Мојовић кључ за успјех Сутјеске

Г.С.

ФОЧА - Фудбалери Сутјеске савладали су Фамос из Источне са Илиџе с 3:2, у одгођеној утакмици седмог кола Прве лиге Републике Српске.

Била је то трећа узастопна побједа Фочака с којом су стигли већ до десете позиције на табели, а за њу је најзаслужнији био искусни Никола Мојовић. Прво је у петом минуту погодио за предност домаћина од 1:0, да би потом учествовао код другог и трећег гола Сутјеске. У 47. минуту послије корнера који је извео прецизан је био “резервиста” Виде Ивановић, а пет минута касније идеално је упослио Дарија Благојевића за 3:0. До краја сусрета “мотористи” су успјели да постигну два поготка и саму завршницу учине много занимљивијом. Прво је у 56. минуту капитен прволигаша из Источне Илиџе Марко Тешановић смањио на 1:2, да би у 82. послије асистенције Алонза Пирта био прецизан и резервни фудбалер Драшко Куљанин. Ипак до краја сусрета Фочаци су успјели да сачувају предност и тако остваре трећу побједу.

Прва утакмица десетог кола Прве лиге Републике Српске биће одиграна данас на Градском стадиону у Бањалуци, гдје ће БСК од 15 часова угостити Вележ из Невесиња. У осталим мечевима ове првенствене рунде састају се, субота: 15 часова: Слобода (МГ) - Козара, Борац (КД) - Алфа Модрича, Дрина (З) - Славија, Леотар - Рудар Приједор, Лакташи - Романија, 18 часова: Сутјеска - Жељезничар Спорт тим, недјеља, 15 часова: Фамос - Љубић, Омарска - Радник.