Лидери других лига у 18. колу повећали предност: Напријед и Дрина ХЕ одмичу

БАЊАЛУКА - Фудбалери бањалучког Наприједа и вишеградске Дрине ХЕ, који су лидери у својим групама других лига у 18. колу забиљежили су побједе и све су ближе пласману у прволигашко друштво.

Чета из “Обилићева” у групи запад у дуелу са директним конкурентом савладала је Црни Врх из Јаружана са 2:0 и “послала” их сада на треће мјесто. Изабраници Небојше Анђелића у веома нервозној утакмици у којој су показана чак три црвена картона повели су у 42. минуту поготком Марка Бундала, да би коначан резултат поставио Бојан Кременовић у 63. минуту. Сада Бањалучани имају седам бодова више у односу на најближег пратиоца Слогу из Трна и на добром су путу да остваре историјски пласман међу прволигаше Српске. Трњани су побједом над Јединством из Жеравице од 3:2 дошли до друге позиције, која води у бараж за попуну Прве лиге РС. Повели су гости у 14. минуту голом Саше Ерцега, а онда је домаћин до полувремена са три гола - Саше Пилиповића у 34, Оливеире Рикарда Соузе у 40. и Николе Јокановић у 45+2. минуту у потпуности прекренуо резултат. Други погодак за Јединство постигао је Срђан Кнежић у 90+3. минуту

У групи исток водећа Дрина ХЕ је освојила вриједан бод на тешком гостовању у Билећи, гдје је играла са домаћим Херцеговцем неријешено, 0:0. И тај реми био им је довољан да увећају предност са један на два бода, јер им је најближи пратилац Пролетер из Дворова поражен у Сокоцу од Гласинца 1936 са 0:1. Гостима из Семберије пресудио је искусни Неђо Шука, који је у осмом минуту реализовао досуђени пенал.

Парови 19. кола, које играју 23. и 24. марта: група запад: ФСА Приједор - Челинац, Слобода (НГ) - Борац (Ш), Текстилац - Слога (С), Горица - Дубраве, Пролетер (Т) - Полет 1926, Брдо - Слога (Т), Јединство (Ж) - Напријед, Црни Врх - Прогрес, група исток: Рудар 1925 - Јединство (БР), Задругар (ДЦ) - Гласинац 1936, Пролетер (Д) - Младост (Г), Подриње (Ј) - Будућност (П), Губер - Илићка 01, Власеница - Херцеговац, Дрина ХЕ - Стакорина, Младост (Р) - Јединство (Р).

ПРОГРЕС 2 (2)

Стријелци: 0:1 М. Будић у 11, 1:1 Дубравац у 14, 1:2 Ступар у 33, 2:2 Бабић у 34, 3:2 Бабић у 72, 4:2 Матерић у 76. минуту.

Стадион: Челинца у Челинцу.

Гледалаца: 50.

Судија: Срђан Ландуп (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Бојић (Челинац), Халаба, Ђурановић (Прогрес).

Играч утакмице: Милко Бабић (Челинац) 8.

ЧЕЛИНАЦ: Јовић 7, Бајић 7, Матерић 7,5, Бабић 8, Дубравац 7,5, Томић 7, Сувајац 7 (од 46. минута Џомбић 7), Стојановић 7 (од 89. минута Гаврић -), Рулић 7, Бојић 7 (од 69. минута Тепић -), Трифковић 7 (од 84. минута Орашанин -). Тренер: Далибор Теиновић.

ПРОГРЕС: Свјетлановић 6, Халаба 6, Кахрић 6 (од 84. минута Љ. Ђурановић -), Вучић 6 (од 86. минута Гламочић -), М. Будић 7, П. Будић 6, Ступар 7 (од 78. минута Марић -), Дукић 6, Ђукарић 6, Баришић 6, М. Ђурановић 6. Тренер: Стефан Марковић.

***

НАПРИЈЕД        2 (1)

ЦРНИ ВРХ         0 (0)

Стријелци: 1:0 Бундало у 42, 2:0 Кременовић у 63. минуту.

Стадион: у Обилићеву у Бањалуци.

