Гости доминирали у рукометном првенству Српске

Д.Д.

БАЊАЛУКА - Гости су доминирали у 4. колу м:тел Прве лиге Републике Српске за рукометаше. Чак четири тима остварили су побједе на гостујућим паркетима.

Као домаћини радовали су се само Козара из Козарске Дубице и Вишеград ХЕД који је дошао до трећег узастопног славља до којег га је водио Ђорђо Рацковић са седам постигнутих погодака.

Сигуран тријумф забиљежили су и актуелни шампиони играчи бањалучке Младости који су просто протутњали кроз Зворник добивши Дрину са 37:24.

Најзаслужнији за нове бодове су Никола Тешић и Немања Безбрадица који су постигли по шест голова, док је на другој страни незаустављив био Огњен Маркановић са 11 погодака.

ОРК БОРАЦ – КОТОР ВАРОШ 28:44 (12:19)

Дворана: Спортска у Челинцу, гледалаца: 100, судије: Иван Анушић и Маринко Анушић (Приједор), делегат: Александар Врховац (Бањалука), седмерци: ОРК Борац 8(5), Котор Варош 5(3), искључења: ОРК Борац 12 минута, Котор Варош 8 минута.

ОРК БОРАЦ: Врањеш, Ћелић 2, Лолић, Унчанин 10, Н. Петровић, Штрбац 4, Обрадовић, Богданић 3, Манојловић, Рожић 7, Д. Петровић, Чавић, Момић, Шева, Чаушевић 2. Тренер: Доситеј Перић.

КОТОР ВАРОШ: Максимовић, Сакан 3, Марковић 18, Раљић 3, Тривуновић 4, Ђукић 1, Радић 4, Бајрић 4, Керезовић, Жарић 5, Јовичић 2, Радивојевић. Тренер: Дамјан Тепић.

ДЕРВЕНТА – КОЗАРА (Г) 35:36 (20:20)

Дворана: Спортски центар у Дервенти, гледалаца: 150, судије: Небојша Бејтовић и Бојан Буразор (Козарска Дубица), делегат: Зоран Анушић (Приједор), седмерци: Дервента 4(3), Козара (Г) 9(7), искључења: Дервента 14 минута, Козара (Г) 6 минута.

ДЕРВЕНТА: Толимир, Живанић 1, Сибинчић 6, Пећић, Милинковић 8, Не. Кнежевић, Давидовић 2, Топић, Благојевић 4, Шаренац 9, Шмуља, Рамадановић, Дринић, Ни. Кнежевић 5, Косић. Тренер: Милорад Бјелошевић.

КОЗАРА (Г): Аџић, Војиновић, Бошковић 2, Матавуљ, Ђурић, Гвозден 3, Станчић 3, Јанковић 7, Гогић, Петошевић 4, Петковић 5, Гаврановић 1, Мијатовић 2, Савић 9, Ковачевић. Тренер: Александар Ковачевић.

ВИШЕГРАД ХЕД – БИЈЕЉИНА 33:22 (16:8)

Дворана: Спортска у Вишеграду, гледалаца: 150, судије: Јанко Трнчић и Марко Џебо (Источно Сарајево), делегат: Мијо Бановић (Зворник), седмерци: Вишеград ХЕД 1(1), Бијељина 4(3), искључења: Вишеград ХЕД 4 минута, Бијељина 4 минута.

ВИШЕГРАД ХЕД: Лакић, Шекарић 1, Грујичић 1, Г. Ђурић, С. Ђурић 2, Танасковић, Бечејац 6, Бижић, Ђ. Рацковић 7, Д. Пецикоза 5, И. Пецикоза 1, Драгичевић 2, Д. Рацковић 2, Л. Рцаковић 5, Бојовић 1, М. Пецикоза. Тренер: Жељко Јаћимовић.

БИЈЕЉИНА: Јанковић, Жужа 13, Милић 2, Мехмедовић, Латиновић 1, Остојић, Лонтош 1, Живановић, Маринковић 4, Матић, Капор 1, Вејновић. Тренер: Славен Лончар.

СЛОГА – ОРК БЛ 28:40 (10:22)

Дворана: Спортско-културни центар у Броду гледалаца: 100, судије: Весна Остојић и Вања Симић (Добој), делегат: Светозар Ковачевић (Брод), седмерци: Слога 6(5), ОРК БЛ 2(1), искључења: Слога 16 минута, ОРК БЛ 10 минута.

СЛОГА: Пејаковић 2, Пештић 3, Жунић 1, Зејнић 3, Долић, Лето, Шљивић, Васић, Новак 2, Волаш, Мичић, Бошковић 2, Володер 10, Лујић 1, Вељанчић 3, Милановић 1. Тренер: Угљеша Гламочић.

ОРК БЛ: Игњатић, Новаковић 10, Симић 5, Милетић 4, Тривуновић 4, Жмирић 2, Ђукић 5, Вукмир, Петковић, Стојановић, Симанић, Граховац 5, Врховац 3, Малбашић, Лолић 2. Тренер: Бојан Унчанин.

КОЗАРА (КД) – СЛАВИЈА 38:25 (19:13)

Дворана: Градска у Козарској Дубици, гледалаца: 150, судије: Аднан Делић (Теслић) и Игор Купрешанин (Бањалука), делегат: Владимир Крижанец (Бањалука), седмерци: Козара (КД) 2(2), Славија 3(2), искључења: Козара (КД) 6 минута, Славија 4 минута.

КОЗАРА (КД): Којановић, Кос 3, Миљуш 1, Бига 1, Вулета, Стијовић 11, Митровић 7, Миланковић, Дардић, Гавриловић, Балабн 3, Тубин 3, Сљепчевић 1, Шкарић 4, Максимовић 4, Зељковић. Тренер: Данко Пралица.

СЛАВИЈА: Милутиновић 2, Татар 1, Станишић 1, Дошло 8, Ждрале 2, Моћић 9, Шешлија 2, Тодоровић. Тренер: Борислав Миздрак.

ДРИНА – МЛАДОСТ 24:37 (13:21)

Дворана: Спортска у Зворнику, гледалаца: 100, судије: Дарија Гајић и Наташа Радуловић (Добој), делегат: Звјездана Недић (Брчко), седмерци: Дрина 2(0), Младост 6(6), искључења: Дрина 12 минута, Младост 10 минута.

ДРИНА: Стојић, Ложњаковић, Вукојчић 1, Церић 1, Видаковић 1, Н. Томић, Мулавдић, Кулић, Поповић, Миљанић, Брчаниновић, Еркић, В. Томић 2,  Башић 7, Лугавић 1, Маркановић 11. Тренер: Александар Голубовић.

МЛАДОСТ: Јањуш 1, Шатара, Тешић 6, Глумичић 2, Ковачевић 2, Бера, Крстахић 4, Вукало 2, Дешић 1, Максимовић 5, Мишановић 3, Комненовић 3, Сопко, Безбрадица 6, Стоисављевић, Мариновић 2. Тренер: Данијел Божић.