Омарска славила на тешком гостовању у Теслићу: Росић утишао “Радолинку”

БАЊАЛУКА - Фудбалери Омарске у дербију шестог кола Друге лиге Републике Српске, група запад, савладали су као гости на стадиону “Радолинка” у Теслићу Пролетер са 1:0.

Овом побједом до које су дошли поготком најбољег играча и стријелца Бранка Росића у 54. минуту изабраници Велимира Стојнића задржали су прво мјесто на табели.

У стопу их прати Брдо из Хамбарина, које је неочекивано лако изашло на крај са актуелним шампионом Слогом из Трна. Пулени Мирзе Алкића на овом гостовању славили су са 3:0, а голове су постигли Сантос да Силва Кауа Сантана у шестом, Зоран Миодраговић у 38. и још један Бразилац Едсон Жунио Алвеш у 70. минуту.

У групи исток на челу табеле је Јединство из Роћевића које је на гостовању у Сребреници савладало Губер са 4:2, а централна фигура је био Филип Благојевић, који се два пута уписао у стријелце. Исти број бодова, 12, као и Роћевићани има и Власеница, која је остварила четврту узастопну побједу. Овог пута савладали су Херцеговац са 3:0.

Све им је било лакше у овој утакмици послије фуриозног старта и два гола у прва три минута, које су постигли Данијел Матић и Слађан Ступар. Посљедњи погодак на овом сусрету постигнут је у првом минуту другог дијела сусрета, а стријелац је још једном био Ступар.

Друголигаши из групе запад радиће прековремено ове седмице и већ сутра од 16 часова биће одиграни сусрети седмог кола у којима ће се састати: Горица - Дубраве, Брдо - Напријед, Алфа Модрича - Слога (Т), Црни врх - Жељезничар (Д), Омарска - Челинац, Јединство (Ж) - Пролетер (Т), Полет 1926 - Текстилац, Лауш - Слога (С) и ФСА Приједор - Борац (Ш), Пролетер (Т) је слободан.
Биће одиграна и два одгођена сусрета првог кола у групи исток у којима ће се од 16 часова састати: Губер - Гласинац 1936 и Напредак (ДШ) - Младост (Г).

ФСА ПРИЈЕДОР    0 (0)

Стријелци: 1:0 В. Кисин у 15, 2:0 Матић у 17, 3:0 Беук у 22. минуту.
Стадион: Дубрава у Дубравама.
Гледалаца: 120.
Судија: Милан Алексић (Бањалука) 6,5.
Жути картони: Ф. Микић, Црнобрња (ФСА Приједор).
Играч утакмице:  Срђан Беук (Дубраве) 7,5.

ДУБРАВЕ: Вуковић 7, Д. Кисин 7, Хаџиалагић 7, Квргић 7 (од 76. минута Вучинић -), Матић 7,5 (од 60. минута Никић 7), Беук 7,5, Сикимић 7 (од 68. минута Бенцуз -), В. Кисин 7,5, Ђогић 7, Малбашић 7 (од 68. минута Будимлић -), Шикуљак 7. Тренер: Далибор Балабан.

ФСА ПРИЈЕДОР: Трнинић 5,5, Дрљача 5,5 (од 46. минута Стојаковић 5,5), Црнобрња 5,5, Кнежевић 5,5, Марковић 5,5 (од 65. минута Крнета -), Вујчић 5,5, Стегић 5,5, Милинковић 5,5 (од 46. минута Б. Микић 5,5), М. Мршић 5,5, Лиздек 5,5 (од 31. минута Ковачевић 5,5), Ф. Микић 5,5 (од 75. минута Шунић -). Тренер: Ненад Башић.

БОРАЦ (Ш)        2 (1)
ЛАУШ            1 (1)

Стријелци: 1:0 Благојевић у 2, 1:1 Миздрак у 42, 2:1 Симеуновић у 56. минуту.
Стадион: Градски у Шамцу.
Гледалаца: 150.
Судија: Милан Кукрика (Требиње) 6,5.
Жути картони: Петровић, Јанковић, Нишић, Бијелић (Борац, Шамац), Јованић (Лауш).
Играч утакмице: Милан Симеуновић (Борац, Шамац) 7.

