Фудбалери Звезде губе на полувремену, Бенфика води 2:0 против шампиона Србије

Танјуг

БЕОГРАД- Фудбалери Црвене звезде губе од Бенфике резултатом 2:0 послије првог полувремена меча првог кола Лиге шампиона, који се игра на стадиону "Рајко Митић" у Београду.

Голове за Бенфику постигли су Керем Актуркоглу у деветом и Оркун Кокчу у 29. минуту.

Бенфика је упутила први ударац на утакмици преко Актуркоглуа, који је у другом минуту шутирао поред гола Звезде.

"Црвено-бијели" су се потом ослободили притиска гостију, али је Бенфика повела у 9. минуту. Ди Марија је проиграо Баха, који је лопту проследио до Актуркоглуа. Турски фудбалер је лопту сачекао на другој стативи, а онда је прослиједио у мрежу домаћег тима.

Звезда је заиграла ангажованије у наставку утакмице. Раде Крунић је у 12. минуту покушао да изненади голмана Бенфике Анатолија Трубина, који је зауставио ударац фудбалера "црвено-белих".

Домаћи фудбалери су наставили са нападима, а Трубин је поново интервенисао у 18. минуту када је одбранио шут Дуартеа.

Млади фудбалер Црвене звезде Огњен Мимовић је због повреде замењен у 26. минуту, а умјесто њега у игру је ушао Далсио Гомеш.

Бенфика је повела 2:0 у 29. минуту голом Кокчуа из слободног ударца са око 20 метара.

Фудбалер Бенфике Александар Бах морао је у 37. минуту због повреде да напусти терен, а у игру је ушао Иса Каборе.

Звезда је наредну шансу имала у 40. минуту, али је Иванић шутирао поред гола. До краја првог полувремена није било промјене резултата иако су домаћи имали више од игре.