Фудбалери Реал Сосиједада побjедили Салцбург, Брага савладала Унион Берлин

САЛЦБУРГ - Фудбалери Реал Сосиједада савладали су као гости Салцбург резултатом 2:0 у мечу другог кола Лиге шампиона, док је Брага побjедила Унион Берлин у Њемачкој резултатом 3:2 иако је губила 0:2.

У спектакуларном мечу групе Ц Брага је губила 0:2 послије голова Шералда Бекера у 30. и 37. минуту.

Дјеловало је да ће Унион освојити историјске, прве бодове у Лиги шампиона, али да не буде тако, највише су се потрудили Рикардо Орта и Брума.

Орта је асистирао у 41. минуту Ниакатеу, а 10 минута касније и Бруми за 2:2. Брума је у четвртом минуту надокнаде асистирао за побједоносни гол који је дао резервиста Андре Кастро, који је ушао у игру у 86. минуту.

Прије овог уласка на терен, од почетка сезоне Андре Кастро је играо за Брагу укупно 30 минута.

Реал Сосиједад је у групи Д савладао Салцбург по тактовима Браиса Мендеза. Везиста је у 7. минуту асистирао за гол капитену Микелу Ојарзабалу, да би се затим и сам упиао у стријелце у 27. минуту, асистент је био Такефуса Кубо.