Лајпциг бољи од Звезде и у Београду

Фудбалери Црвене звезде изгубили су вечерас у Београду од њемачког Лајпцига са 2-1, у мечу четвртог кола групе Г Лиге шампиона.

Пред више од 40.000 гледалаца на стадиону Рајко Митић Звезда је скупо "платила грешке" и пропустила прилику за бољи резултат.

Стрелци за њемачки тим били су Ћави Симонс у осмом минуту, на идентичан начин као у Лајпцигу и Лоис Опенда у 77. минуту.

Погодак за црвено-беле био је аутогол Бењамина Хенрикса у 81. минуту.

Звезда је прије другог примљеног гола имала сјајну шансу за изједначење прело Питера Олањинке, али су и Њемци претходно имали стативу послије ударца Бењамина Шешка.

У другом мечу групе Манчестер Сити убједљиво је савладао Јанг Бојс 3:0, уз два гола Ерлинга Халанда и један Фила Фодена.

Сити води на табели са максималних 12 бодова, Лајпциг има девет  а Звезда и Јанг Бојс по један.

Тако су Сити и Лајпциг обезбједили пласман у осмину финала, док ће се Звезда и Јанг Бојс борити за треће мјесто и наставак такмичења у Лиги Европе.

У наредном колу, 28. новембра, састају се Сити - Лајпциг и Јанг Бојс - Црвена звезда.