Фудбалери Омарске све ближе освајању јесење титуле

БАЊАЛУКА - Фудбалери Омарске успјешно су наставили пут ка освајању титуле јесењег првака Друге лиге, група запад, пошто су у 12. колу као гости савладали Брдо у Хамбаринама са 2:1.

Пред 500 гледалаца на стадиону “Ведро поље” изабранике Велимира Стојнића до побједе је водио још једном Бранко Росић, који је био стријелац оба гола за госте. Тако је овај нападач и у свом 11. првенственом наступу ове сезоне затресао противничку мрежу и тако направио ријетко виђену серију у којој је укупно постигао већ 16 голова.

Први погодак постигао је у 38. минуту са бијеле тачке. Прије тога Манојло Тркуља је у свом казненом простору срушио Ведрана Панића. Резултат је изједначен у 64. минуту када је Един Исаковић сјајним ударцем са 20 метара погодио мрежу Милана Згоњанина.

У 72. минуту Росић је постигао и други погодак након што је искористио грешку одбране друголигаша из Хамбарина и на крају обишао и голмана Јадранка Видовића и затресао мрежу. Омарска ће у сриједу у одгођеном сусрету 10. кола од 14.30 часова бити гост бањалучког Наприједа.

Актуелни шампион Слога из Трна је на свом терену савладала Лауш са 3:2, а најбољи на терену био је двоструки стријелац Дориан Курузовић. Овог побједом изабраници Предрага Мајкића учврстили су се у средини табеле, док су Бањалучани остали приковани за дно.

У групи исток водећа Стакорина из Чајнича на свом терену је савладала гатачку Младост са 2:0, а оба гола је постигао Црногорац Миливоје Мрдак.

Парови наредног кола, које се игра у суботу и недјељу, 26. и 27. октобра, група запад, 13. коло: Црни врх - Дубраве, Омарска - Алфа Модрича, Полет 1926 - Горица, Лауш - Напријед, ФСА Приједор - Слога (Т), Борац (Ш) - Жељезничар (Д), Слога  (С) - Челинац, Текстилац - Пролетер (Т), Брдо слободно, група исток, 11. коло: Рудар 1925 - Јединство (БР), Напредак (ДШ) - Подриње (Ј), Пролетер (Д) - Губер, Власеница - Младост (Р), Младост (Г) - Јединство (Р), Илићка 01 - Стакорина, Херцеговац - Будућност (П), Гласинац 1936 - Задругар (ДЦ).

ТЕКСТИЛАЦ 1 (0)

Стријелци: 1:0 Демо у 35, 2:0 Матић у 47, 2:1 Милановић у 65, 3:1 Демо у 88. минуту.

Стадион: Дубрава у Дубравама.

Гледалаца: 140.

Судија: Милан Симић (Крупа на Врбасу) 6,5.

Жути картон: Малешевић (Дубраве).

Играч утакмице: Мерис Демо (Дубраве) 8.

ДУБРАВЕ: Вуковић 6,5, Д. Кисин 7, Хаџиалагић 7, Квргић 7, Матић 7,5 (од 67. минута Никић -), Беук 7, Демо 8 (од 89. минута Будимлић -), Ђогић 7, Малбашић 7, Малешевић 7 (од 60. минута Бенцуз 7), Глишић 7 (од 67. минута Сикимић -). Тренер: Далибор Балабан.

ТЕКСТИЛАЦ: Лончар 6 (од 61. минута Плиснић 6,5), Милановић 7, Трнинић 6, Јаворац 6 (од 90+2. минута Пијетловић -), Јотић 6, Бабић 6 (од 41. минута Живанић 6), Тадић 6, Арсић 6, Граховац 6, Брус 6, Максић 6 (од 61. минута Кнежевић 6). Тренер: Милан Станивуковић.

****

ПРОЛЕТЕР (Т) 2 (2)

СЛОГА (С) 0 (0)

Стријелци: 1:0 Д. Симић у 6, 2:0 Вукмировић у 33. минуту.

Стадион: “Радолинка” у Теслићу.

Гледалаца: 150.

Судија: Дејан Смиљић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Николић (Пролетер, Теслић), Радосавац (Слога, Србац).