Гледалаца: 250.

Судија: Немања Давидовић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Кременовић, Јањић, Љубичић, тренер Анђелић, Драгољић, Бојиновић (Напријед), Рачић, Арежина, Субић (Црни Врх).

Црвени картон: Ненад Љубичић (Напријед) у 64. минуту, тренер Небојша Анђелић (Напријед) у 90+2. минуту, Огњен Савичић (Црни Врх) у 82. минуту.

Играч утакмице: Марко Бундало (Напријед) 7,5.

НАПРИЈЕД: Добријевић 7, Радић 7, Миладиновић 7, Бундало 7,5 (од 90+2. минута Поповић -), Љубичић 5, Хаџић 7 (од 79. минута Трнинић -), Радоја 7, Шупић 7, Кременовић 7,5, Драгољић 7 (од 90. минута Бојиновић -), Јањић 7 (од 90+2, минута Вуклишевић -). Тренер: Небојша Анђелић.

ЦРНИ ВРХ: Рачић 6, Савичић 5, Шавија 6, Дамјанић 6, Грујић 6, Ћоћкало 6 (од 68. минута Субић -), Арежина 6, Кукић 6, Петровић 6, Грабовац 6, Вукосављевић 6. Тренер: Предраг Татић.

***

СЛОГА (Т)                   3 (3)

ЈЕДИНСТВО (Ж)        2 (1)

Стријелци: 0:1 Ерцег у 14, 1:1 Пилиповић у 34, 2:1 Соуза у 40, 3:1 Јокановић у 45+2, 3:2 Кнежић у 90+3. минуту.

Стадион: Слоге у Трну.

Гледалаца: 150.

Судија: Деан Јокић (Теслић) 6,5.

Жути картони: Јаворац, Да Силва, Грозданић, Мендеш (Слога, Трн), Ђогић (Јединство, Жеравица).

Играч утакмице: Саша Пилиповић (Слога, Трн) 7,5.

СЛОГА (ТРН): Делић 7, Грозданић 7, Пилиповић 7,5 (од 63. минута Шарић -), Да Силва 7, Јаворац 7, Мендеш 7 (од 76. минута Јојић -), Соуза 7,5, Јокановић 7,5 (од 81. минута Ђукић -), Ивић 7, Томичић 7 (од 76. минута Миљевић -), Гаћеша 7 (од 63. минута Саватић -). Тренер: Предраг Мајкић.

ЈЕДИНСТВО (ЖЕРАВИЦА): Војводић 6, Ђогић 6, Будимовић 6 (од 81. минута Хајдаревић -), Галић 6, Хамзић 6, Кнежић 7, Ерцег 7, Гаврић 6 (од 55. минута Илишевић 6), Петковић 6, Ћетојевић 6,5, Јарић 6. Тренер: Велимир Стојнић.

***

ПОЛЕТ 1926      0

БРДО                            0

Стадион: Градски у Броду.

Гледалаца: 350.

Судија: Милан Радуловић (Прњавор) 6,5.

Жути картони: С. Грозданић, Пејичић, Маринковић (Полет 1926), Мијић, Окорле (Брдо).

Играч утакмице: Јадранко Видовић (Брдо) 6,5.

ПОЛЕТ 1926: Памплона 6,5, Пејичић 6,5, Петрић 6,5, М. Грозданић 6, Лучановић 6, С. Грозданић 6,5, Паласиос 6, Лекић 6,5, Аријас 6, Маринковић 6, Томичевић 6 (од 61. минута Мишић -). Тренер: Бојан Петрић.

БРДО: Видовић 6,5, М. Тркуља 6, Исаковић 6,5 (од 85. минута Карагић -), Миодраговић 6,5, Мармат 6,5 (од 75. минута Драгић -), Мијић 6 (од 85. минута Д. Тркуља -), Бундало 6, Миљевић 6, Дедић 6,5, Араухо 6 (од 61. минута Окорле -), Алвеш 6,5. Тренер -.

