Фудбалери Радника у дербију првог кола савладали Славију: Од старта ка титули

БИЈЕЉИНА - Фудбалери Радника из Бијељине су у дербију првог кола на свом терену савладали Славију из Источног Сарајева 2:0.

Како се и очекивало, била је ово прилично тврда и чврста утакмица у којој су ривали не баш тако често долазили до прилика за постизање поготка. Бијељинци су у 33. минуту имали колосалну прилику да дођу до гола, али је голман Славије Нино Неџибовић одбранио ударац Драгана Дошле. Могао је нападач Радника да се искупи одмах након тога, али главом није био прецизан. Домаћи су дошли до предности у 53. минуту, када је прецизан био Милорад Албијанић. Послије тога играчи Радника су се опредијелили за чување предности, а до другог поготка дошли су у судијској надокнади када је “резервиста” Славен Стјепановић овјерио побједу Сембераца.

Послије сусрета шеф стручног штаба Радника Велибор Ђурић био је задовољан игром свог тима, али и тријумфом на премијери.

- Од старта смо показали да идемо на титулу. Заслужено смо дошли до бодова. Добро смо отворили утакмицу, притискали госте, али мало нас је пореметио промашени пенал. Ипак, на отварању другог полувремена постигли смо гол на вријеме и послије тога било је много лакше играти - рекао је Ђурић.

Искусни стручњак је нагласио да су већ видљиви резултати квалитетно одрађених припрема.

- Били смо много бољи од ривала у посједу лопте и много доминантнији физички. Славија сигурно није екипа за потцјењивање и ова утакмица може да буде прави путоказ за наредне мечеве - додао је Ћурић, који је захвалио навијачима на подршци.

Иако су поражени, кормилар Славије Бојан Регоје није био незадовољан игром свог тима.

- Знали смо и прије утакмице да се састајемо са једним од највећих кандидата за прво мјесто. Радник је заслужено освојио бодове, а нама остаје да у наредним мечевима тражимо боље резултате. Остаје жал што нисмо искористили неке од својих прилика, јер би онда резултат сигурно ишао у другом смјеру - нагласио је Регоје.

Посљедња два сусрета првог кола Прве лиге Републике Српске - Борац (КД) одиграна су јуче касно послијеподне.

***

РАДНИК   2 (0)

СЛАВИЈА 0 (0)

Стријелци: 1:0 Албијанић у 53, 2:0 Стјепановић у 90+3. минуту.

Стадион: Градски у Бијељини.

Гледалаца: 900.

Судија: Бојан Панић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Фатаи, Амиџић, Стјепановић (Радник), Вучинић Поповић, Карић, помоћни тренер Масловарић (Славија).

Играч утакмице: Милорад Албијанић (Радник) 7,5,

РАДНИК: Лакић 7, Јосиповић 7, Дошло 7 (од 63. минута Фатаи -), Васић 7, Круз 7, Качаревић 7, Албијанић 7,5 (од 86. минута Матковић) -, Вирекох 7 (од 72. минута Стјепановић -), Перишић 7, Амиџић 7, Ристановић 7. Тренер: Велибор Ђурић.

СЛАВИЈА: Неџибовић 6,5, Арбиња 6, Беширевић 6, Поповић 6, Гојковић 6, Дабић 6 (од 50. минута Радаковић 6), Бјелош 6 (од 84. минута Чворо -), Авдаловић 6 (од 64. минута Крижевац -), Вучинић 6 (од 50. минута Лукић 6), Мандић 6 (од 64. минута Томић -), Карић 6. Тренер: Бојан Регоје.

***

ВЕЛЕЖ (Н)        3 (2)

РОМАНИЈА      2 (1)

Стријелци: 1:0 Поповић у 11, 1:1 Дачевић у 26, 2:1 Поповић у 35, 2:2 Пекић у 60, 3:2 Поповић у 90. минуту.

Стадион: Градски у Невесињу.

Гледалаца: 300.

Судија: Вања Ајдер (Бањалука) 7.

Жути картони: Гутић, тренер Јовановић (Вележ, Невесиње), Ивковић, Лучић (Романија).

Играч утакмице: Момчило Поповић (Вележ, Невесиње) 8,5.

ВЕЛЕЖ: Вукановић 6, Абаза 7, Петковић 7 (од 65. минута Поповић -), Анђеловић 7, Г. Продановић 7, Поповић 8,5, Реповић 7 (од 82. минута Кљакић -), Драшковић 7, Радовић 7, С. Продановић 7, Гутић 7. Тренер: Марко Јовановић.

РОМАНИЈА: Лучић 5,5, Чворо 5,5, Пекић 6, Короман 6, Бабић 6, Симанић 6 (од 82. минута Благојевић -), Цицовић 6, Ивковић 6, Дачевић 7 (од 40. минута Отовић 6), Ступар 6 (од 76. минута Кошарац -), Ђерић 6. Тренер: Стефан Спајић.

***

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ    3 (2)

АЛФА МОДРИЧА      0 (0)

Стријелци: 1:0 Билал у 18, 2:0 Шупут у 34, 3:0 Шупут у 84. минуту.

Стадион: Жељезничара на бањалучком Предграђу.

Гледалаца: 100.

Судија: Александар Јевтић (Приједор) 7.

Жути картони: Чолић (Жељезничар Спорт тим), Пљеваљчић, Костадиновић (Алфа Модрича).

Играч утакмице: Никола Шупут (Жељезничар Спорт тим) 8.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Тамиџија 7, Чолић 7 (од 87. минута Сукара -), Сладојевић 7, Ђогић 7, Краљ 7 (од 75. минута Ивић -), Јанковић - (од 29. минута Блануша 7), Билал 7,5, Шупут 8 (од 87. минута Винтоњи -), Калабић 7, Малић 7 (од 87. минута Јагодић -), Јевић 7. Тренер: Бранислав Крунић.

