Одиграно пето коло у м:тел Првој лиги Српске за рукометашe: Маринковић “срушио” Младост

Д. Д.

БИЈЕЉИНА - Рукометаши Бијељине у једном од занимљивијих мечева петог кола м:тел Прве лиге Републике Српске савладали су у дербију бањалучку Младост 26:23.

Рајко Маринковић је меч завршио са девет голова, а бриљирао је у финишу. Везао је четири поготка којима је сломио отпор ривала. Осим њега пет погодака је дао Дејан Латиновић.

Код гостију из Бањалуке издвојили су се Силвијо Страживук са осам и Никола Тешић са шест голова. Бијељинци су избили на друго мјесто на табели и имају три бода мање у односу на Дервенту која је лако савладала Славију те још нема пораз у шампионату Републике Српске.

Херцеговина је у неизвјесној утакмици савладала Козару из Козарске Дубице 27:25. Невесињци су одиграли добро први дио и имали минималну предност 13:12.

На старту другог гости праве серију 6:1 и прелазе у вођство. Чврстом одбраном и уз помоћ сјајног голмана Кљакића Херцеговина прави преокрет. Војислав Чабрило је дао 12 погодака, а Кљакић је на крају имао 14 одбрана. У редовима гостујућег тима истакли су се Тубин са девет и Максимовић са шест голова.

Резултати 5. кола: Херцеговина - Козара (КД) 27:25, ОРК БЛ - Котор Варош 45:33, Козара (Г) - Дрина 30:24, Бијељина - Младост 26:23, Дервента - Славија 36:18.

БИЈЕЉИНА 26(12)

МЛАДОСТ 23 (10)

Дворана: Гимназије у Бијељини, гледалаца: 200, судије: Аднан Делић (Теслић) и Дарио Грачанин (Добој), делегат: Душко Ристанић (Брчко), седмерци: Бијељина 8(4), Младост 8(5), искључења: Бијељина шест минута, Младост четири минута.

БИЈЕЉИНА: Јанковић, Жужа 2, Капор, Стевановић 3, Марковић, Лонтош, Мехмедовић, Латиновић 5, Остојић, Грбић, Л. Вејновић 1, Матић, Живановић 4, Пурић 2, Маринковић 9, Ј. Вејновић. Тренер: Славен Лончар.

МЛАДОСТ: Тешић 6, Глумичић, Престаш 4, Пејановић 1, Чивчић, Бајић 4, Страживук 8, Вукало, Печенко, Врањеш. Тренер: Данијел Божић.

ДЕРВЕНТА 36(14)

СЛАВИЈА 18(10)

Дворана: Спортски центар у Дервенти, гледалаца: 150, судије: Саша Бијелић (Градишка) и Мирослав Товиловић (Добој), делегат: Игор Раниловић (Козарска Дубица), седмерци: Дервента 2(2), Славија 5(2), искључења: Дервента 12 минута, Славија шест минута.

ДЕРВЕНТА: Толимир, Живанић 7, Шкрга 2, Сибинчић 5, Земуновић, Милинковић 5, Кнежевић 2, Не. Пејаковић 1, Дринић, Ни. Пејаковић, Бера, Савић 1, Максимовић 5, Крстајић 2, Пејић 5, Шатара 1. Тренер: Милорад Бјелошевић.

СЛАВИЈА: Гајовић, М. Ковачевић 1, Б. Ковачевић 2, Благојевић 1, Л. Бозало, Лазаревић, Дошло 1, Мирковић 2, Раонић 2, Тодоровић, Тоскић, Лу. Бозало 3, Берибака 5, Тушевљак 1, Косорић. Тренер: Борис Тешановић.

ОРК КОЗАРА (Г)30(15)

ДРИНА 24 (12)

Дворана: “Арена” у Градишци, гледалаца: 150, судије: Огњен Даниловић и Себастијан Каран (Бањалука), делегат: Бојан Ковачић (Нови Град), седмерци: ОРК Козара 2(2), Дрина 3(0), искључења: ОРК Козара шест минута, Дрина два минута.

ОРК КОЗАРА (Г): Аџић, Штрабц 4, Матавуљ, Грујић 2, Бркић 2, Гогић, Петошевић 4, Пејаковић 3, Тодоровић, Маринковић, Бјелац 2, Савић 9, Мишановић 4, Ковачевић. Тренер: Никола Степановић.

ДРИНА: Стевановић, Остојић 1, Ложњаковић, З. Чамџић 1, Кулић, Бановић, Ћасуровић 2, Симић, Томић 8, Н. Чамџић 9, Миљанић 3. Тренер: Александар Голубовић.

ОРК БЛ 45(27)

КОТОР ВАРОШ 33 (13)

Дворана: “Лауш” у Бањалуци, гледалаца: 50, судије: Јанко Трнчић и Марко Џебо (Источно Сарајево), делегат: Елвис Марчетић (Приједор), седмерци: ОРК БЛ 3(2), Котор Варош 3(2), искључења: ОРК БЛ четири минута, Котор Варош 12 минута, црвени картон: Бранко Керезовић (Котор Варош, 47. минут).

ОРК БЛ: Ф. Игњатић, Новаковић 2, Симић 11, Милетић 3, Богданић 1, Жмирић, Вукмир, Лолић 6, Петковић 5, Стојановић, Зец 1. Рајић 3, Граховац 1, Малбашић 1, Ступар 6, М. Игњатић 5. Тренер: Бојан Унчанин.

КОТОР ВАРОШ: Тепић, Бојић 9, Марковић 15, Чаушевић 4, Максимовић, Сакан 2, Керезовић 1, Јовичић 2, Петковић, Брљић. Тренер: Дамјан Тепић.

ХЕРЦЕГОВИНА 27(13)

КОЗАРА (КД)25 (12)

Дворана: “Невесињка” у Невесињу, гледалаца: 100, судије: Бојан Иванишевић и Милош Маврак (Невесиње), делегат: Мијо Бановић (Зворник), седмерци: Херцеговина 7(5), Козара (КД) 5(3), искључења: Херцеговина 12 минута, Козара (КД) 14 минута, црвени картон: Лука Балабн (Козара, 43, минут).

ХЕРЦЕГОВИНА: Вишњевац, Стајић 5, Шаренац 1, Вучић, Лакета 2, Паровић 2, Вуковић, Ковачић 1, Катић 1, Чабрило 12, Авдаловић, Чиздек, Ђерић, Кљакић, Ивановић 3, Братић. Тренер: Вања Шиповац.

КОЗАРА (КД): Којановић, Стојановић 3, Радојчић, Балабан 2, Гавриловић, Пузавац, Миланковић, Дардић 1, Бјелић, Тубин 9, Сљепчевић 3, Арсенић, Максимовић 6, Шувак 1, Милинковић, Шекерац. Тренер: Немања Дмитровић.