Црвени картон: Игор Њежић (Слога, Србац) у 77. минуту.

Играч утакмице: Милош Вукмировић (Пролетер, Теслић) 7,5.

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): Митровић 7, Малачков 7, Ђукарић 7, Вукмировић 7,5 (од 72. минута Зарић -), Николић 7, Д. Симић 7,5 (од 72. минута Алексић -), Радешић 7, Станковић 7, В. Симић 7 (од 81. минута Миладић -), Секулић 7 (од 72. минута Јовановић -), С. Кузмановић 7 (од 81. минута Павловић -). Тренер: Дарјан Грбић.

СЛОГА (СРБАЦ): Граховац 6, Зец 6, Радосавац 6 (од 46. минута Зукановић 6), Вајукић 6, Субић 6, Карамехић 6, Јокановић 6, И. Њежић 6, Шервел 6 (од 59. минута Г. Зеленац 6), Сарић 6, Пралица 6. Тренер: Славко Вујић.

****

ЧЕЛИНАЦ 1 (0)

БОРАЦ (Ш) 3 (2)

Стријелци: 0:1 Марчета у 34, 0:2 Марчета у 42, 0:3 Марчета у 64, 1:3 Бабић у 76. минуту.

Стадион: Спортски центар у Челинцу.

Гледалаца: 30.

Судија: Витомир Шербула (Градишка) 6,5.

Жути картони: Кнежевић, Бабић (Челинац), Поповић (Борац, Шамац).

Играч утакмице: Петар Марчета (Борац) 8,5.

ЧЕЛИНАЦ: Војводић 6, Дакић 6, Матерић 6 (од 77. минута Н. Јагодић -), Кутић 6, Дубравац 6, Кнежевић 6, Томић 6 (од 77. минута Гаврић -), Стојановић 6, Пеуља 6, А. Јагодић 6, Бабић 7. Тренер: Борислав Врховац.

БОРАЦ (ШАМАЦ): Маслић 6,5, Петровић 7, Јаћимовић 7, Поповић 7, Благојевић 7 (од 56. минута Дакић 7), Марчета 8,5, Ћосовић 7, Митровић 7, Пивашевић 7 (од 77. минута Богдановић -), Пупчевић 7, Симеуновић 7 (од 88. минута Ракић -). Тренер: Јоцо Стокић.

****

ЖЕЉЕЗНИЧАР (Д) 4 (3)

ФСА ПРИЈЕДОР 0 (0)

Стријелци: 1:0 Дрљић у 30, 2:0 Са. Илић у 34, 3:0 Гостић у 41, 4:0 Милачак у 90. минуту.

Стадион: “15. април” у Добоју.

Гледалаца: 100.

Судија: Велибор Гиговић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Дрљић, Цвијановић (Жељезничар, Добој), Стојић (ФСА Приједор).

Играч утакмице: Матија Дрљић (Жељезничар, Добој) 7,5.

ЖЕЉЕЗНИЧАР (ДОБОЈ): Јовановић -, Благојевић 7 (од 86. минута Стевановић -), Н. Илић 7, Цвијановић 7, Јосић 7 (од 73. минута Ст. Илић -), Чапру-Тејт 7, Са. Илић 7,5, Курдић 7, Дрљић 7,5 (од 73. минута Кауриновић -), Поповић 7 (од 57. минута Милачак 7,5), Гостић 7,5 (од 57. минута Мудров 7). Тренер: Предраг Јевтић.

ФСА ПРИЈЕДОР: Новаковић 5, Речевић 5 (од 46. минута Дрљача 5), Стојаковић 5 (од 46. минута Дамјановић 5), Голић 5, Ковачевић 5, В. Мршић 5, Кнежевић 5 (од 74. минута Трапић -), Вујчић 5, М. Мршић 5, Крнета 5 (од 62. минута Стојић -), Лиздек 5 (од 71. минута Шунић -). Тренер: Ненад Башић.

****

СЛОГА (Т) 3 (1)

ЛАУШ 2 (0)

Стријелци: 1:0 Курузовић у 27, 1:1 Жутић у 58, 2:1 Курузовић у 59, 2:2 Миздрак у 60, 3:2 Миладиновић у 78. минуту.

Стадион: Слоге у Трну.

