Фудбалери Партизана и у реваншу убједљиво поражени од кијевског Динама

БЕОГРАД- Фудбалери Партизана поражени су и у реваншу од кијевског Динама, вицешампион Украјине је пред празним трибинама стадиона у Хумској побиједио 3:0 и тако са укупним резултатом 9:2 прошао даље.

Утакмица је играна без присуства навијача због казне УЕФА. Динамо је повео у 17. минуту, капитен Андреј Јармоленко је лако дао гол после кардиналне грешке Алда Калулуа и Леонарда Овусуа.

У 54. минуту теже се повриједио штопер Динама Максим Дјачук који је ишчашио раме приликом једног незгодног пада.

Предност гостију дуплирао је Владислав Ванат голом из пенала у 68. минуту. Пенал је управо изборио Ванат, фаулирао га је капитен Партизана Светозар Марковић. Коначан резултат поставио је Александар Каравајев у 90+3. минуту, његов ударац је у гол скренуо дефанзивац Партизана Нихад Мујакић.

Партизан се послије елиминације из квалификација за Лигу шампиона сели у треће коло квалификација за Лигу Европе. Ривал му је швајцарски Лугано, а први меч ће се играти сљедеће недјеље на стадиону Партизана, уз присуство навијача послије одрађене казне. Реванш је за двије недјеље у Швајцарској.

Кијевски Динамо ће у трећем колу квалификација за Лигу шампиона играти против шкотског Ренџерса.