БОРАЦ (ШАМАЦ): Маслић 6,5, Нишић 6,5, Н. Петровић 6,5 (од 80. минута Стефановић -), Јаћимовић 6,5, Поповић 6,5, Благојевић 7 (од 90. минута С. Богдановић -), Марчета 6,5, Пивашевић 6,5 (од 46. минута Јанковић 6,5), Ћосовић 6,5 (од 55. минута Н. Богдановић 6,5), Арсенић 6,5 (од 46. минута Симеуновић 7), Бијелић 6,5. Тренер: Јоцо Стокић.

ЛАУШ: Вулета 6,5, К. Бабић 6 (од 64. минута Врућинић -), Папић 6 (од 74. минута Пртија -), Добраш 6, Галић 6,5, Савић 6 (од 74. минута Јањетовић -), Миздрак 7, Јованић 6 (од 67. минута Ковљенић -), Стојичић 6, М. Бабић 6, М. Петровић 6. Тренер: Игор Шешић.

СЛОГА (С)        3 (3)
ПОЛЕТ 1926        2 (0)

Стријелци: 1:0 Н. Јокановић у 15, 2:0 Грбић у 31, 3:0 Пралица из пенала у 35, 3:1 Кушљић у 76, 3:2 Кушљић у 90+2. минуту.
Стадион: Градски у Српцу.
Гледалаца: 100.
Судија: Срђан Торбица (Приједор) 6,5.
Жути картони: Грбић, Шумар, Шарић (Слога, Србац), Кушљић (Полет 1926).
Играч утакмице: Никола Јокановић (Слога, Србац) 7,5.

СЛОГА (СРБАЦ): Граховац 7, Вајукић 7, Субић 7 (од 90. минута Р. Јокановић -), Шарић 7, Грбић 7,5 (од 65. минута Шумар -), И. Њежић 7, Шервел 7, Сарић 7, Н. Јокановић 7,5, Пралица 7,5, Зукановић 7. Тренер: Славко Вујић.

ПОЛЕТ 1926: Памплона 6,5, Пејичић 6,5, Петрић 6,5, М. Грозданић 6,5, Марковић 6,5, С. Грозданић 6,5 (од 79. минута Глигић -), Паласиос 6,5, Кушљић 7,5, Лекић 6,5, Маринковић 6,5 (од 73. минута Игњатић -), Савић 6,5 (од 46. минута Дуроња 6,5). Тренер: -.

ПРОЛЕТЕР (Т)    0 (0)
ОМАРСКА        1 (0)

Стријелац: 0:1 Росић у 54. минуту.
Стадион: “Радолинка” у Теслићу.
Гледалаца: 250.
Судија: Велибор Гиговић (Градишка) 6,5.
Жути картони: Ђукарић, Осмић (Пролетер, Теслић), Крецељ (Омарска).
Играч утакмице: Бранко Росић (Омарска) 7,5.

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): Митровић 6,5, Малацков 6,5, Ђукарић 6,5, Николић 6,5 (од 64. минута Алексић -), Осмић 6,5, Симић 6,5 (од 75. минута Б. Кузмановић -), Павловић 6,5 (од 46. минута Вукмировић -), Радешић 6,5, Станковић 6,5, Секулић 6,5, С. Кузмановић 6,5. Тренер: Дарјан Грбић.

ОМАРСКА: Згоњанин 7, Росић 7,5 (од 90+2. минута Ратковић -), Гојић 7, Панић 7 (од 79. минута Ступар -), Крецељ 7, Граховац 7, Анђић 7, Јаћимовић 7, Л. Нишић 7, Ђ. Нишић 7, Врачар 7. Тренер: Велимир Стојнић.

ЧЕЛИНАЦ        1 (1)
ЦРНИ ВРХ        0 (0)

Стријелац: 1:0 А. Томић у 27. минуту.
Стадион: у Челинцу.
Гледалаца: 50.
Судија: Милош Саџак (Приједор) 6,5.
Жути картони: Бајић, Кутић (Челинац), Зеленика, Вукосављевић, Савичић (Црни врх).
Играч утакмице: Александар Томић (Челинац) 7,5.