***

ДУБРАВЕ           2 (2)

ПРОЛЕТЕР (Т)  1 (0)

Стријелци: 1:0 Сикимић у 23, 2:0 М. Никић у 37, 2:1 Ђукарић из пенала у 73. минуту.

Стадион: Дубрава у Дубравама.

Гледалаца: 120.

Судија: Дејан Смиљић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Крвгић, Вучинић, Татић (Дубраве), Т. Осмић, Николић, Алексић, Станковић (Пролетер, Теслић).

Играч утакмице: Ђорђе Сикимић (Дубраве) 7.

ДУБРАВЕ: Ћутило 6,5, Д. Кисин 6,5, Будимлић 6,5 (од 90. минута Ф. Кисић -), Хаџиалагић 6,5, Вучинић 6,5, Квргић 6,5 (од 78. минута Бенцуз -), Татић 6,5, Сикимић 7 (од 90. минута Матић -), В. Кисин 6,5, Малбашић 6,5 (од 73. минута Малешевић -), М. Никић 7 (од 73. минута Перић -). Тренер: Игор Миљевић.

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): Н. Ристић 6, Ђукарић 6,5, М. Ристић 6, Николић 6, Т. Осмић 6 (од 77. минута Вукмировић -), Радешић 6 (од 46. минута Секулић 6), Станковић 6, Симић 6 (од 46. минута Алексић 6), Кузмановић 6, Секулић 6, Остојић 6 (од 62. минута Махмутовић -). Тренер: Дарјан Грбић.

***

СЛОГА (С)                   2 (1)

ГОРИЦА            3 (2)

Стријелци: 1:0 Карамехић из пенала у 26, 1:1 Малиновић у 41, 1:2 Малиновић у 71, 1:3 Пено у 87, 2:3 Аћић у 90+2. минуту.

Стадион: Градски у Српцу.

Гледалаца: 80.

Судија: Милан Гарић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Вајукић, Г. Зеленац, Елековић (Слога, Србац), Грачанин, Митрић, Јовичић (Горица).

Играч утакмице: Станко Малиновић (Горица) 8.

СЛОГА (СРБАЦ): Дабић 6,5, Вајукић 6,5, Шарић 6,5, Грбић 6,5, В. Њежић 6,5, Карамехић 7, Шервел 6,5 (од 77. минута Сарић -), Ђаковић 6,5, Р. Зеленац 6,5, Г. Зеленац 6,5 (од 82. минута Сувајац -), Бјелонић 6,5 (од 72. минута Аћић -). Тренер: Славко Вујић.

ГОРИЦА: Илић 7, Пено 7,5, Грачанин 7, Митрић 7, Пастир 7 (од 65. минута Јовичић -), Малиновић 8, Јакешевић 7 (од 82. минута Шобић -), Граховац 7, Јакшић 7, Мешић 7 (од 46. минута Сакан 7), Вучковић 7. Тренер: Душко Сакан.

Судија: Бојан Томић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Ћосовић, Петровић, Јаћимовић, Богдановић (Борац, Шамац), Стојчић (Текстилац)

Играч утакмице: Петар Марчета (Борац, Шамац) 7.

БОРАЦ (ШАМАЦ): Маслић 6,5, Петровић 6,5, Јаћимовић 6,5, Игњатовић 6,5, Благојевић 6,5 (од 73. минута С. Богдановић -), Марчета 7, Дакић 6,5 (од 73. минута Н. Богдановић -), Ћосовић 6,5 (од 59. минута Сјенчић 6,5), Поповић 6,5, Арсенић 6,5 (од 89. минута Пупчевић -), Митровић 6,5. Тренер: Миорад Илишковић.

ТЕКСТИЛАЦ: Плиснић 6,5, Ступар 6, Трнинић 6,5, Бабић 6, Комљеновић 6,5, Савић 6 (од 63. минута Ерић -, од 76. минута Алексић -), Тадић 6, Травар 6,5, Стојчић 6, Игњић 6, Рељић 6 (од 72. минута Хамзић -). Тренер: Дејан Пијетловић.

