Куп Републике Српске: Лакташи први финалисти

Д. П.

ЛАКТАШИ - Фудбалери Лакташа први су финалисти Купа Републике Српске "Др Милан Јелић" након што су у двомечу били бољи од Крупе.

У реванш утакмици ремизирали су 1:1, али су прошли даље захваљујући побједи у првом мечу резултатом 1:0.

Домаћин је повео већ у петом минуту када је мрежу гостујућег голмана Луке Дамјановића затресао Бојан Марковић.

Послије тога било је још неколико прилика са обје стране у првих 45 минута док је друго полувријеме било много мање садржајно од првог.

Домаћи фудбалери чували су предност, али су поклекли у 88. минуту када је Огњен Крнета донио изједначење.

Ипак, више од тога гости нису могли, а још један гол донио би им продужетке.

Тако су Лакташи први пут изборили пласман у финале Купа Српске и онемогућили Крупу да и ове сезоне стигне до дупле круне.

Термин реванш утакмица другог полуфиналног пара Борац - Звијезда 09 биће накнадно одређен.

Први меч добили су Бањалучани на свом стадиону резултатом 2:1. Финале ће бити одиграно 7. јуна на Градском стадиону у Бањалуци.