Судија: Немања Ступар (Добој) 6,5.

Жути картони: Саватић, Пилиповић (Слога, Трн), Лакић, Жутић (Лауш).

Играч утакмице: Дориан Курузовић (Слога, Трн) 8.

СЛОГА (ТРН): Гашић 6, Пилиповић 7, Ђукановић 6,5 (од 82. минута Грозданић -), Копривица 7, Јаворац 7, Вуковић 6,5 (од 67. минута Миладиновић 7), Грујић 6,5 (од 67. минута Голић 6,5), Томичић 7, Курузовић 8, Станковић 6,5 (од 75. минута Саватић -), Гаврић 6,5 (од 75. минута Милиновић -). Тренер: Предраг Мајкић.

ЛАУШ: Шајић 6, Дујаковић 6,5, Лакић 6,5, Добраш 6,5, Миздрак 7, Жутић 7 (од 63. минута Тамбурић -), Јованић 6,5, Стојичић 6, Петровић 6, Врућинић 6,5, Ковљенић 6 (од 46. минута Савић 6). Тренер: -.

***

НАПРИЈЕД 5 (2)

ПОЛЕТ 1926 0 (0)

Стријелци: 1:0 Котаро у 27, 2:0 Радић у 36, 3:0 Домузин у 74, 4:0 Радоја из пенала у 85, 5:0 Дивљак у 88. минуту.

Стадион: “Обилићево” у Бањалуци.

Гледалаца: 50.

Судија: Борислав Радић (Градишка) 6,5.

Жути картони: С. Грозданић, Марковић (Полет 1926).

Играч утакмице: Синиша Радоја (Напријед) 7,5.

НАПРИЈЕД: Делић 7, Ђурђић 7, Радић 7,5 (од 83. минута Дивљак 7,5), Тревисан 7, Домузин 7,5 (од 78. минута Диљевић -), Радоја 7,5, Котаро 7,5 (од 63. минута Пушић -), Шупић 7, Косовић 7, Гајић 7 (од 78. минута Жулио -), Трнинић 7 (од 78. минута Чекић -). Тренер: Небојша Анђелић.

ПОЛЕТ 1926: Валенсија 5, Пејичић 5 (од 80. минута Жарић -), Петрић 5, Марковић 5, С. Грозданић 5 (од 80. минута Глигић -), Кампаз 5, Кушљић 5, Лекић 5, Москвера 5, Маринковић 5 (од 72. минута Дуроња -), Јовичић 5 (од 80. минута Жарић -). Тренер: Бојан Петрић.

****

БРДО 1 (0)

ОМАРСКА 2 (1)

Стријелци: 0:1 Росић из пенала у 38, 1:1 Исаковић у 64, 1:2 Росић у 72. минуту.

Стадион: “Ведро поље” у Хамбаринама.

Гледалаца: 500.

Судија: Лука Билбија (Приједор) 7,5.

Жути картони: Каруповић, Бундало, Бабић, Миљевић (Брдо), Гојић, Анђић, Лајић, Ступар, Л. Нишић, Крецељ, Граховац, Згоњанин (Омарска).

Црвени картон: Вахид Каруповић (ОФК Брдо) у 90+2. минуту.

Играч утакмице: Бранко Росић (Омарска) 8.

БРДО: Видовић 6, М. Тркуља 6 (од 73. минута Сантана -), Каруповић 5, Карагић 6 (од 61. минута Д. Тркуља 6), Окори 6 (од 61. минута Исаковић 7), Миодраговић 6, Мармат 6 (од 61. минута Мијић 6), Бундало 6, Миљевић 6, Дедић 6 (од 46. минута Стевић 6), Алвеш 6. Тренер: Мирза Алкић.

ОМАРСКА: Згоњанин 6,5, Лајић 7, Росић 8, Л. Нишић 7, Граховац 7, Анђић 7, Гојић 6,5 (од 60. минута Ступар 6,5), Јаћимовић 6,5 (од 60. минута Растока 6,5), Ђ. Нишић 7, Врачар 6,5 (од 87. минута Здјелар -), Панић 6,5. Тренер: Велимир Стојнић.

****

АЛФА МОДРИЧА 2 (1)

ЦРНИ ВРХ 0 (0)

Стријелци: 1:0 Трифковић у 29, 2:0 Прљета у 88. минуту.

