Побједа Хрватске у провјери пред СП ВИДЕО

Фудбалери Хрватске савладали су Саудијску Арабију 1:0, у припремном мечу за Свјетско првенство.

Једини гол на сусрету у Ријаду постигао је Андреј Крамарић, на асистенцију Луке Модрића у 82. минуту утакмице.

Иако оправдање може бити то што се хрватски тим тек окупио, мора се признати да је вицешампион свијета разочарао против једног од најслабијих тимова који ће играти на Свјетском првенству.

Саудијци су били много конкретнији у нападу, имали су 13 шутева, пет више од Хрвата, али је тим Златка Далића искористио један од тек два ударца у оквир гола.

Погодак је стигао послије сјајног проигравања Модрића са лијевог крила до Крамарића, који је потом преварио двојицу играча Арабије и ударцем у ближи угао затресао мрежу.

А врло лако је домаћин могао да поведе средином другог полувремена, прво је Ал Давсари пропустио зицер један на један са голманом Ливаковићем, а потом је Кана после грешке противничких играча погодио стативу.

Хрвати су пропустили двије прилике почетком другог полувремена, преко Брозовића и Оршића, који су били непрецизни из обећавајућих позиција, док су у првом дијелу меча домаћи фудбалери пропустили три изгледне ситуације, двеиј преко Ал Бураикана и једну Ал Шехрија.

Хрватска ће играти у Групи Ф на СП против Марока (23. новембар), Канаде и Белгије.