Омарска шокирала Рудар Приједор

Д.Д.

БАЊАЛУКА – Домаћини су славили у два посљедња меча 14. кола Прве лиге Републике Српске за фудбалере.

Изненађење је направила Омарска која је у локалном дербију савладала Рудар Приједор који никако да изађе из резултатске кризе. Иако је до овог кола Рудар био најбољи гост у Првој лиги то није сметало мотивисаном домаћину који је успио да нанесе пораз великом ривалу.

Омарска је повела у 43. минуту када је Марио Сајак погодио након убацивања Ведрана Панића. Управо је овај играч сјајно реализовао контра напад у судијској надокнади првог дијела и повећао предност на 2:0

Рудар је нападао али је тек у финишу преко немање Раковића смањио заостатак на 1:2

И други комшијски дерби забршен је побједом домаћима. Фамос је био бољи од Славије 2:0 а у стријелце су се уписали Франко Абрего у 27. минуту те Огњен Стјепановић у 47.минуту.