Нападач Лакташа донио прву позицију свом тиму

Дарко Драгичевић

ЛАКТАШИ - Милан Шикањић је с три гола донио побједу Лакташима у дербију 12. кола против Славије и поставио свој тим на прву позицију у шампионату Републике Српске.

Екипа Миљана Бајић је тако у сјајном налету. Везали су и пету побједу и показали да су тренутно у најбољој форми. Лакташи у посљедњих пет мечева имају максималан учинак уз гол разлику 21:3. У овом мечу посао им је био олакшан јер су гости били ослабљени неиграњем Николе Бјелоша и Стефана Арбиње.

- Ушли смо у меч пуни самопоуздања након добрих резултата и то се осјетило на терену. Ово нам је пета побједа у низу. На вријеме смо постигли гол и одмах је било лакше играти. И на старту другог дијела смо дали гол и рутински привели меч крају. Имали смо иницијативу и могли смо доћи и до убједљивије побједе - рекао је јунак меча Шикањић.

Нападач Лакташа је обиљежио дерби с три гола, а сада је други стријелац лиге с девет голова укупно.

- Одговара ми нападачка игра Лакташа. Доведен сам да дајем голове и тренер Бајић ми даје повјерење у овом шампионату које настојим да максимално оправдам. Играм најчешће на позицији полушпица или по крилу тако да сам проширио свој нападачки репертоар. Одговара ми улога и осјећам да сам у доброј форми што се види и по учинку. Ипак сматрам да могу још боље. Играчки сам сазрио и нема више падова у игри. Прије након добрих партија сам често знао да посустанем, сад сам још мотивисанији да наставим да постижем голове у серији - додао је први стријелац тима.

Овим тријумфом Лакташи су преузели прву позицији.

- Лијепо је што смо на првој позицији јер смо то играма у посљедње вријеме заслужили. Ипак нема оптерећења. Стручни штаб и управа нам нису поставили као императив титулу. Већ да будемо при врху. Желимо да у сваком мечу идемо на побједу, да гледамо само себе и видјећемо гдје ће нас то одвести. Ако нам се укаже прилика сигурно је да нећемо бјежати од борбе за титулу - поручио је на крају стријелац три гола.

У наредном 13. колу састају се: Радник - Слобода МГ, Љубић - Жељезничар СТ, Вележ - Сутјеска, Романија - Омарска, Рудар Приједор - Фамос, Славија - БСК, Алфа Модрича - Лакташи, Козара - Леотар, Борац (КД) - Дрина.

СЛАВИЈА 0

Стријелци: 1:0 Шикањић у 11, 2:0 Шикањић у  45, 3:0 Шикањић у 50. минуту.

Градски стадион у Лакташима.

Гледалаца: 150.

Судија: Марио Јелић (Бањалука) 7.

Жути картони: Поповић (Славија).

Играч утакмице: Милан Шикањић (Лакташи) 8,5.

ЛАКТАШИ: Кнежевић 7, Милић 7, Вуковић 7,5 (од 63. Ђапа-), Шикањић 8,5, Марковић 7(од 75. Хаџић-), Шкорић (од 75. Џомбић), Милојевић 7 (од 63. Босанчић-), Тривић 7,6, Бабић (од 84. Келеман), Тешић 7,5, Дојчиновић 7. Тренер: Миљан Бајић.

СЛАВИЈА: Сирћо 6,5, Гојковић 6,5 (од 88. Хошић-), Беширевић 6,5, Поповић 6,5, Чворо 6(од 84. Ашкраба-), Дабић 6,5, Крижевац 6,5, Авдаловић 6,5, Мандић 6,5, Карић 6,5, Радаковић 6 (од 52. Вучинић 6). Тренер: Бојан  Регоје.

***

ЛЕОТАР 5 (3)

АЛФА МОДРИЧА 3 (1)

Стријелци: 0:1 Велинов у 10, 1:1 Бегић у 13, 2:1 Милић у 20, 3:1 Ђудерија у 35, 4:1 Ђудерија у 47, 5:1 Паранос у 53, 5:2 Шошкић у 69 из пенала, 5:3 Костадиновић у 81. минуту.

Стадион: “Полице” у Требињу.

Гледалаца: 350

Судија: Велибор Гиговић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Милић, Паранос (Леотар).

Играч утакмице: Амар Ђудерија (Леотар) 7.

ЛЕОТАР: Перишић 5,5, Миловић 5,5 (од 46. минута Паранос 6), Глоговац 6,5, Цмиљановић 6,5, Бабић 6,5, Ђудерија 7 (од 74. минута Пенић -), Милић 6,5 (од 23. минута Колак 6), Аћимовић 6,5 (од 57. минута Панџић 6), Ђајић 6 (од 46. минута Капор 6), Бегић 6,5, Шушњар 6,5. Тренер: Олег Ћурић.