Стадион: “Др Милан Јелић” у Модричи.

Судија: Срђан Ландуп (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Вујанић, Прљета, Костадиновић, Герић, помоћни тренер Петровић, Илић (Алфа Модрича), Арежина, Грабовац (Црни врх).

Играч утакмице:  Митар Трифковић (Алфа Модрича) 7,5.

АЛФА МОДРИЧА: Крнетић 7, Герић 7 (од 90. минута Веселиновић -), Јоловић 7, Мишановић 7, Костадиновић 7 (од 90. минута Максимовић -), Прљета 7,5, Околић 7, Трифковић 7,5, Лимић 7, Вујанић 7, Илић 7. Тренер: Бојан Магазин.

ЦРНИ ВРХ: Рачић 6, Шавија 6, Савичић 6, Ватанабе 6, Грујић 6 (од 46. минута Вукосављевић 6), Радић 6 (од 64. минута Драгољић -), Арежина 6, Кукић 6, Ћетојевић 6, Петровић 6, Грабовац 6. Тренер: Драган Бенић.

****

ЈЕДИНСТВО (БР) 1 (0)

ГЛАСИНАЦ 1936 2 (0)

Стријелци: 0:1 Новосел у 50, 1:1 Андрић у 76, 1:2 Ни. Марић у 88. минуту.

Стадион: Јединства у Бродцу.

Гледалаца: 70.

Судија: Марко Таборин (Зворник) 6,5.

Жути картони: Демоњић, Ђогатовић (Јединство, Бродац), Живковић, Шкобо, Крешталица (Гласинац 1936).

Играч утакмице: Никола Марић (Гласинац 1936) 7,5.

ЈЕДИНСТВО (БРОДАЦ): Капетина 6,5, Ђукић 6,5 (од 46. минута Максић 6,5), Мионић 6,5 (од 61. минута К. Вуковић -), Не. Марић 6,5, Андрић 7, Гогић 6,5 (од 74. минута Петровић -), Демоњић 6,5, Зекић 6,5 (од 85. минута Максић -), Бајић 6,5, Макарић 6,5, Илић 6,5. Тренер: Зоран Стајић.

ГЛАСИНАЦ 1936: Крунић 7, Марић 7,5, Ј. Вуковић 7, Крешталица 7, Тадић 7 (од 90+1. минута Пантић -), Цвјетановић 7, Шкобо 7, Новосел 7,5, Вујичић 7, Живковић 7, Ћирјанић 7. Тренер: Огњен Крешталица.

****

ЗАДРУГАР (ДЦ) 5 (2)

ХЕРЦЕГОВАЦ 0 (0)

Стријелци: 1:0 Куљанин у 2, 2:0 Матовић у 25, 3:0 Енрике у 52, 4:0 Бој. Јовић у 57, 5:0 Новаковић из пенала у 67. минуту.

Стадион: “Бунковача” у Доњем Црњелову.

Судија: Матеј Голијанин (Источно Сарајево) 6,5.

Жути картони: Радовановић (Задругар, Доње Црњелово), Мркаић, Јокановић, Скочо (Херцеговац).

Црвени картон: Трипо Јокановић (Херцеговац) у 65. минуту.

Играч утакмице:  Немања Матовић (Задругар, Доње Црњелово) 7,5.

ЗАДРУГАР (ДОЊЕ ЦРЊЕЛОВО): Крајишник -, Валенсија 7, Радовановић 7, Матовић 7,5 (од 64. минута Новаковић 7,5), Калајџић 7, Енрике 7,5, Куљанин 7,5 (од 60. минута Ристивојевић 7), Лукић 7 (од 33. минута Симић -), Максимовић 7 (од 60. минута Милановић 7), Симеуновић 7, Бој. Јовић 7,5 (од 64. минута Бож. Јовић -). Тренер: Славиша Митровић.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Алексић 5 (од 74. минута Џелатовић -), Милошевић 5, Капор 5, Скочо 5, Старовић 5 (од 46. минута Инић 5), Мркаић 5, Вујовић 5, Илић 5 (од 46. минута Вучић 5), Јокановић 5, Кешељевић 5 (од 74. минута Албијанић -), Суџум 5. Тренер: -.

