Крај европских снова за Зрињски

ГС

МОСТАР- Фудбалери Зрињског окончали су свој европски пут у плеј-офу Конференцијске лиге.

"Племићи“ нису могли направити ново европско чудо, а на посљедњој препреци пред групном фазом зауставила их је португалска Виторија Гуимараеш (7:0).

Након што је Виторија славила у првом сусрету с 3:0, било је јасно да ће Зрињски имати јако тежак задатак у реваншу у Мостару, а вечерас су Португалци славили резултатом 4:0.

Зрињски није лоше ушао у утакмицу, а питање је колико би ствари другачије биле да је судија Роберт Џонс досудио пенал за Зрињски у 15. минути.

Лопта је погодила у руку фудбалера Виторије након центаршута Марија Ћужеа, али судија Џонс није досудио једанаестерац. Потом 15-ак минута касније Џонс је показао на бијелу тачку у другом шеснаестерцу, а у гол за Виторију га је претворио Ману, пише Аваз.

Био је то почетак краја за Зрињски. Десет минута касније на 2:0 је повисио Нуно Сантос, а у судијској надокнади првог дијела високих 3:0 донио је Нелсон Оливеира.

Друго полувријеме је очекивано било без много узбуђења. Виторија је завршила посао, док су „Племићи“ били у нокдауну.

Мостарци се сада окрећу обавезама у домаћем првенству, а у уторак их очекује утакмица с Посушјем (21:00).