Куцнуо час одлуке: Швајцарци повели други пут

Г.С.

Фудбалске репрезентација Швајцарске повела је против Србије 3:2 у трећег кола групе Г на Свјетском првенству у Катару.

Већ на старту другог дијела Швајцарска води други пут на мечу - асистенцију Варгаса у погодак претвара Римо Фројлер.

Швајцарска је боље ушла у меч, а прву шансу имала је већ у првом минуту.

Послије конфузије у одбрани нашег тима и удараца Гранита Џаке и Ембола добро је интервенисао Вања Милинковић-Савић.

Српска селекција је прву велику шансу имала у 11. минуту када је Андрија Живковић погодио стативу. Србија је имала неколико опасних напада у наставку меча, али је Швајцарска повела голом Ђердана Шаћирија у 20. минуту.

Одбрана Србије није добро реаговала, а много простора је имао Шаћири.

Он је шутирао, а лопта је ка голу закачила Страхињу Павловића и завршила је мрежи српског тима.

Србија је изједначила у 26. минуту голом Александра Митровића на асистенцију Душана Тадића.

Швајцарска је имала велику шансу у 31. минуту, а Шаћири је шутирао поред гола.

Србија је повела 2:1 у 35. минуту поготком Душана Влаховића.

Изједначење Швајцарској донио је Брел Емболо у 44. минуту.

Утакмица се игра на стадиону "974" у Дохи.

У другом мечу трећег кола групе Г играју Бразил и Камерун, а послије првих 45 минута на овом мечу нема голова.

Бразил је прије посљедњег кола први на табели групе Г са шест бодова, док Швајцарска има три.

Србија и Камерун су освојили по један бод.

Првопласирани из групе Г играће у осмини финала СП против Јужне Кореје, која је освојила друго место у групи Х.

Другопласирани из групе Г састаће се у осмини финала Мундијала са Португалијом.

Србија утакмицу почиње са два нападача: Вања Милинковић-Савић, Миленковић, Вељковић, Павловић, Костић, Живковић, Лукић, Сергеј Милинковић-Савић, Тадић, Митровић и Влаховић.

За Швајцарску утакмицу почињу: Кобел, Родригез, Аканџи, Шер, Видмер, Соу, Џака, Фројлер, Шаћири, Варгас и Емболо.

ФИФА је дијељење правде на овом мечу повјерила аргентинском судији Фернанду Рапаљинију.

Њему  помагаже Хуан Пабло Белати и Дијего Бонфега, а четврти судија биће Канађанин Кевин Ортега.

Назад више нема, калкулације су јасне само побједа против Швајцарске води "орлове" у осмину финала Свјетског првенства и доноси велико славље до зоре.

Уз малу помоћ "пријатеља", Бразил не смије изгубити од Камеруна.

Србија и Швајцарска у директном дуелу тренало би да одлуче ко ће као другопласирани из Групе Г у осмину финала такмичења, али и Камерун има своју рачуницу.

Камерунци играју против Бразила и ус случају побједе ући ће у конкуренцију за наставак такмичења.