“Мимоза куп 2024”: Требињци остали без трофеја

Г.С.

ХЕРЦЕГ НОВИ - Фудбалери Леотара поражени су у финалу традиционалног турнира “Мимоза куп 2024” од Берана након извођења пенала.

У регуларном току утакмице резултат је био 2:2, а сва четири гола постигнута су у првом полувремену. Леотар је два пута губио, 0:1 и 1:2, али је головима Дарка Ђајића и Стивена Маријаге након корнера које је извео Керим Татар успио да изједначи резултат. У другом полувремену није било голова, а у пенал серији једанаестерце су за Леотар промашили Зоран Милић и Никола Леко.

Била је ово четврта утакмица коју су изабраници Олега Ћурића одиграли на овој смотри. Прво су у групи Б поражени од Арсенала из Тивта са 2:1, да би потом играли неријешено са подгоричким Интернационалом (1:1). У полуфиналном окршају савладали су Игало са 1:0 поготком Николе Леке.

Прије турнира у Херцег Новом чета са “Полица” одиграла је још два контролна сусрета у којима је забиљежила двије побједе. Прво су савладали Игало са 1:0, а потом и невесињски Вележ са 4:0.