Познати сви четвртфиналисти Свјетског првенства; Португалија декласирала Швајцарску

Танјуг

ДОХА - Фудбалска репрезентација Португалије пласирала се у четвртфинале Свјетског првенства у Катару, пошто је вечерас у осмини финала побједила селекцију Швајцарске резултатом 6:1 (2:0).

Голове за Португалију постигли су Гонзало Рамос у 17, 51. и 67, Пепе у 33, Рафаел Гереиро у 55. и Рафаел Леао у 92. минуту.

Једини стрелац за Швајцарску био је Мануел Аканџи у 58. минуту.

Португалија ће у четвртфиналу СП играти са селекцијом Марока, која је раније данас послије бољег извођења пенала елимисала репрезентацију Шпаније резултатом 3:0.

У регуларном дјелу, као и послије продужетака није било голова.

Селектор Португалије Фернандо Сантош одлучио је да вечерас из стартне поставе изостави капитена Кристијана Роналда, који је у игру ушао тек у 73. минуту.

Португалија је боље ушла у меч, а повела је већ у 17. минуту, пошто је Рамос искоса са лијеве стране са око 14 метара погодио ближи угао гола Јана Зомера.

Швајцарска је могла да изједначи преко Ђердана Шаћирија, који је у 30. минуту одлично шутирао из слободног ударца, а Диого Коста је лопту избацио у корнер.

Португалци су повели 2:0 у 33. минуту, а Пепе је после корнера затресао мрежу Зомера.

Он је постао најстарији стријелац у нокаут фази у историји Мундијала.

До краја првог полувремена није било промене резултата. Португалија је већ на старту другог полувремена практично ријешила питање победника.

Рамос је у 51. минуту повисио на 3:0, а онда се у стријелце четири минута касније уписао и Гереиро.

Аканџи је послије корнера у 58. минуту смањио на 4:1, а Рамос је у 67. минуту стигао до хет-трика.

Коначан резултат поставио је Леао у 92. минуту.

Мечеви четвртфинала биће одиграни у петак и суботу. У петак ће играти Хрватска - Бразил (16х) и Холандија - Аргентина (20), док ће се у суботу састати Португалија - Мароко (16) и Енглеска - Француска (20).