Фудбалери Радника савладали Слободу

Д. П.

БИЈЕЉИНА - Фудбалери Радника у првој утакмици осмог кола Премијер лиге савладали су Слободу са 2:0.

У 12. минуту у казненом простору домаћих срушен је Кауа Матијас да Силва Талисон и послије провјере у ВАР соби досуђен је казнени ударац за Тузлаке. Пенал је шутирао Петар Кунић, али је његов шут сјајно зауставио Филип Самуровић.

У 25. минуту Радник је у једном нападу имао двије велике шансе, али ударце Жоела да Силве Паула и Ђорђа Пантелића одлично је одбранио Елвир Трако. У 37. минуту судија Матео Муса други пут је показао на бијелу тачку.

Овог пута голман гостију Трако непрописно је зауставио Паула, а најстрожу казну послије ВАР провјере у гол је претворио Пантелић. У трећем минуту судијске надокнаде првог дијела сјајно је шутирао играч Радника Страхиња Јовановић, али је Трако одлично одбранио. У 65. минуту Бијељинци су потврдили побједу, када је послије асистенције капитена Дамјана Крајишника, Пантелић постигао други погодак.

Побједа Радника могла је бити далеко убједљивија да на голу Слободе није био расположени Трако.