Леотара спасава још само теорија

Д.П.

БАЊАЛУКА - Фудбалери Леотара изгубили су у 32. колу Премијер лиге на гостовању у Мостару од Зрињског са 1:2 и пред одлучујућих 90 минута налазе се готово у безизлазној ситуацији.

Повели су домаћи поготком Немање Билбије у 23. минуту. У 56. минуту Хрвоје Баришић је несмотренпо затресао мрежу за 1:1, али радост Требињаца трајала је само до 72. минута када је Марио Ћуже погодио за 2:1.

Послије овог пораза тим са „Полица“ је готово у беизлазној ситуацији. Ако и забиљежи побједу над Широким Бријегом у посљедњем колу неће сам одлучивати о својој судбини, а оно што је најгоре од екипа, које се боре за опстанак има само бољи међусобни скор у дуелима са Тузла ситијем.

Слога се храбро борила на „Пецари“, чак у неколико наврата и озбиљно запријетила Широком Бријегу, али је домаћин поготком Маријана Ћавара у 39. минуту дошао до три бода која га остављају у трци за посљедње четврто мјесто на европској сцени.

С друге стране Добојлије и даље судбину држе у својим рукама, јер ће у случају побједе у посљедњем колу на „Лукама“ протиб Борца и наредне сезоне бити премијерлигаши. У зависности од осталих резултата у тих посљедњих 90 минута можда им буде довољан и бод.

Меч на Градском стадиону у Бањалуци није добро почео за домаћина, јер је Слобода већ деветом минуту сјајним шутем Кенана Делића са неких 30 метара повела са 1:0.

У наставку првог дијела гости су пријетили из брзих контранапада, а домаћи су почели све више да стежу обруч око гола Тузлака. „Црвено-плави“ су до изједначења дошли у 35. минуту када је главом свој првенац у дресу Бањалучана постигао Дарко Лазић послије асистенције Бењамина Татара.

Борац је до путпуног преокрета дошао у 56. минуту, када је контру истрчао Момчило Мркаић, идеално упослио Јакова Благаића, који је погодио право мјесто.

У 73. минуту упорни Тузлаци су дошли до изједначења, да би само минуту касније „резервиста“ Борца Енвер Кулашин донио нову предносту Борцу.

Бањалучани су овом побједом осигурали друго мјесто на крају првенства и наступ н а европској сцени започеће од другог кола Лиге конференција.

Резултати и стријелци 32. кола: Игман – Тузла сити 0:1 (Хаџић 4), Зрињски – Леотар 2:1 (Билбија 23, Ћуже 72 – Баришић 56. аутогол), Широки Бријег – Слога 1:0 (Ћавар 39), Борац – Слобода 3:2 (Лазић 35, Благаић 56, Кулашин 74 - Делић 9, Алић 73), Жељезничар – Посушје 3:0 (Хоџић 84, Штилић 88. пенал, Амоа 90+3), Вележ – Сарајево 3:5 (Анђушић 3, Хаскић 74, Сијамија 87. пенал – Варешановић 10, Зиљкић 23, Де Оливеира 57, 75, 84).

Парови 33. кола, које се игра у недјељу, 28 маја од 17 часова: САРАЈЕВО; Сарајево – Игман, ПОСУШЈЕ: Посушје – Вележ, ТУЗЛА: Слобода – Жељезничар, ДОБОЈ: Слога – Борац, ТРЕБИЊЕ: Леотар – Широки Бријег, СРЕБРЕНИК: Тузла сити – Зрињски.