Комшијски дерби у Новом Граду припао домаћину: Јоковић потопио Дубичане

НОВИ ГРАД - Шеф стручног штаба Слободе Марко Тешић у изјави за „Глас Српске” је истакао да је изузетно задовољан оним што су његови фудбалери показали у дербију петог кола Прве лиге Републике Српске у којем су на стадиону „Млакве” у комшијском дербију савладали Борац из Козарске Дубице са 2:0 и тако га свргнули са лидерске позиције.

Оба гола за Новограђане постигао је фудбалер из Србије Иван Јоковић, први у 23, а у други у 55. минуту са бијеле тачке.

- Много боље смо ушли у утакмицу од противника и право је чудо како у првих 35 минута нисмо имали већу резултатску предност од 1:0. Поред гола који је постигао Јоковић у 23. минуту, имали смо још неколико веома зрелих прилика, али су пречка и статива по једном били савезник Дубичана. У наставку сусрета веома смо рано дошли до другог поготка, чиме је питање побједника било практично ријешено - нагласио је Тешић.

Иако је Слобода административним путем обезбиједила повратак у прволигашко друштво, играма у првих пет кола је показала да има екипу за горњи дио табеле, можда и за сам врх.

- Сигурно ћемо бити још бољи када се екипа уигра, јер је практично цијели тим дошао у љетном прелазном року. Међутим, ићи ћемо корак по корак па шта буде - наставио је Тешић и додао да је задовољан дебијем младог Милијана Ковачевића, који је практично у посљедњим тренуцима  прелазног рока стигао на „Млакве”.

Слобода у наредном колу гостује у Требињу код Леотара.

- Сигурно да је екипа са „Полица” много лошије отворила првенство него што су планирали и сада ће у свакој наредној утакмици морати ићи на све или ништа. Имају већ поприличан бодовни заостатак за водећима и тај њихов императив би могао бити наша шанса - рекао је он.

Утакмица петог кола између Дрине ХЕ и БСК-а, која је требало да се игра у  Вишеград, пролонгирана је за 25. септембар у 16 часова.

Парови шестог кола:

петак, 13. септембар, 18.30 часова: Сутјеска - Дрина ХЕ, субота, 16 часова: Фамос - Љубић, Вележ (Н) - Слобода (МГ), Дрина (З) - Рудар Приједор, БСК - Лакташи, Борац  (КД) - Козара, Леотар - Слобода (НГ), Звијезда - Романија, Славија - Жељезничар Спорт тим.

СЛОБОДА (НГ)                    2 (1)

БОРАЦ (КД)                         0 (0)

Стријелац: Јоковић у 23, 2:0 Јоковић из пенала у 55. минуту.

Стадион: „Млакве” у Новом Граду.

Гледалаца: 200.

Судија: Марио Јелић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Димић, Јагодић, Стојнић (Слобода, НГ), Буразор, Бунић, Перић (Борац, КД).

Играч утакмице: Иван Јоковић (Слобода, НГ) 8.

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД): Билић 7, Вејновић 7 (од 89. минута Милинковић -), Стојнић 7, Качар 7, Јагодић 7, Мендеш 7 (од 76. минута Локило -), Јоковић 8 (од 89. минута Вељић -), Ковачевић 7,5, Екић (од 67. минута Шеткић -), Зец 7 (од 89. минута Вујановић -), Димић 7. Тренер: Марко Тешић.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Милошевић 6,5, Благојевић 6, Буразор 6,5, Лончар 6 (од 46. минута Бунић -), Томаш 6 (од 69. минута Петровић -), Живковић 6 (од 88. минута Вуклишевић -), Башић 6, Малбашић 6,5, Јанковић 6, Перић 6, Илић 6 (од 46. минута Крнета 6). Тренер: Жељко Врањеш.

РОМАНИЈА               0

ЛЕОТАР                    0

Стадион: СРЦ „Влајко Петровић” у Палама.

Гледалаца: 150.

Судија: Бојан Панић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Крижевац, тренер Богичевић, Соса, Н. Чворо (Романија), Рачић, Колак, Батос, Бабић (Леотар).

Играч утакмице: Далибор Митровић (Романија) 7.

РОМАНИЈА: Митровић 7, Боровчанин 6,5, Косорић 6,5, Соса 6,5, Крижевац 6,5, Радовић 6,5 (од 74. минута Алић -), Кампања 6,5 (од 87. минута Новосел -), Ризвановић 6,5, Матковић 6,5, Чолић 6,5, Ханџић 6,5 (од 67. минута Н. Чворо -). Тренер: Јадранко Богичевић.

