Након велике борбе Барселона савладала ПСЖ

Фудбалери Барселоне славили су на гостовању екипи ПСЖ-а резултатом 3:2, у првој утакмици четвртфинала Лиге шампиона.

Барселона и Пари Сен Жермен су у блиској прошлости знали да приреде љубитељима фудбала истинске спектакле, али чини се да су вечерас на "Парку принчева" превазишли себе.

Ћави Ернандез је у мечу са два преокрета успио да надигра некадашњег учитеља - Луиса Енрикеа, а Каталонци су након нестварног другог полувремена из престонице Француске однели значајну предност пред реванш на "Монжуику" и закорачила ка полуфиналу.

Јунак шпанског великана у Паризу био је двоструки стријелац Рафиња, који је најприје донио предност свом тиму крајем првог полувремена, а потом средином другог поравнао резултат на 2:2, у моментима када се чинило да је домаћин ближи трећем голу.

Између два поготка Бразилца преокрет Свецима су на самом отварању другог дијела игре, у интервалу од свега два минута, донијели Усман Дембеле и Витиња. Међутим, посљедњу ријеч на вечерашњем сусрету имао је резервиста Андреас Кристенсен, који је након корнера Гундогана из првог контакта са лоптом погодио за коначних 3:2, преноси Спортал.