***

ФСА ПРИЈЕДОР        3 (2)

СЛОБОДА (НГ) 2 (1)

Стријелци: 0:1 Вучен у 12, 1:1 Кнежевић у 34, 2:1 Огбоке у 45, 3:1 Кнежевић у 85, 3:2 Пралица из пенала у 90+5. минуту.

Стадион: “Пољана” у Приједору.

Судија: Мишо Мачкић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Голић, Мариновић (ФСА Приједор), Бокан, Пралица, Макивић, Грошић (Слобода, Нови Град)

Црвени картон: Марко Мршић (ФСА Приједор) у 18. минуту.

Играч утакмице: Немања Кнежевић (ФДСА Приједор) 8.

ФСА ПРИЈЕДОР: Змијањац 7, Рудак 7, Голић 7, Огбоке 7,5, Мариновић 7 (од 78. минута Дрљача -), В. Мршић 7 (од 81. минута Црнобрња -), Стојић 7, Кнежевић 8, Милинковић - (од 24. минута Стегић -), Добријевић 7, М. Мршић 5. Тренер: Ненад Башић.

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД): Фајковић 6,5, Вејновић 6,5 (од 86. минута Павишћ -), Бокан 6,5 (од 52. минута Грошић 6,5), Вујановић 6,5, Макивић 6,5, Јаћимовић 6,5, Алдабе 6,5, Вучен 7, Зец 6,5, Ратковић 6,5, Пралица 7. Тренер: Ернест Шабић.

***

ЈЕДИНСТВО (БР)       2 (1)

ЈЕДИНСТВО (Р)         1 (1)

Стријелци: 1:0 Бајић у 2, 1:1 Алић у 19, 2:1 Лазић у 46. минуту.

Стадион: Јединства у Бродцу.

Судија: Урош Југовић (Пале) 6,5.

Жути картони: Рачановић (Јединство, Бродац), Росић, Крстић, Алић, Мих. Писић, Видаковић (Јединство, Роћевић)

Играч утакмице: Делимир Бајић (Јединство, Бродац) 7,5.

ЈЕДИНСТВО (БРОДАЦ): Ђорђић 7, Бајић 7,5, Павловић 7, Да. Јовановић 7, Де. Јовановић 7, Лукић 7, Митровић 7 (од 75. минута Ружичић -), Сушић 7, Лазић 7,5, Томић 7 (од 66. минута Крсмановић -), Рачановић 7. Тренер: Зоран Стајић.

ЈЕДИНСТВО (РОЋЕВИЋ): Богићевић 6,5, Дар. Писић 6,5, Дан Писић 6,5, Мих. Писић 6,5, Мицић 6,5, Росић 6,5, Алић 7, Видаковић 6,5, Драшковић 6,5, Милошевић - (од 26. минута Костић 6,5), Крстић 6,5. Тренер: Горан Шкиљевић.

***

СТАКОРИНА              4 (1)

МЛАДОСТ (Р)   1 (0)

Стријелци: 1:0 Б. Гиговић у 43, 2:0 А. Миловић у 47, 2:1 Ћаћић у 54, 3:1 Мрдак у 63, 4:1 О. Гиговић у 73. минуту.

Стадион: “Раковице” у Чајничу.

Гледалаца: 70.

Судија: Бошко Лазић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Лукић, Еацковић, Мрдак, Нешковић (Стакорина), Минић, Б. Обрадовић (Младост, Рогатица).

Црвени картон: Бојан Обрадовић (Младост, Рогатица) у 57. минуту.

Играч утакмице: Божидар Гиговић (Стакорина) 7,5.

СТАКОРИНА: Бојановић 7, Симовић 7 (од 85. минута Тодоровић -), Јовановић 7, Б. Гиговић 7,5, Рацковић 7 (од 76. минута Томић -), Миловић 7,5, Ристановић - (од 20. минута О, Гиговић 7,5), Т. Тадић 7, Нешковић 7, Лукић 7, Мрдак 7,5 (од 85. минута Д. Тадић -). Тренер: Константин Катана.