ЛЕОТАР: Перишић 6,5, Батос 6,5, Бабић 6,5, Ђуричин 6,5, Колак 6,5 (од 78. минута Вукајловић -), Леко 6,5 (од 68. минута Панџић -), Рачић 6,5, Ђуричковић 6,5 (од 68. минута Фал -), Глоговац 6,5, Радосављевић 6,5 (од 46. минута Раденовић -), Милић 6,5. Тренер: Зоран Шараба.

КОЗАРА                   1 (0)

СУТЈЕСКА               1 (1)

Стријелци: 0:1 Радовић у 45, 1:1 Ковљен у 73. минуту.

Стадион: „Велимир Сомболац” у Градишци.

Судија: Данко Бутулија (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Бундало, Говедарица, Пљеваљчић, Бобић (Козара), Гаговић, Арсеновић (Сутјеска).

Играч утакмице: Бошко Радовић (Сутјеска) 7.

КОЗАРА: Качавенда 6,5, П. Тешић 6,5, Бобић 6,5, Бокић 6,5, Марковић 6,5 (од 64. минута Ковљен 7), Боснић 6,5, Сукара 6,5 (од 46. минута Јандрић 6,5), Божић 6,5 (од 46. минута Говедарица 6,5), Пљеваљчић 6,5, Бундало 6,5 (од 46. минута Љубичић 6,5), Дојчиновић 6,5. Тренер: Ален Медовић.

СУТЈЕСКА: Шаровић 6,5, Ђ. Ђорђевић 6,5, Учида 6,5, Дачевић 6,5, Радовић 7, М. Ђорђевић 6,5, Арсеновић 6,5, Миловић 6,5, Благојевић 6,5 (од 74. минута Јонг Ву -), Поповић 6,5, Гаговић 6,5 (од 74. минута Секулић -). Тренер: Златко Радовић.

РУДАР ПРИЈЕДОР              1 (1)

ВЕЛЕЖ (Н)                           0 (0)

Стријелац: 1:0 Јовановић у 37. минуту.

Стадион: Градски у Приједору.

Гледалаца: 400.

Судија: Марко Таборин (Зворник) 6,5.

Жути картони: Пекија, тренер Тривуновић (Рудар Приједор), Паранос, тренер Реметић, Госто, Драшковић, Јокановић (Вележ, Н).

Црвени картон: Владимир Силађи (Рудар Приједор) у 90+4. минуту.

Играч утакмице: Лазар Јовановић (Рудар Приједор) 7.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Модић 6,5, Пекија 6,5, Силађи 5, Салчин 6,5 (од 73. минута Кесић -), Шебез 6,5 (од 85. минута Краљ -), Алибеговић 6,5, Марић 6,5 (од 73. минута Сајак -), Раковић 6,5, Савановић 6,5 (од 65. минута Гбегбе -), Амоа 6,5 (од 85. минута Тахрић -), Јовановић 7. Тренер: Вуле Тривуновић.

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Вукановић 6, Ботић 6, Госто 6, Абаза 6, Паранос 6 (од 46. минута Јокановић 6), Секуловић 6, Охеда 6, Јелић 6 (од 89. минута Аџић -), Реповић 6, Драшковић 6 (од 87. минута Телебак -), Самарџић. Тренер: Игор Реметић.

СЛОБОДА (МГ)                      2 (1)

ЉУБИЋ                                 1 (1)

Стријелци: 1:0 Зекановић у 11, 1:1 Живковић у 20, 2:1 Зекановић из пенала у 54. минуту.

Стадион: „Луке” у Мркоњић Граду.

Гледалаца: 100.

Судија: Стефан Ђукић (Угљевик) 6,5.

Жути картони: Самарџић, Давидов, Бањац, тренер Марјановић (Слобода, МГ), Милијашевић, Мишић (Љубић).

Играч утакмице: Предраг Зекановић (Слобода, МГ) 8.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Травар 7, Бањац 7, Давидов 7 (од 59. минута Лазендић 7), Солдат 7 (од 71. минута Јамамото -), Зекановић 8, Мирковић 7, Даниловић 7, Митрић 7, Самарџић 7, Ненад 7, Гаврић 7. Тренер: Срђан Марјановић.

ЉУБИЋ: А. Ступар 6,5, Бубић 6.5, Милијашевић 6,5, Копања 6,5, Мишић 6,5 (од 59. минута Субић 6,5), А. Жижак 6,5, Живковић 7, Југовић 6,5 (од 75. минута А. Васић -), М. Ступар 6,5, Видовић 6,5, Остојић 6,5. Тренер: Владанко Комленовић.

