Премијер лига БиХ: Леотар испао, Слога опстала

М.З.

ТРЕБИЊЕ - Побједа у посљедњем колу против Широког Бријега није била довољна фудбалерима Леотара да сачувају опстанак у Премијер лиги БиХ.

Требињци су на свом стадиону славили резултатом 2:1, након преокрета у посљедњем 33. колу, али су им три бода била довољна само да се са посљедњег мјеста табеле попну на претпосљедње јер им на руку није ишао резултат са утакмице Посушје - Вележ која је завршена побједом домаћина.

Да је којим случајем екипа из Посушја доживјела пораз од Мостараца опет би остала у лиги јер има бољи међусобни скор са требињским тимом којег је добила два пута, а једном играли неријешено. Уз Леотар, премијер лигу ће напустити и Слобода која је поражена у посљедњем колу.

Пред посљедњих 90 минута ове сезоне Слога је била у веома добром положају да сачува статус. Ипак, на утакмици у Добоју, Борац је повео у деветом минуту голом Јове Лукића који је тек други пут ове сезоне био стријелац у Премијер лиги БиХ.

Након неколико солидних прилика за изједначење које је имала Слога до њега је дошло у првом минуту судијске надокнаде времена.

Корнер је извео Сташа Баштић, највиши у скоку био је Марио Крстовски док је лопта мало преварила голмана Бојана Павловића и завршила у мрежи.

Тотални преокрет десио се након десет минута другог полувремена када је прецизан био Милан Лалић.

За Добојлије је ово велики успјех јер им је ово дебитантска сезона у Премијер лиги док је Борац изборио наступ у европским такмичењима.

Резултати и стријелци 33. кола: Леотар - Широки Бријег 2:1 (Багарић 8, Шиповац 85 - Чавић 48), Посушје - Вележ 2:1 (Дадић 18, Бобан 90+10п - Анђушић 5), Сарајево - Игман 2:4 (Вранчић 2, Мулалић 27 - Рамић 10, 39, Хебибовић 14, Денковић 68), Слобода - Жељезничар 1:2 (Јусић 87 - Родригез 7, Бегановић 35), Слога - Борац 2:1 (Лукић 9 - Крстовски 45+1, Лалић 55), Тузла сити - Зрињски 3:0 (Кузмановић 17, Хаџић 64, Пантелић 69).