АЛФА МОДРИЧА: Диздар 5, Стојановић 5, Плиего 5, Пљеваљчић 5 (од 67. минута Петровић -), Манојловић 5,5, Шошкић 6, Трифковић 5, Лимић 5, Сумо 5 (од 46. минута Сјенчић 5,5), Радић 5 (од 46. минута Костадиновић 6,5 ), Велинов 6,5. Тренер: Далибор Игњић.

***

ОМАРСКА 2 (2)

ВЕЛЕЖ 3 (1)

Стријелци: 1:0 Копања у 9 из пенала, 2:0 Копања у 32, 2:1 С. Продановић у 39, 2:2 Анђеловић у 55, 2:3 Поповић у 69. минуту.

Стадион: Омарске у Омарској.

Гледалаца: 800

Судија: Дарко Вукојевић (Добој) 6,5.

Жути картони: Стојнић, Копања (Омарска), С. Продановић, Абаза, Гутић (Вележ).

Играч утакмице: Момчило Поповић (Вележ) 7.

ОМАРСКА: Беговић 5,5, Здјелар 6, Копања 7, Панић 6, Стојнић 6 (од 58. минута Сајак 5), Јаћимовић 6, Л. Нишић 6, Јовичић 6, Лајић 6, Ђ. Нишић 6 (од 74. минута Крецељ -), Врачар 6 (од 74. минута Микић -). Тренер: Саша Керановић.

ВЕЛЕЖ: Зуровац 6, Абаза 6, Патековић 6, Анђеловић 6,5, Г. Продановић 6,5 (од 74. минута Аџић -), Поповић 7, Реповић 6,5, Драшковић 6,5, Алвес 5 (од 32. минута Секуловић 6), С. Продановић 6,5, Гутић 6,5. Тренер: Видак Бејатовић.

***

СУТЈЕСКА 5(3)

ЉУБИЋ 1 (1)

Стријелци: 1:0 Н. Мојовић у 9, 1:1 Мишић у 10, 2:1 Благојевић у 34, 3:1 Ђорђевић у 44, 4:1 Гаговић 69, 5:1 Пајевић 71. минуту.

Стадион: Градски.

Гледалаца: 100.

Судија: Александар Јевтић (Приједор ) 7.

Жути картони: Ивановић (Сутјеска) Бабић (Љубић).

Играч утакмице: Никола Мојовић (Сутјеска) 8.

СУТЈЕСКА: Пајевић 7.5, Гаговић 7 (од 85. Д. Радовић -)  Ивановић 7,5, Д. Мојовић 7,5, Н. Мојовић 8 (од 85. Ристовић -) Милутиновић 7, Михајловић 7, Митрашиновић 7 (Од 73. Обреновић -) Ђорђевић 7, Л. Радовић 7 (од 65. Секулић -) Благојевић 7,5 (од 73, Павловић-). Тренер: Златко Радовић.

***

ДРИНА 0

КОЗАРА 0

Стадион: Градски у Зворнику.

Судија: Бојан Панић (Приједор) 7.

Жути картони: Марић, Илић (Дрина), Растока, Богучанин (Козара).

Играч утакмице: Игор Марковић (Дрина) 7.

ДРИНА:  Марковић 7, Марић 6.5, Јокић 6, Алић 6 (од 61. мин. Делић -), Илић 6,5, Тадић 6,5 (од 84. Ве. Гаврић-), Богдановић 6,5, Јездић 6,5, Мићић 6,5 (од 61. Радић -), Јањић 6,5, Ћулум 6,5. Тренер: Миле Лазаревић.

КОЗАРА: Качавенда 7, Сарајлић 6, Бубић 6, Хонг 6,5, Тешић 6, Јандрић 6,6, Делић 6 (од 46. Растока 6,5), Такахаши 6 (од 61. Богучанин -), Ангелески  6,5(од 57. Петковић -), Садиковић 6,5, Поповић 6,5 (од 66. Асентић-). Тренер: Ален Медовић.

***

ФАМОС 2 (2)

РОМАНИЈА 1 (1)

Стријелци: 1:0 Стјепановић 18, 2:0 Стјепановић 41 (пенал), 2:1 Симанић 43 (пенал).

Стадион: “Бранислав Лубура”.

Судија: Стефан Бокић (Билећа) 7.

Жути картони: Тешановић, Шкрба (Фамос), Цицовић (Романија).

Играч утакмице: Огњен Стјепановић (Фамос).

ФАМОС: М. Терзић 7, Абрего 7, Шкрба 6,5, Лазић 6,5, Перовић 6,5, Вранешић 6,5 (од 52. Тиро -), Хркало 6,5, Тешановић 6,5, Даниловић 7, Куљанин 7,5 (од 68. Блажић), Стјепановић 7.5 (од 90. Дракул-). Тренер: Дарко Војводић.

РОМАНИЈА: Лучић 6,5, Короман 6.5, Цицовић 6,5 (од 65. Благојевић-), Шкрба 6,5, Ивковић 6 (од 73. Ђерић-), Цвјетановић 6,5 (од 73. Радосављевић-), Пекић - (од 14. Бабић 7), Симанић 7, Торбица 7, Радовић 6 (од 65. Игњић-). Тренер: Милан Гутовић.