Краљеви вратили круну: Реал по 15. пут на крову Европе!

Фудбалери Реал Мадрида освојили су своју 15. титулу у Лиги шампиона, након што су у финалу поменутог такмичења савладали Борусију из Дортмуна резултатом 2:0.

Они су тако додатно појачали невјероватну статистику, која каже да су 15 титула освојили у 18 одиграних финала.

И Борусија Дортмун је ове сезоне била одлична, елиминисала је велике фаворите на свом путу до финала попут Пари сен Жермена и Атлетико Мадрида, али нису имали снаге да прескоче и посљедњу препреку.

Први гол постигао је Дани Карвахал у 74. минуту, главом послије корнера Тонија Кроса, а други Винисијус Жиниор у 83. минуту на асистенцију Џуда Белингема послије грешке Јана Матсена.

На тај начин Борусија је кажњена за бројне промашаје, посебно у првом полувремену, мада је и голман Мадриђана Тибо Куртоа сјајно интервенисао након покушаја Карима Адејемија и Никласа Филкрига.

Дортмунд је изгубио друго од три финала Лиге шампиона.

Тони Крос се опростио новом титулом Лиге шампиона, петом са Реалом, укупно шестом, а трофејни низ наставио је и тренер Карло Анћелоти освајањем пете титуле, треће са Реалом, плус још двије као фудбалер.