АЛФА МОДРИЧА: Диздар 5,5, Пљеваљчић 6, Јоловић 5,5, Радић 5,5 (од 78. минута Сјенчић -), Костадиновић 5,5, Прљета 5,5, Омерхоџић 5,5 (од 87. Илић -), Трифковић 5,5, Лимић 5,5, Мићић 5,5, Манојловић 5,5 (од 68. Ступар -). Тренер: Далибор Игњић.

Судија: Младен Мирић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Кујунџић (БСК), Паранос (Леотар).

Играч утакмице: Вукан Ђорђевић (БСК) 7,5,

БСК: Модић 7, Шаула 7, Моцоња 7, Радуловић 7, Јагодић 7, Самарџија 7 (од 87. минута Пушић -), Ђорђевић 7,5 (од 79. минута Петровић -), Перовић 7,6 (од 75. минута Стојичић -), Савановић 7, Терзић 7, Кујунџић 7. Тренер: Бојан Пузигаћа.

ЛЕОТАР: Перишић 6, Ђоко Миловић 6, Бабић 5,5, Ђудерија 5,5 (од 85. минута Капор -), Милић 5,5, Леко 5,5 (од 56. минута Колак 5,5), Аћимовић 6 (од 77. минута Панџић -), Ђајић 5,5 (од 56. минута Глоговац 5,5), Бегић 5,5, Шушњар 5,5 (од 46. минута Соса 5,5), Паранос 5,5. Тренер: Олег Ћурић.

***

СУТЈЕСКА        1 (1)

КОЗАРА    2 (2)

Стријелци: 0:1 Растока у 5, 0:2 Бокић у 19, 1:2 Радовић у 20. минуту.

Стадион: Градски у Фочи.

Судија: Стефан Ђукић (Угљевик) 6,5.

Жути картони: Мојовић (Сутјеска), Садиковић, Тешић. Сарајлић, Јандрић (Козара).

Играч утакмице: Маринко Растока (Козара) 7.

СУТЈЕСКА: Дабић 6, Станић 6, В. Ивановић 6, Мојовић 6, Радовић 6,5, Секулић 6 (од 78. минута Павловић -), Милутиновић 6, Митрашиновић 6, Владичић 6, Самарџић 6, Ристовић - (од 18. Минута М. Ивановић 6) Тренер: Златко Радовић.

КОЗАРА: Качавенда 6,5, Тешић 6,5, Бокић 7, Растока 7 (од 72. минута Гаврановић -), Илић 6,5 (од 55. минута Поповић 6,5), Јандрић 6,5, Богучанин 6,5 (од 55. минута Асентић 5,5), Вељкић 6,5 (од 90+3. минута Сарајлић -), Садиковић 6,5, Пљеваљчић 6,5, Пепић 6,5. Тренер: Алем Медовић.

***

ЛАКТАШИ                 2 (0)

СЛОБОДА (МГ) 0 (0)

Стријелци: 1:0 Шкорић у 13, 2:0 Марковић у 32. минуту.

Стадион: Градски у Лакташима.

Судија: Марко Домазет (Источна Илиџа) 6,5.

Жути картони: Тешић (Лакташи), Бобић, Митрић (Слобода, Нови Град).

Играч утакмице: Огњен Шкорић (Лакташи) 7,5.

ЛАКТАШИ: Кнежевић 7, Милић 7, Смаиловић 6,5 (од 57. минута Милојевић 6,5), Вуковић 7, Шикањић 7, Марковић 7,5 (од 79. минута Хаџић -), Шкорић 7,5 (од 84. минута Јанковић -), Тривић 7 (од 84. минута Николић -), Остојић 7, Бабић 7, Тешић 7. Тренер: Миљан Бајић.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Вуковић 6,5, Даниловић 6, Бобић 6, Лазендић 6 (од 61. минута Гаврић -), Никодиновић 6, Зекановић 6, Митрић 6, Фонтемаћи 6, Јакешевић 6 (од 57. минута Радић 6), Бабић 6 (од 46. минута Јотић 6), Ненад 6 (од 82. минута Живковић -). Тренер: Марко Тешић.

***

ЉУБИЋ              0 (0)

РУДАР ПРИЈЕДОР    2 (0)

Стријелци: 0:1 Бањац (аутогол) у 83. и Њамцуловић у 85. минуту.

Стадион: Спортски центар “Синиша Пеулић” у Прњавору.

Гледалаца: 350.

Судија: Данко Бутулија (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Бањац, Видовић, Граховац (Љубић), Раковић, Живановић, Да Силва, Пекија, Билбија (Рудар Приједор).

Играч утакмице: Жоел да Силва Пауло (Рудар Приједор) 7.

ЉУБИЋ: А. Ступар 6, Радаковић 6, Мишић 6 (од 67. минута Субић -), Милановић 6, А. Жижак 6, Југовић 6, Граховац 6, Бањац 5,5, Бабић 6 (од 67. минута Стаменковић -), М. Ступар 6, Видовић 6. Тренер: Милан Станивуковић.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Трнинић 7, Пекија 7, Демоњић 6,5 (од 67. минута Њамцуловић 7,5), Рауш 6,5 (од 46. минута Даничић 7), Живановић 7, Милаковић 7 (од 90+1. минута Ковачевић -), Марић 7, Раковић 6,5 (од 81. минута Игњатовић -), Амоа 6,5 (од 67. минута Петровић -), Билбија 7, Да Силва 7. Тренер: Бојан Круљ.