Нови хаос у Турској чим се фудбал вратио: Прекинут меч, играчи се повукли с терена

Турски фудбал посљедњих седмица има бројне проблеме, а чим се лига поново рестартовала, данас смо одмах добили нови скандал.

Утакмица Истанбулспора и Трабзонспора прекинута је у 72. минути након што су домаћи фудбалери одбили да наставе играти.

Самоиницијативно су изашли с терена, очигледно незадовољни судијским одлукама.

Гостујући Трабзон у тренутку прекида имао је два гола предности, а занимљиво је да је прекиду претходила асистенција нашег Едина Вишће који је у 68. минути намјестио гол Паулу Онуаху.

Није познато шта ће бити с утакмицом, а највјероватније ће бити регистрована службеним резултатом 3:0 у корист гостујуће екипе. Детаљ који је изреволтирао домаће играче и навијаче је ситуација у којој судија није показао на пенал за домаћи тим, а у наредном нападу гости су постигли гол за водство.

Турски фудбал настављен је данас након што је осам дана био прекинут због потпуног хаоса на утакмици Анкарагуцуа и Ризеспора. Тада је предсједник Анкаре Фарук Коца претукао судију Халила Умута Мелера.

Због тог потеза, потпуно оправдано, Коца је доживотно избачен из фудбала.

İstanbulspor'un sahadan çekilmesine neden olan pozisyon. Bu pozisyondan sonra Trabzonspor golü attı. pic.twitter.com/An6S4YCj56