Лил, Спарта, Славија, Салцбург и Динамо из Кијева у плеј-офу за ЛШ

ИСТАНБУЛ - Фудбалери Лила, Слована из Братиславе, Бодо Глимта, Салцбурга, Малмеа, Мидтјиланда, Карабага, Спарте, Славије и кијевског Динама изборили су пласман у плеј-оф Лиге шампиона.

Фудбалери Лила су синоћ у гостима са Фенербахчеом послије продужетака одиграли 1:1 у реванш утакмици трећег кола квалификација за ЛШ. Резултат је послије регуларних 90 минута био 1:0 за Фенербахче.

Побједу турском клубу у регуларном дијелу меча донио је аутоголом фудбалер Лила Бафоде Диаките у првом минуту надокнаде времена. Меч је потом ушао у продужетке пошто је Лил на свом терену у првој утакмици славио резултатом 2:1.

Лил је успио да у 116. минуту стигне до изједначења голом Џонатана Дејвида из пенала и да избори пласман у плеј-оф ЛШ.

Српски фудбалер Душан Тадић био је стартер у екипи Фенербахчеа, а замијењен је у 85. минуту.

Резултати, 3. коло квалификација за ЛШ, реванши

уторак, 13. август:
    Апоел - СЛОВАН 0:0 (први меч 0:2).
    БОДО ГЛИМТ - Јагјелонија 4:1 (први меч 1:0).
    Фенербахче - ЛИЛ пп 1:1 (први меч 1:2).
    Твенте - САЛЦБУРГ 3:3 (први меч 1:2).
    Паок - МАЛМЕ пп 3:4 (први меч 2:2).
    Ференцварош - МИДТЈИЛАНД 1:1 (први меч 0:2).
    Лудогорец - КАРАБАГ пп 2:7 (први меч 2:1).
    ФЦСБ - СПАРТА 2:3 (први меч 1:1).
    Ројал Унион - СЛАВИЈА 0:1 (први меч 1:3).
    Ренџерс - ДИНАМО КИЈЕВ 0:2 (први меч 1:1).

Парови плеј-офа за пласман у ЛШ: Јанг Бојс - Галатасарај, Динамо Загреб - Карабаг, Мидтјиланд - Слован, Бодо Глимт - Црвена звезда, Малме - Спарта, Лил - Славија и Динамо Кијев - Салцбург.

Први мечеви плеј-офа за пласман у ЛШ биће одиграни 20. и 21. августа, а реванши 27. и 28. августа.