Фудбалери Крупе савладали Фамос па прославили одбрану титуле: А сад правац Премијер лига

Г.С.

БАЊАЛУКА - Фудбалери Крупе одбранили су титулу првака Републике Српске пошто су у 30. колу прволигашког каравана савладали Фамос с 2:0 и четири кола прије краја шампионата задржали 13 бодова предности у односу на најближег пратиоца Звијезду 09.

Погоцима Огњена Ђуричина у петом и Милоша Перовића у 44. минуту изабраници Владимира Илића стигли су 25. побједе у првенству.

- Још једном смо показали колико смо доминантни у овој лиги и сматрам да би била права сатисфакција за све нас у клубу да наредне сезоне играмо у елитном рангу такмичења. На почетку првенства говорио сам да је нешто много теже одбранити него освојити, међутим, ми смо у ових 30 кола били толико суверени у односу на остале ривале и заслужено смо поново шампиони Републике Српске - истакао је млади стручњак на кормилу клуба из кањона Тијесно.

Илић је захвалио свима који су заслужни за овај успјех.

- Честитке иду свим људима у клубу, људима чији се рад голим оком не види, свим играчима који су носили дрес Крупе у првом и другом дијелу сезоне, поготово онима који су изнијели највећи терет. Не смијемо заборавити ни стручни штаб, као и Управу клуба на челу с Драшком Илићем. Не потцјењујем никог, али сматрам да смо овај ниво такмичења превазишли и ови играчи заслужују нешто више. Зато се искрено надам да ћемо добити лиценцу за играње у Премијер лиги и наредне сезоне бити уз раме најбољим екипама у БиХ - додао је Илић.

Послије сусрета играчи, стручни штаб и управа Крупе заједно са својим навијачима прославили су освајање титуле, а славље је трајало до дубоко у ноћ.

Резултати 30. кола: Славија - Текстилац 5:0, Лакташи - Сутјеска 4:1 (Марковић 1, 19. пенал, Вуковић 39, Амиџић 90+1 - Ристовић 55), Крупа - Фамос 2:0, Козара - Радник 2:0, Алфа Модрича - Дрина (З) 2:0, Слобода (НГ) - Жељезничар Спорт тим 1:1, Подриње (Ј) - Рудар Приједор 0:3, Звијезда 09 - Слобода (МГ) 1:0, Омарска – Љубић 1:0 (Јаћимовић 44)

Парови 31. кола, сриједа, 17. мај: Слобода (МГ) - Подриње (Ј), Рудар Приједор - Слобода (НГ), Жељезничар Спорт тим - Алфа Модрича, Дрина (З) - Омарска, Љубић - Козара, Радник - Крупа, Фамос - Лакташи, Сутјеска - Текстилац, Звијезда 09 - Славија (игра се 24. маја).

ФАМОС    0 (0)

Стријелци: 1:0 Ђуричин у 5, 2:0 Перовић у 44. минуту.

Стадион: Крупе у Крупи на Врбасу.

Гледалаца: 200.

Судија: Данијел Перић (Бијељина) 6,5.

Жути картон: Минић (Фамос).

Играч утакмице: Милош Перовић (Крупа) 7,5.

КРУПА: Дамјановић 7, Реџић 7, Бабић 7 (од 59. минута Лељи 7), Ђуричин 7,5 (од 32. минута Дујаковић -), Радаковић 7 (од 84. минута Никодиновић -), Перовић 7,5 (од 59. минута Крнета 7), Ђекић 7, Мрзић 7, Петровић 7 (од 84. минута Хаџић -), Ристановић 7, Бошњак 7. Тренер: Владимир Илић.

ФАМОС: Рончевић 6, Шкрба 6 (од 83. минута Дракул -), Хаџибеговић 6, Цицовић 6 (од 59. минута Анчић 6), Бабић 6, Вранешић 6, Радовић 6 (од 76. минута Митрашиновић -), Новковић 6 (од 59. минута Минић 6), Накагаки 6, Марковић 6, Павловић 6 (од 59. минута Кокот 6). Тренер: Миломир Шешлија.

***

ПОДРИЊЕ (Ј)   0 (0)

РУДАР ПРИЈЕДОР    3 (1)

Стријелци: 0:1 Радаковић у 11, 0:2 Да Силва у 74, 0:3 Јовановић у 80. минуту.