ЧЕЛИНАЦ: Војводић 7, Дакић 7, Кутић 7, Дубравац 7, С. Томић 7, А. Томић 7,5, Стојановић 7, Крминац 7, Бајић 7 (од 90. минута Кнежевић -), Пеуља 7 (од 90. минута Матерић -), Јагодић 7. Тренер: Борислав Врховац.

ЦРНИ ВРХ: Рачић 6,5, Шавија 6,5, Савичић 6,5, Вукосављевић 6,5 (од 46. минута Грабовац 6,5), Зеленика 6,5 (од 63. минута Радић -), Грујић 6,5, Арежина 6,5, Кукић 6,5, Ћетојевић 6,5 (од 90. минута Рогић -), Петровић 6,5, Ћоћкало 6,5 (од 80. минута Аулић -). Тренер: Драган Бенић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР (Д)    2 (1)
АЛФА МОДРИЧА    1 (0)

Стријелци: 1:0 Гостић у 25, 2:0 С. Илић у 64, 2:1 Костадиновић у 78. минуту.
Стадион: “15. април” у Добоју.
Судија: Марко Ерак (Крупа на Врбасу) 6,5.
Жути картони: Гостић, Хаџимујић, Поповић (Жељезничар, Добој), Околић, Шакота, Прљета (Алфа Модрича).
Играч утакмице: Дражен Гостић (Жељезничар, Добој) 7,5.

ЖЕЉЕЗНИЧАР (ДОБОЈ): Јовановић 7, Курдић 7, Ковачевић 7, Хаџимујић 7, Јосић 7, Чапру Тејт 7 (од 83. минута Стевановић -), Поповић 7, С. Илић 7,5 (од 90+1. минута Н. Илић -), Мудров 7 (од 37. минута Дрљић 7), Цвијановић 7, Гостић 7,5. Тренер: Предраг Јевтић.

АЛФА МОДРИЧА: Крнетић 6,5, Веселиновић 6,5, Јоловић 6,5, Шакота 6,5, Прљета 6,5, Околић 6,5, Трифковић 6,5, Лимић 6,5 (од 67. минута Мишановић -), Вујанић 6,5, Максимовић 6,5 (од 46. минута Костадиновић 7), Д. Илић 6,5 (од 67. минута Герић -). Тренер: Дејан Савић.

СЛОГА (Т)        0 (0)
БРДО            3 (2)

Стријелци: 0:1 Сантана у 6, 0:2 Миодраговић у 38, 0:3 Алвеш у 70. минуту.
Стадион: Слоге у Трну.
Гледалаца: 80.
Судија: Немања Шестић (Бањалука) 6,5.
Жути картони: Гаћеша, Вуковић (Слога, Трн), Миодраговић, Исаковић, Дедић, Карагић, Мијић (Брдо).
Црвени картон: Омар Карагић (Брдо) у 80. минуту.
Играч утакмице: Сантос да Силва Кауа Сантана (Брдо) 7,5.

СЛОГА (ТРН): Гашић 6, Копривица 6, Станковић 6, Вуковић 6, Триван 6, Миладиновић 6, Саватић 6 (од 46. минута Курузовић 6), Томичић 6, Гаћеша 6, Грујић 6 (од 72. минута Милиновић -), Ђукановић 6 (од 46. минута Голић 6). Тренер: Предраг Мајкић.

БРДО: Видовић 7, М. Тркуља 7, Каруповић 7, Миодраговић 7,5, Стевић 7 (од 68. минура Окори -), Мармат 7, Бундало 7, Д. Тркуља 7 (од 75. минута Карагић 5), Дедић 7, Сантана 7,5 (од 65. минута Мијић -), Алвеш 7,5. Тренер: Мирза Алкић.

НАПРИЈЕД        1 (1)
ГОРИЦА        1 (0)

Стријелци: 1:0 Радић у 30, 1:1 Пено у 90. минуту.
Стадион: “Обилићево” у Бањалуци.
Гледалаца: 40.
Судија: Немања Петровић (Приједор) 6,5.
Жути картони: Радоја, Трнинић, Диљевић (Напријед), Сакан, Митрић (Горица).
Играч утакмице: Бранко Пено (Горица) 7.

