Млади Србин на дебију за Милан дигао Сан Сиро на ноге

Агенције

Млади репрезентативац Србије Жан-Карло Симић дебитовао је данас у Серији А у дресу Милана и одмах је постигао погодак.

Талентовани дефанзивац (18)имао је деби из снова. Млади репрезентативац Србије погодио је за вођство Росонера за 2:0 против Монце.

Симић је меч почео на клупи, добио је шансу за игру у 24. минути због повреде коју је задобио Томасо Побега. Услиједио је деби какав се може само сањати.

Симић је у 41. минути меча постигао го. Искористио је асистенцију Рафаела Леа и погодио је за вођство Росонера од 2:0.

Талентованом дефанзивцу предвиђа се сјајна каријера.

Млади фудбалер Милана одабрао је да у будућности наступа за репрезентацију Србије, иако је могао играти за Њемачку и БиХ.

Симић је рођен у Њемачкој, отац му је из БиХ,тачније Вишеграда, а мама из Србије. Одлучио се за наступу дресу Орлова.

Каријеру је овај млади фудбалер почео у дресу Штутгартер Кикерса, наступао је и за Штутгарт, а од 2022. године је члан АЦ Милана.

Сусрет са трибина стадиона Сан Сиро су пратили и његови родитељи, а након што је овај 18-годишњак постигао го, снимљена је и њихова реакција.

Родитељи су се трудили зауставити сузе те су веома емотивно испратили погодак свог сина.

Након утакмице Симић је истакао да го посвећује њима, а они ће добити и његов дрес у којем је уписао прве минуте и постигао премијерни гол у дресу италијанског великана.

Иначе, Милан је у утакмици 16. кола Серије А савладао Монцу резултатом 3:0, а поред Симића у листу стријелаца су се уписали Ноа Окафор и Тијани Реијндерс.