Лига шампиона дуго није видјела овакву ноћ: Два спектакла, преокрет...

Невјероватно вече у првим мечевима четвртфинала Лиге шампиона који су одиграни у Лондону и Мадриду у утакмицама између Арсенала и Бајерна, као и Реал Мадрида и Манчестер ситија.

Фудбалери Арсенала и Баyерна одиграли су неријешено 2:2 у првој утакмици четвртфинала Лиге првака која се вечерас одиграла на Емиратес стадиону у Лондону.

Бакајо Сака донио је предност Арсеналу у 12. минуту, али су "преокренули" Серж Гнабри у 18. и Хари Кејн у 32. минуту из пенала.

Лондонски тим избјегао је пораз преко "резервисте" Леандра Тросара у 76. минуту.

Истовремено, Реал Мадрида и Манчестер сити ремизирали су у феноменалној утакмици резултатом 3:3.

Сити је повео генијалним потезом Бернарда Силве, који је изненадио Андреја Луњина у другом минуту, а услиједио је брзи преокрет - прво аутогол Рубена Дијаза после ударца Едуарда Камавинге у 12, па погодак Родрига у 14. минуту послије контранапада.

По истом сценарију, Сити је преокренуо у наставку, а фантастичне голове постигли су Фил Фоден у  66. и Јошко Гвардиол у 71. минуту.

Коначних 3:3, такође сјајним голом поставио је Федерико Валверде у 79. минуту, па ће одлука о полуфиналисти дефинитивно бити донесена након реванша у Енглеској.

У сриједу су на програму преостала два четвртфинала: Атлетико Мадрид - Борусија Дортмунд, ПСЖ - Барселона.