Омарска прекинула серију Крупе без пораза: Бодови вриједни опстанка

Д. П.

БАЊАЛУКА - Послије 18 утакмица без пораза лидер шампионата Републике Српске Крупа поклекла је у Омарској гдје је од истоименог домаћина изгубила са 0:1.

Тренутак одлуке десио се већ у петом минуту када је послије одличне асистенције Маринка Растоке Никола Копања савладао немоћног голмана Крупе Луку Дамјановића. Изабраници Владимира Илића у овом сусрету нису пружили убједљиву партију као у досадашњем дијелу првенства, а домаћи то нису искористили да их још убједљивије савладају. Најбољу прилику имали су у 85. минуту када је пенал који је извео Растока одбранио Дамјановић.

- Ово је за нас велика побједа којом смо ушли у знатно мирнију луку што се тиче опстанка. Међутим, има још доста утакмица и морамо бити опрезни - нагласио је тренер Омарске Златко Јелисавац.

Резултати и стријелци 24. кола: Славија - Козара 0:4 (Глишић 2, 57, Бабић 22, Јандрић 25), Омарска - Крупа 1:0 (Копања 5), Алфа Модрича - Лакташи 2:3 (Којић 5, Живковић 54 - Бабић 36, Шкорић 51, Марковић 90+3), Слобода (НГ) - Текстилац 2:1 (Смајић 48, Имамагић 53 - Јовановић 90+3), Подриње (Ј) - Сутјеска 1:1 (Делалић 21 - Рашевић 90), Звијезда 09 - Фамос 4:0 (Мујагић 33, 55, 59, Матић 67), Слобода (МГ) - Радник 1:0 (Даниловић 50), Рудар Приједор - Љубић 3:1 (Да Силва 12, Демоњић 33, Томић 90+2 - Боснић 75), Жељезничар Спорт тим - Дрина (З) 1:0 (Блануша 11).

Одмора за прволигаше нема, јер су већ сутра на распореду утакмице 25. кола.