Фудбалери Слоге остварили вриједну побједу против Тузла ситија

Д. П.

ДОБОЈ - У премијерном сусрету седмог кола Премијер лиге, првом који су ове сезоне одиграли на свом стадиону, фудбалери Слоге савладали су Тузла сити са 2:1 и тако стигли до друге побједе у шампионату.

Прво узбуђење на “Лукама” десило се у деветом минуту, када је покушао Данило Шиповац, али је лопта отишла преко гола. Десет минута касније запријетио је Ирфан Хаџић, међутим, није било озбиљније опасности по гол Немање Шћекића. Домаћи су до предности дошли у 35. минуту, када је у дебитантском наступу за Добојлије Бојан Батар затресао мрежу премијерлигаша из Симиног Хана. Радост фудбалера Слоге трајала је само седам минута, јер је у 42. на 1:1 изједначио Хаџић и с тим резултатом су отишли на одмор.

У 55. минуту покушао је Дејан Видић, али је његов ударац зауставио голман гостију Елдин Лолић. Исти играч у 72. минуту постигао је погодак за Добојлије, што је донијело ерупцију одушевљења на “Лукама”. Био је то трећи погодак Видића у овој сезони. До краја сусрета изабраници Миленка Бошњаковића покушавали су на све начине да дођу до изједначења, али је одбрана домаћина била на висини задатка и три бода остала су у Добоју.

Судија: Матео Муса (Читлук) 6,5.

Жути картони: Караћ (Слога, Добој), Нукић, Делимеђац, Хоџић, Механовић (Тузла сити).

Играч утакмице: Бојан Батар (Слога, Добој) 7.

СЛОГА (ДОБОЈ): Шћекић 6,5, Николић 6,5, Шиповац 6,5 (од 46. минута Јовић 6,5), А. Реџић 6,5 (од 73. минута Баранов -), С. Дујаковић 6,5 (од 46. минута Караћ 6,5), Попара 6,5, Н. Дујаковић 6,5 (од 46. минута Перковић 6,5), Батар 7, Милановић 6,5, Грабеж 6,5, Видић 7 (од 90+2. минута Бербић -). Тренер: Владо Јагодић.

ТУЗЛА СИТИ: Лолић 6, Бихорац 6 (од 78. минута Ристић -), Делимеђац 6, Нукић 6 (од 46. минута Ћорић 6), Хаџић 6,5, Механовић 6, Пантелић 6 (од 84. минута Јашарагић -), Хоџић 6, Х. Реџић 6, Машовић 6 (од 67. минута Кобиљар -), Ордагић 6 (од 78. минута Сејдовић -). Тренер: Миленко Бошњаковић.