СЛАВИЈА                 2 (1)

ФАМОС                    0 (0)

Стријелци: 1:0 Арбиња у 31, 2:0 Говедарица у 82. минуту.

Стадион: СРЦ „Славија” у Источном Сарајеву.

Гледалаца: 1.000.

Судија: Стефан Малетић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Арбиња, Мандић, Ерић (Славија), Додиг, Перовић, тренер Војводић (Фамос).

Играч утакмице: Стефан Арбиња (Славија) 7,5.

СЛАВИЈА: Влачо 7, Хоџић 7, Хаџибеговић 7, Ерић 7 (од 65. минута Бјелош -), Арбиња 7,5 (од 85. минута Ангуло -), Растока 7 (од 65. минута Дабић -), Вучинић 7 (од 90. минута Ђерић -), Мандић 7, Карић 7, Говедарица 7,5 (од 85. минута Тимотија -), Томић 7. Тренер: Милан Муминовић.

ФАМОС: Васиљ 6,5, Додиг 6,5, Ламаџема 6 (од 65. минута Бајрић -), Хркало 6,5, Даниловић 6, Перовић 6,5 (од 85. Радовић -), Тешановић 6 (од 85. минута Вранешић -), Марковић 6, Блажић 6,5, Смајић 6 (од 46. минута Асентић 6), Фонтемаћи 6 (од 74. минута Дрина -). Тренер: Дарко Војводић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ             2 (0)

ЗВИЈЕЗДА 09                     3 (2)

Стријелци: 0:1 Дамјанић у 10, 0:2 Комазец из пенала у 21, 1:2 Баштић у 69, 1:3 Раца из пенала у 72, 2:3 Билал у 86. минуту.

Стадион: „Предграђе” у Бањалуци.

Гледалаца: 70.

Судија: Марко Максимовић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Малић, Калабић, Блануша, Јевић, Баштић (Жељезничар СТ), Вулић, тренер Тркуља, Петронијевић (Звијезда 09).

Црвени картони: Милан Јевић (Жељезничар Спорт тим) у 67. минуту, Срђан Вулић (Звијезда 09) у 90+1. минуту.

Играч утакмице: Сергеј Дамјанић (Звијезда 09) 7,5.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Тамиџија 6,5, Грујић 6,5 (од 46. минута Јовановић 6,5), Јевић 6,5, Ђогић 6,5, Петровић 6,5 (од 77. минута Црљић 6,5), Билал 7, Малић 6,5, Калабић 6,5, Чолић 6,5, Баштић 7, Блануша 6,5. Тренер: Бранислав Крунић.

ЗВИЈЕЗДА 09: Ђулчић 7, Ристановић 7, Ђурић 7, Њамцуловић 7 (од 46. минута Радовић 7), Дамјанић 7,5, Комазец 7,5 (од 65. минута Раца 7,5), Петронијевић 7, Миловановић 7, Марковић 7 (од 84. минута Андрић -), Вулић 7, Ђукановић 7. Тренер: Бојан Тркуља.

ЛАКТАШИ               4 (2)

ДРИНА (З)               0 (0)

Стријеци: 1:0 М. Шикањић у 15, 2:0 М. Шикањић у 42, 3:0 Мрзић у 73, 4:0 Мрзић у 83. минуту.

Стадион: Градски у Лакташима.

Судија: Слађан Дошло (Источно Сарајево) 6,5.

Жути картони: Тривић (Лакташи), Пантић, Илић (Дрина, Зворник).

Играч утакмице: Милан Шикањић (Лакташи) 8.

ЛАКТАШИ: Глишић -, Милић 7 (од 78. минута Стијеповић -), Ђ. Милојевић 7, М. Шикањић 8, Перовић 7 (од 78. минута Рикардо -), Шкорић 7 (од 85. минута И. Шикањић -), Тривић 7, Турањанин 7, Бабић 7, Мрзић 8 (од 85. минута Продановић -), Дујаковић 7 (од 69. минута С. Милојевић -). Тренер: Слободан Старчевић.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Марковић 5, Јањушевић 5, Јокић 5, Хаџиавдић 5 (од 85. минута Живковић -), Илић 5, Стјепановић 5 (од 58. минута Баждаревић 5), Срећковић 5, Пантић 5, Милинковић 5 (од 71. минута Алић -), Јањић 5 (од 46. минута Богдановић 5), Ћулум 5. Тренер: -