Фудбалери Реала преузели врх табеле Ла Лиге

ВИТОРИЈА - Фудбалери Реала побиједили су као гости Алавес резултатом 1:0 и тако преузели врх табеле од Ђироне која је ремизирала 1:1 на гостовању Бетису.

Реал ће 2024. годину дочекати на челу табеле захваљујући голу Лукаса Васкеза за побједу у Виторији у 90+2. минуту.

Побједа Реала добија додатно на тежини ако се зна да су изабраници Карла Анћелотија због искључења Наћа Фернандеза играли са десеторицом од 54. минута.

Ђирона је против Бетиса у Севиљи повела голом Артјома Довбика у 39. минуту са бијеле тачке и била је веома близу освајања нова три бода. Бетис је ипак успио да се спаси пораза голом Хермана Пецеље у 88. минуту.

Реал је сад први са 45 бодова, колико има и Ђирона, али “краљевски клуб” има за седам голова бољу гол-разлику. У наредном колу, 3. јануара, Реал ће дочекати Мајорку, док ће Ђирона угостити мадридски Атлетико.