****

БУДУЋНОСТ (П) 3 (1)

ИЛИЋКА 01 1 (0)

Стријелци: 1:0 Митровић у 2, 2:0 Радовановић у 65, 2:1 Арсић из пенала у 87, 3:1 Миловановић у 90+2. минуту.

Стадион: Пилица у Пилици.

Судија: Радош Михајловић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Ђокић, Марковић, Миловановић (Будућност, Пилица), Антуновић, Бојић (Илићка 01).

Црвени картон: Миленко Бојић (Илићка 01) у 67. минуту.

Играч утакмице: Александар Митровић (Будућност, Пилица) 7,5.

БУДУЋНОСТ (ПИЛИЦА): Смиљанић 7, Марковић 7, Ђокић 7, Митровић 7,5, Лазаревић 7, Радић 7, Радовановић 7,5, Миловановић 7,5, Ристић 7, Ивановић 7 (од 46. минута Ђурић 7), Крезовић 7. Тренер: Далибор Крезовић.

ИЛИЋКА 01: Бјељац 6, Зимоњић 6, Станкић 6, Ћимић 6, Трујић 6, Крсмановић 6, Божић 6 (од 61. минута Арсић 6,5), Крстић 6, Тривуновић 6, Бојић 5, Антуновић 6. Тренер: Радивоје Николић.

****

СТАКОРИНА 2 (1)

МЛАДОСТ (Г) 0 (0)

Стријелци: 1:0 Мрдак у 17, 2:0 Мрдак у 68. минуту.

Стадион: “Раковице” у Чајничу.

Судија: Лука Ковачевић (Фоча) 6,5.

Играч утакмице: Миливоје Мрдак (Стакорина) 8.

СТАКОРИНА: Бојановић 7, Н. Симовић 7, Гиговић 7 (од 46. минута Ћевриз 7), Јовановић 7, Рацковић 7 (од 80. минута Старовлах -), Митрашиновић 7, Лукић 7 (од 80. минута Тановић -), Ристовић 7 (од 71. минута Томић -), Д. Симовић 7, Окука 7, Мрдак 8 (од 77. минута Тадић -). Тренер: Константин Катана.

МЛАДОСТ (ГАЦКО): Миљанић 6, Авдаловић 6, Анђушић 6, Вучетић 6, Д. Лозо 6, Ђерић 6 (од 81. минута Пушара -), Шаренац 6, Горановић 6, Николић 6, Пушара 6, С. Лозо 6 (од 81. минута Зеленовић -). Тренер: Жељко Поповић.

****

ЈЕДИНСТВО (Р) 0 (0)

ВЛАСЕНИЦА 1 (0)

Стријелац: 0:1 Гајић (аутогол) у 57. минуту.

Стадион: “Лугови” у Роћевићима.

Гледалаца: 200.

Судија: Милан Тадић (Пале) 6,5.

Жути картони: Илић, Крстић, Видаковић (Јединство, Роћевић).

Играч утакмице:  Слађан Ступар (Власеница) 6,5.

ЈЕДИНСТВО (РОЋЕВИЋ): Гајић 6, Ристић 6,5, Милошевић 6 (од 64. минута Мих. Писић -), Мичић 6, Митровић 6,5, Благојевић 6, Видаковић 6,5, Костић 6,5 (од 84. минута Росић -), Јањушевић 6 (од 84. минута Дар. Писић -), Крстић 6,5, Дамјановић 6. Тренер: Горан Шкиљевић.

ВЛАСЕНИЦА: Вукотић 6,5, М. Ковачевић 6,5, Гаџуновић 6,5 (од 46. минута Томић 6,5), Матић 6,5, Петровић 6,5 (од 90+3. минута Слијепчевић -), Н. Ковачевић 6,5 (од 77. минута Фехратовић -), Ступар 6,5, Ћирковић 6,5, Бобар 6,5, Мијатовић 6,5, Пејановић 6,5. Тренер: Павле Голијан.

*****

МЛАДОСТ (Р) 2 (0)

ПРОЛЕТЕР (Д) 1 (1)

Стријелци: 0:1 Секулић у 27, 1:1 Ступар у 56, 2:1 Ступар у 71. минуту.