НАПРИЈЕД: Делић 6,5, Чекић 6,5, Радић 7, Тревисан 6,5 (од 77. минута Фреитас -), Аоки 6,5 (од 63. минута Пушић -), Радоја 6,5, Шупић 6,5, Диљевић 6,5 (од 84. минута Дивљак -), Косовић 6,5, Гајић 6,5, Трнинић 6,5. Тренер: Небојша  Анђелић.

ГОРИЦА: Илић 6,5, Пено 7, Грачанин 6,5, Митрић 6,5, Сакан 6,5, Пастир 6,5 (од 46. минута Шобић -), Радуловић 6,5, Малиновић 6,5, Јакешевић 6,5 (од 63. минута Мркоња -), Јакшић 6,5, Граховац 6,5. Тренер: Душко Сакан.

МЛАДОСТ (Р)    0 (0)
ЈЕДИНСТВО (БР)     2 (1)

Стријелци: 0:1 Лазић у 35, 0:2 Лазић у 90+4. минуту.
Стадион: СРЦ “9. јануар” у Рогатици.
Гледалаца: 200.
Судија: Лука Ковачевић (Фоча) 6,5.
Жути картони: Андрић, Нешковић (Младост, Рогатица) Ђукић, Капетина (Јединство, Бродац).
Црвени картон: Никола Нешковић (Младост, Рогатица) у 62. минуту, Миленко Андрић (Јединство, Бродац) у 90+1. минуту.
Играч утакмице: Михајло Вук Лазић (Јединство, Бродац) 8.

МЛАДОСТ (РОГАТИЦА): Шеховац 6, Миловановић 6, Н. Нешковић 6, Миличевић 6 (од 74. минута Спајић -) Томић 6 (од 55. минута Андрић 6), Ступар 6 (од 84. минута Љепић -), Маријановић 6, Минић 6, Р. Нешковић 6, Обрадовић 6, Божовић 6. Тренер: Младен Симсија.

ЈЕДИНСТВО (БРОДАЦ): Капетина 7, Максић 7, Ђукић 7, Симић 7, Марић 7, Демоњић 7, Андрић 7, Лазић 8, Ружичић - (од 24. минута Гогић 7) Макарић 7, Бајић 7. Тренер: Зоран Стајић.

ГУБЕР            2 (0)
ЈЕДИНСТВО (Р)    4 (1)

Стријелци: 0:1 Мичић у 11, 0:2 Благојевић у 50, 1:2 Јурошевић у 62, 1:3 Дамјановић у 72, 2:3 А. Смајиловић из пенала у 77, 2:4 Благојевић у 90+2. минуту.
Стадион: “Видиковац” у Сребреници.
Судија: Горан Лакић (Брчко) 6,5.
Жути картони: А. Смајиловић, Суљић, Грујичић, Аврамовић (Губер), Мих. Писић, Дар. Писић, Росић, Гајић, Благојевић (Јединство, Роћевић).
Играч утакмице: Филип Благојевић (Јединство, Роћевић) 8.

ГУБЕР: Радић 6, Аврамовић 6, Грујичић 7, А. Смајиловић 6,5, Косанић 6, Јурошевић 6,5, Максимовић 6, Петровић 6, О. Смајиловић 6 (од 46. минута Суљић 6), Богичевић 6 (од 88. минута Ерделић -), Чирак 6 (од 78. минута Маринковић -). Тренер: Милорад Косанић.

ЈЕДИНСТВО (РОЋЕВИЋ): Гајић 7, Дар. Писић 7, Мих. Писић 7 (од 46. минута Јањушевић 7), Росић 7, Благојевић 8, Мичић 7,5, Видаковић 7, Костић 7, Милошевић 7, Дамјановић 7,5, Крстић 7. Тренер: Горан Шкиљевић.

ПОДРИЊЕ (Ј)        4 (3)
СТАКОРИНА            1 (0)

Стријелци: 1:0 Максимовић у 5, 2:0 Јовановић у 37, 3:0 Максимовић у 40, 3:1 Н. Симовић у 63, 4:1 Максимовић у 78. минуту.
Стадион: Подриње у Јањи.
Судија: Бојан Пејић (Соколац) 7.
Играч утакмице: Александар Максимовић (Подриње, Јања) 8,5.

