Олимпијакос побиједио Фиорентину послије продужетака за први европски трофеј

АТИНА - Фудбалери Олимпијакоса освојили су Лигу конференције, пошто су синоћ у финалу, у Атини на стадиону Аја Софија, побиједили Фиорентину 1:0 послије продужетака.

Побједника финала је ријешио гол Ајуба Ел Кабија у 116. минуту, који је  Олимпијакосу донео први европски трофеј.

Олимпијакос ће сљедеће сезоне као освајач Лиге конференције играти групну фазу Лигу Европе.

Фиорентина је била боља у првом полувремену, стварала је више прилика, поништен јој је гол у деветом минуту пошто се репрезентативац Србије Никола Миленковић нашао у офсајду.

Крај првог и почетак другог полувремена обиљежили су судари између Пјетра Тераћана и  Ел Кабија, односно Панајотиса Рецоса и Андрее Белотија, послије ког су играчи ипак наставили утакмицу.

Имала су оба тима до краја другог полувремена прилике за гол.

Кристијан Куаме у 69. минуту лоше захватио лопту што је било довољно Олимпијакосовом голману Константиносу Цолакису да одбрани ударац.

На другој страни у 80. минуту Висенте Ибора имао добар покушај главом, али је лопта прошла поред стативе.

Фиорентина је прошле године такође у финалу Лиге конференције изгубила од Вест Хема 2:1, а вечерас је осам фудбалера из тог финала играло за италијанску екипу.