Стадион: СРЦ “9. јануар” у Рогатици.

Судија: Марко Лазаревић (Челопек) 6,5.

Жути картони: В. Маријановић, Нерић, Д. Обрадовић (Младост, Рогатица), Лукић, Вукомановић (Пролетер, Дворови).

Играч утакмице: Ђорђе Ступар (Младост, Рогатица) 8.

МЛАДОСТ (РОГАТИЦА): Шеховац 7, Миловановић 7, Р. Нешковић 7, Н. Нешковић 7, Миличевић 7 (од 86. минута Зимоњић -), Ступар 8, Б. Маријановић 7, В. Маријановић 7 (од 49. минута Томић 7), Д. Обрадовић 7, Божовић 7 (од 49. минута Б. Обрадовић 7), Нерић 7 (од 89. минута Андрић -). Тренер: Младен Симсија.

ПРОЛЕТЕР (ДВОРОВИ): Оплакан 6,5, Секулић 7, Мркајић 6,5, Вујадиновић 6,5 (од 57. минута Вукомановић 6,5), Н. Ракић 6,5, Арнаутовић 6,5, Лукић 6,5, Илић 6,5, Барјактаревић 6,5 (од 76. минута Матијевић -), Ивановић 6,5, Малетић 6,5. Тренер: Драган Матић.

****

ГУБЕР 3 (0)

НАПРЕДАК (ДШ) 0 (0)

Стријелци: 1:0 А. Смајиловић из пенала у 52, 2:0 Максимовић у 75, 3:0 А. Смајиловић у 80. минуту.

Стадион: “Видиковац” у Сребреници.

Судија: Алесандро Манојловић (Бијељина) 6,5.

Жути картон: Риђошић (Напредак, Доњи Шепак).

Црвени картон: Љубиша Јовановић (Напредак, Доњи Шепак) у 78. минуту.

Играч утакмице: Аљо Смајиловић (Губер) 8.

ГУБЕР: Радић -, Грујичић 7, Ћаћић 7 (од 76. минута Маринковић -), А. Смајиловић 8, Косанић 7, Петровић 7, О. Смајиловић 7, Лемез 7, Богичевић 7, Андрић 7 (од 85. минута Суљић -), Ерделић 7 (од 71. минута Максимовић 7,5). Тренер: Милорад Косанић.

НАПРЕДАК (ДОЊИ ШЕПАК): Јевтић 5,5, Перушиновић 5,5, Јанковић 5,5, Окиљ 5,5, Јосиповић 5,5, Милић 5,5, Јосиповић 5, Хајдуковић 5,5, Ђорђић 5,5, Риђошић 5,5, Гаврић 5,5. Тренер: Миодраг Јевтић.

****

ПОДРИЊЕ (Ј) 2 (1)

РУДАР 1925 1 (1)

Стријелци: 0:1 Лазић у 7, 1:1 Деспотовић из пенала у 10, 2:1 Станкић у 53. минуту.

Стадион: Подриња у Јањи.

Гледалаца: 120.

Судија: Урош Југовић (Пале) 6,5.

Жути картони: Алић, Ћелахметовић, Стевановић (Подриње, Јања), Новаковић, Гвозденац, Видаковић, Вићић (Рудар 1925).

Играч утакмице: Данијел Станкић (Подриње, Јања) 7.

ПОДРИЊЕ (ЈАЊА): Ђорђић 6,5, Марић 6,5, Томић 6,5 (од 46. минута Ћелахметовић -), Јовановић 6,5, Јездић 6,5, Гојковић 6,5 (од 90. минута Павловић -), Алић 6,5 (од 78. минута Хајдуковић -), Јахић 6,5, Деспотовић 7, Станкић 7 (од 85. минута Стевановић -), Цецо 6,5. Тренер: Миле Лазаревић.

РУДАР 1925: Станковић 6, Бумбић 6 (од 60. минута Н. Цвијић 6), Лазић 6,5, Марковић 6 (од 86. минута Мишо Гајић -), Арсеновић 6, Вићић 6, Оџаклић 6, Б. Цвијић 6, Гвозденац 6, Видаковић 6 (од 75. минута Неџибовић -), Новаковић 6. Тренер: Борис Панић.