ПОДРИЊЕ (ЈАЊА): Ђорђић 7, Марић 7, Јовановић 7,5, Милошевић 7 (од 88. минута Јашаревић -), Јездић 7, Максимовић 8,5 (од 80. минута Механовић -), Савић 7 (од 70. минута Сушић -), Јахић 7, Деспотовић 7, Ћелахметовић 7 (од 46. минута Станкић -), Цецо 7 (од 70. минута Павловић -). Тренер: Миле Лазаревић.

СТАКОРИНА: Пајевић 5,5, Томић 5,5, Мрдак 6, Митрашиновић 5,5, Б. Лукић 5,5, Н. Лукић 5,5, Тановић 5,5, Н. Симовић 6,5, Д. Симовић 6, Јовановић 5,5, Кајевић 6. Тренер -.

РУДАР 1925        3 (0)
БУДУЋНОСТ (П)    0 (0)

Стријелци: 1:0 Давидовић у 79, 2:0 Давидовић у 82, 3:0 Б. Цвијић у 86. минуту.
Стадион: Градски у Угљевику.
Судија: Лука Малетић (Бијељина) 6,5.
Жути картони: Арсеновић, Гвозденац, Б. Цвијић, Давидовић, Ђурић, Новаковић, Видаковић (Рудар 1925), Митровић (Будућност, Пилица).
Играч утакмице: Дејан Давидовић (Рудар 1925) 8.

РУДАР 1925: Станковић 7, Лазић 7, Марковић 7, Петровић 7, Арсеновић 7, Б. Цвијић 7,5, Давидовић 8, Гвозденац 7, Љ. Видаковић 7 (од 69. минута С. Радовановић -), Стевић 7, Новаковић 7. Тренер: Борис Панић.

БУДУЋНОСТ (ПИЛИЦА): Јокић 5,5, Марковић 5,5, Ђокић 5,5, Митровић 5,5, Лазаревић 5,5, Радић 5,5, М. Радовановић 5,5 (од 46. минута Томић -), Миловановић 5,5 (од 86. минута С. Видаковић -), Ивановић 5,5, Ђурић 5,5, Крезовић 5,5. Тренер: Далибор Крезовић.

НАПРЕДАК (ДШ)    1 (0)
ЗАДРУГАР (ДЦ)    3 (2)

Стријелци: 0:1 Енрике у 39, 0:2 Лукић у 44, 1:2 Риђошић у 60 1:3 Бајић у 86. минуту.
Стадион: Напретка у Доњем Шепку.
Судија: Урош Југовић (Пале) 6,5.
Жути картони: Ђорђић, Милић, Јосиповић, Јовановић (Напредак, Доњи Шепак), Лукић, Симеуновић (Задругар, Доње Црњелово).
Играч утакмице: Раез Родригез Енрике (Задругар, Доње Црњелово) 7,5.

НАПРЕДАК (ДОЊИ ШЕПАК): Јевтић 6, Перушиновић 6, Јанковић 6 (од 61. минута Јосиповић -), Еркић 6, Милић 6, Јовановић 6, Риђошић 6,5, Хајдуковић 6, Секулић 6, Ђорђић 6 (од 76. минута Окиљ -), Васић 6 (од 65. минута Ђукановић -). Тренер: Миодраг Јевтић.

ЗАДРУГАР (ДОЊЕ ЦРЊЕЛОВО): Крајишник 7, Памплона 7, Калајџић 7, Енрике 7,5 (од 89. минута Максимовић -), Куљанин 7 (од 88. минута Јовић -), Бајић 7,5, Лукић 7,5, Живковић 7,5, Симић 7, Ристивојевић 7, Симеуновић 7. Тренер: Славиша Митровић.

ПРОЛЕТЕР (Д)    3 (2)
ГЛАСИНАЦ 1936    0 (0)

Стријелци: 1:0 Малетић у 3, 2:0 С. Ракић у 10, 3:0 С. Ракић у 69. минуту.
Стадион: Пролетера у Дворовима.
Гледалаца: 30.
Судија: Марко Лазаревић (Челопек) 6,5.
Жути картони: Н. Ракић (Пролетер, Теслић), Деурић (Гласинац 1936).
Играч утакмице: Стефан Ракић (Пролетер, Дворови) 8.