МЛАДОСТ (РОГАТИЦА): Крсмановић 5,5, Елек 5,5, Обрадовић 6, Томић 5,5, Ћаћић 6,5, Маљукан 5,5, Андрић 5,5 (од 84. минута Глоговац -), Минић 5,5 (од 76. минута Цвијетић -), Обрадовић 6, Божовић 5.5 (од 46. минута Кушић 5,5), Миловановић 5,5 (од 46. минута Михајловић 5,5). Тренер: Драган Јовановић.

***

ХЕРЦЕГОВАЦ  0

ДРИНА ХЕ         0

Стадион: Градски у Билећи.

Судија: Велибор Видаковић (Зворник) 6,5.

Жути картони: Јокановић, Комненић, Вујовић, Инић (Херцеговац), Ранитовић, тренер Вулевић (Дрина ХЕ).

Играч утакмице: Петар Никић (Дрина ХЕ) 6,5.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Алексић 6,5, Бегенишић 6,5, Ђорђић 6, М. Вујовић 6, Мркаић 6 (од 88. минута Инић -), Ф. Вујовић 6,5, Н. Милојевић 6, Јокановић 6,5, Кешељевић 6, Ђ. Милојевић 6,5 (од 88. минута Михић -), Комненић 6,5. Тренер: Рајко Миленић.

ДРИНА ХЕ: Никић 6,5, Тодоровић 6, Тасић 6,5, Пљеваљчић 6, Дамјановић 6, Марковић 6,5, Лозо 6 (од 68. минута Секулић -), Ћирковић 6, Санг Вон 6 (од 80. минута Баранац -), Вулевић 6,5, Ранитовић 6,5. Тренер: Драган Вулевић.

***

ИЛИЋКА 01       1 (1)

ВЛАСЕНИЦА    1 (1)

Стријелци: 1:0 Арсић у 21, 1:1 Ступар у 26. минуту.

Стадион: Градски у Брчком.

Гледалаца: 100.

Судија: Предраг Кичић (Бијељина) 6,5.

Жути картон: Петровић (Власеница).

Играч утакмице: Слађан Ступар (Власеница) 7.

ИЛИЋКА 01: Јефтић 6,5, Челик 6,5, Н. Антуновић 6,5, Ристић 6,5, Арсић 7, Божић 6,5, Фрањић 6,5 (од 71. минута Тодоровић -), С. Петровић 6,5, Тривуновић 6,5 (од 80. минута Крстић -), Бојић 6,5, Г. Антуновић 6,5. Тренер: Радивоје Николић.

ВЛАСЕНИЦА: Дракулић 6,5, Мијатовић 6,5, Видаковић 6,5, Д. Петровић 6,5, Вуковић 6,5 (од 46. минута Томић 6,5), Зекић 6,5, Н. Ковачевић 6,5, Ступар 7, Јањушевић 6,5 (од 76. минута Ерделић -), Гаџуновић 6,5, М. Ковачевић 6,5. Тренер: Павле Голијан.

***

БУДУЋНОСТ (П)       2 (1)

ГУБЕР                          1 (1)

Стријелци: 1:0 Миловановић у 27, 1:1 Лазаревић у 24, 2:1 Ивановић у 90+2. минуту.

Стадион: “Пилица” у Пилици.

Гледалаца: 20.

Судија: Владимир Бујак (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Н. Марковић, Ристић (Будућност, Пилица), Јашаревић, Лемез (Губер).

Играч утакмице: Владо Ивановић (Будућност, Пилица) 7.

БУДУЋНОСТ (ПИЛИЦА): Јокић 6,5, Радовановић 6,5, Д. Марковић 6,5, Лукић 6,5, Ристић 6,5, Миловановић 7, Ђурић 6,5, Н. Марковић 6,5 (од 78. минута Пантић -), Ивановић 7 Крезовић 6,5, Васић 6,5. Тренер: Далибор Крезовић.

ГУБЕР: Бодирога 6,5, Лазаревић 7, Аврамовић 6,5, Чирак 6, Косанић 6,5, Бектић 6 (од 46. минута Мујић 6, од 82. минута Маринковић -), Петровић 6,5, Лемез 6,5, Мујић 6, Смајиловић 6,5, Јашаревић 6,5. Тренер: Милорад Косанић.

