Омарска се побједом опростила од прволигашког друштва

Д. П.

ОМАРСКА - Бајка Омарске трајала је три сезоне, јер послије толико времена ово мјесто неће имати више фудбалског прволигаша Српске. Иако су у посљедњем колу савладали Козару са 3:2 за изабранике Мила Станивуковића била је то само Пирова побједа, јер су много раније изгубили било какве шансе да се и наредне сезоне нађу у елити.

Повели су гости голом Ђорђа Вељкића у шестом минуту, да би само два минута касније Никола Копања изједначио на 1:1. Предност Омарској донио је најбољи актер ове утакмице Милан Врачар у 32. минуту, а на 3:1 повисио је Огњен Јаћимовић у 50. минуту, када је био прецизан са бијеле тачке. Пораз Градишчана шест минута касније ублажио је Данило Илић.

Иако су се опростили од прволигашког каравана, то није сметало навијачима Омарске да се у великом броју окупе на овој утакмици, а клупска управа им је узвратила, частила их је кобасицама, што је постала традиција у овом спортском колективу на крају сваке сезоне.

КОЗАРА              2 (1)

Стријелци: 0:1 Вељкић у 6, 1:1 Копања у 8, 2:1 Врачар у 32, 3:1 Јаћимовић из пенала у 590, 3:2 Илић у 56. минуту.

Стадион: Омарске у Омарској.

Гледалаца: 400.

Судија: Младен Мирић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Јовичић, Л. Нишић, Ковачевић, Јаћимовић, тренер Станивуковић (Омарска), Табата, Вељкић, Бубић (Козара).

Црвени картон: Драгослав Јовичић (Омарска) у 75. минуту.

Играч утакмице: Милан Врачар (Омарска) 7,5.

ОМАРСКА: Згоњанин 7, Копања 7,5 (од 90. минута Вукајловић -), Граховац 7, Анђић 7, Стојнић 7, Петковић 7, Јаћимовић 7,5, Л. Нишић 7 (од 90. минута Батаз -), Јовичић 5, Ковачевић 7, Врачар 7,5 (од 77. минута Ратковић -). Тренер: Милан Станивуковић.

КОЗАРА: Качавенда 6,5, Дакић 6,5, Тешић 6,5 (од 33. минута Бубић 6,5), Бокић 6,5, Петковић 6,5 (до 59. минута Модић 6,5), Илић 7, Табата 6,5 (од 46. минута Комленић 6,5), Вељкић 7, Садиковић 6,5, Пљеваљчић 6,5, Утјешановић 6,5 (од 70. минута Благојевић. Тренер: Ален Медовић.