ПРОЛЕТЕР (ДВОРОВИ): Оплакан 7, Секулић 7 (од 75. минута Матијевић -), Класановић 7, Мркајић 7, Васић 7, Н. Ракић 7, Арнаутовић 7 (од 81. минута Павловић -), С. Ракић 8 (од 75. минута Ивановић -), Лукић 7, Магазин 7 (од 62. минута Илић -), Малетић 7,5 (од 62. минута Лакић -). Тренер: Драган Матић.

ГЛАСИНАЦ 1936: Крунић 5,5 (од 81. минута Поњарац -), Марић 5,5, Вуковић 5,5, Крешталица 6, Деурић 5,5, Тадић 6, Пантић 5,5, Нинковић 5,5, Шкобо 5,5, Новосел 5,5, Вујичић 6. Тренер: Огњен Крешталица.

ВЛАСЕНИЦА        3 (2)
ХЕРЦЕГОВАЦ    0 (0)

Стријелци: 1:0 Матић у 1, 2:0 Ступар у 3, 3:0 Ступар у 46. минуту.
Стадион: Градски у Власеници.
Судија: Радош Михајловић (Бијељина) 6,5.
Жути картони: Пејановић (Власеница), Попадић, Старовић, Албијанић, Милошевић (Херцеговац).
Играч утакмице: Слађан Ступар (Власеница) 8.

ВЛАСЕНИЦА: Вукотић 7, Гаџуновић 7 (од 46. минута Јањушевић -), Видаковић 7 (од 62. минута М. Ковачевић -), Матић 7,5, Петровић 7 (од 46. Н. Ковачевић 7), Зекић 7 (од 62. минута Фехратовић -), Ступар 8, Ћирковић 7, Бобар 7 (од 62. минута Томић -), Пејановић 7, Мијатовић 7. Тренер: Павле Голијан.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Џелатовић 5,5, М. Милошевић 5,5, Попадић 5,5, М. Вујовић 5,5 (од 46. минута Старовић 5,5), Аћимовић 5,5, Инић 5,5 (од 73. минута Бјелетић -), Михић 5,5 (од 62. минута Албијанић -), Илић 5,5, Милојевић 5,5 (од 73. минута Вучић -), Кешељевић 5,5 (од 46. минута А. Вујовић 5,5), У. Милошевић 5,5. Тренер: Никола Лисов.

МЛАДОСТ (Г)    5 (3)
ИЛИЋКА 01        2 (1)

Стријелци: 1:0 Ћеранић из пенала у 28, 1:1 Божић у 31, 2:1 Д. Лозо у 33, 3:1 Јонг Мин у 45+1, 4:1 Николић у 50, 5:1 Ћеранић у 67, 5:2 Крстић у 80. минуту.
Стадион: Градски у Билећи.
Судија: Марко Таборин (Зворник) 6,5.
Жути картони: Вучетић, Горановић, Анђушић, Антељ (Младост, Гацко), Г. Антуновић (Илићка 01).
Играч утакмице: Рајко Ћеранић (Младост, Гацко) 8.

МЛАДОСТ (ГАЦКО): Миљанић 7, Мрковић 7, Вучетић 7, Д. Лозо 7,5, П. Шешељ - (од 8. минута Антељ 7), Горановић 7 (од 78. минута Суџум -), Николић 7,5, Ћеранић 8 (од 78. минута Ђерић -), Пушара - (од 15. минута Парк 7,5), Анђушић 7, О. Шешељ 7. Тренер: Жељко Поповић.

ИЛИЋКА 01: Бјељац 5,5, Челик 5,5, Ћимић 5,5, Арсић 5,5, Крсмановић 5,5, Божић 6, Петровић 5,5 (од 65. минута Н. Антуновић -), Благојевић 5,5, Крстић 6, Тривуновић 5,5, Г. Антуновић 5,5 (од 83. минута Топаловић -). Тренер: Радивоје Николић.