Судија: Горан Лакић (Брчко) 6,5.

Жути картони: Елек, Слијепчевић, Антељ, Нерић (Младост, Гацко), Станкић, Алић, тренер Глигић (Подриње, Јања).

Играч утакмице: Бојан Мрковић (Младост, Гацко) 7.

МЛАДОСТ (ГАЦКО): Шаровић 6,5, Авдаловић 6,5, Антељ 6,5, Мрковић 7, Д. Лозо 6,5, Нерић 6,5 (од 90. минута Суџум -), Слијепчевић 6,5, Николић 6,5, Ћеранић 6,5, Елек 6,5, Стајић 6,5 (од 58. минута Вуковић 6,5). Тренер: Жељко Поповић.

ПОДРИЊЕ (ЈАЊА): Папић 6,5, Јовановић 6,5, Механовић 6 (од 59. минута Вуковић 6), Перковић 6,5, Штављанин 6,5, Мехмедовић 6 (од 79. минута Савић -), Алић 6,5, Арифовић 6 (од 79. минута Јашаревић -), Станкић 6 (од 59. минута Стојановић 6), Стевановић 6 (од 79. минута Ибрашимовић -), Митровић 6. Тренер: Небојша Глигић.

***

ГЛАСИНАЦ      1936  1 (1)

ПРОЛЕТЕР (Д)  0 (0)

Стријелац: 01:0 Шука из пенала у 8. минуту.

Стадион: “Бара” у Сокоцу.

Судија: Немања Јовичић (Источни Стари Град) 6,5.

Жути картони: А. Пејановић. Лиздек, Рајић (Гласинац 1936), Магазин, Грујичић, Лукић (Пролетер, Дворови).

Играч утакмице: Неђо Шука (Гласинац 1936) 7,

ГЛАСИНАЦ 1936: Крунић 6,5, Чортан 6,5, Марић 6,5 (од 67. минута Дебелногић -), Вуковић 6,5 (од 78. минута Петрић -), Деурић 6,5, Каповић 6,5, Шука 7, Лиздек 6,5, Лончаревић 6,5, Ћирјанић 6,5 (од 56. минута Рајић 6,5), А. Пејановић 6,5. Тренер: Огњен Крешталица.

ПРОЛЕТЕР (ДВОРОВИ): Оплакан 6,5, Васић 6.5, Н. Ракић 6, Лукић 6,5, С. Ракић 6, Магазин 6 (од 65. минута Барјактаревић -), Илић 6, Грујичић 6,5, Класановић 6, Малетић 6, Лакић 6 (од 75. минута Матијевић -). Тренер: Драган Матић.

***

РУДАР 1925                 0 (0)

ЗАДРУГАР (ДЦ) 3 (2)

Стријелци: 0:1 Тодоровић у 10, 0:2 Караман у 36, 0:3 Стевановић у 69. минуту.

Стадион: Градски у Угљевику.

Судија: Жељко Текић (Зворник) 6,5.

Жути картони: В. Марковић, Ђокић, Митровић (Задругар, Доње Црњелово).

Играч утакмице: Славиша Тодоровић (Задругар, Доње Црњелово) 7,5.

РУДАР 1925: Драгић 6, Бумбић 6, М. Лазић 6, И. Марковић 6 (од 70. минута Н. Цвијић -), Гајић 6 (од 46. минута Арсеновић 6), Б. Цвијић 6, Давидовић 6 (од 85. минута Радовановић -), Гвозденац 6, Стевић 6, Јовић 6 (од 46. минута Видаковић 6), Копривица 6 (од 85. минута Ц. Лазић -). Тренер: Ненад Стевановић.

ЗАДРУГАР (ДОЊЕ ЦРЊЕЛОВО): Максимовић 7, В. Марковић 7, Калајџић 7, Вуковић 7, Вичић 7, Ђокић 7 (од 62. минута Митровић -), Максимовић 7, Стевановић 7,5 (од 86. минута Марић -), Тодоровић 7,5, Караман 7,5 (од 62. минута Ерић -), Симић 7,5. Тренер: Велибор Вујић.