Стадион: Подриња у Јањи.

Гледалаца: 250.

Судија: Марио Јелић (Бањалука) 6,5.

Жути картон: Елдар Каменчић (Рудар Приједор).

Играч утакмице: Стефан Радаковић (Рудар Приједор).

ПОДРИЊЕ (ЈАЊА):  Шеховић 6, Адиловић 5,5 (од 57. минута Ђурић 5,5), Ерић 5,5, Мазић 6, Лакота 5,5 (од 75. минута Вукићевић -), Божић 6, Делалић 5,5 (од 57. минута Јовичић 5,5), Алић 5,5, Николић 5,5, Јахић 5,5 (од 87. минута Јовановић -), Стевановић 5,5 (од 87. минута Мехмедовић -). Тренер: Зумбул Махалбашић.

РУДАР ПРИЈЕДОР:  Трнинић 7, Радаковић 7,5, Да Силва 7,5, Карнеиро 7 (од 55. минута Демоњић -), Каменчић 7 (од 65. минута Којић -), Сајак 7 (од 55. минута Јовановић 7,5), Марић 7, Перић 7 (од 72. минута Рауш -), Амоа 7, Шупук 7 (од 55. минута Ковачевић -), М. Билбија. Тренер: Бојан Круљ.

***

СЛОБОДА (НГ) 1 (1)

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ   1 (1)

Стријелци: 1:0 Владић у 16, 1:1 А. Поповић у 26. минуту.

Стадион: “Млакве” у Новом Граду.

Гледалаца: 100.

Судија: Дарко Вукојевић (Добој) 6,5.

Жути картони: Ђурић, Додиг, Владић (Слобода, Нови Град), Краљ, Калабић, Блануша, Ђогић, тренер Мајкић (Жељезничар Спорт тим).

Играч утакмице: Алекса Поповић (Жељезничар Спорт тим) 7.

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД):  Милошевић 6,5, Додиг 6,5, Тиро 6,5 (од 64. минута Марин -), Самарџић 6,5, Ђурић 6,5, Имамагић 6,5, Паро 6,5, Фонтемаки 6,5, Пињеиро 6,5 (од 74. минута Бобај -), Владић 6,5, Ковачевић 6,5. Тренер -.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ:  Ступар 7, Јагодић 6,5, Блануша 6,5, Ђогић 6,5, Саватић - (од 28. минута Шупут 6,5), Краљ 6,5, Ивић 6,5 (од 72. минута Јовандић -), Калабић 6,5, Сукара 6,5 (од 78. минута Пилиповић -), А. Поповић 7, С. Поповић 6,5. Тренер: Данијел Мајкић.

***

СЛАВИЈА 5 (1)

ТЕКСТИЛАЦ    0 (0)

Стријелци: 1:0 Арбиња у 38, 2:0 Бјелош у 50, 3:0 Арбиња у 57, 4:0 Асентић у 76, 5:0 Авдаловић у 89. минуту.

Стадион: СРЦ Славија у Источном Сарајеву.

Гледалаца: 120.

Судија: Стефан Ђукић (Угљевик) 6,5.

Жути картони: Беширевић, Ђерић (Славија), Марић, Јоловић, Дуспара (Текстилац).

Играч утакмице: Стефан Арбиња (Славија) 8.

СЛАВИЈА: Неџибовић - (од 81. минута Влачо -), Арбиња 8 (од 74. минута Асентић -), Вучинић 7, Ђерић 7, Поповић 7, Беширевић 7, Гојковић 7, Дабић 7 (од 74. минута Богучанин -), Бјелош 7,5 (од 84. минута Јевтовић), Авдаловић 7,5, Каљић 7 (од 84. минута Г. Челан -)

ТЕКСТИЛАЦ: Марковић 5, Марић 5, Алексић 5, Јоловић 5, Де Мело 5 (од 63. минута Дувњак -), Јовановић 5, Прљета 5 (од 83. минута Теофиловић -), Кушљић 5, Башић 5, Соса 5, Дуспара 5. Тренер: Зоран Бујић.

***

КОЗАРА    2 (1)

РАДНИК   0 (0)

Стријелци: 1:0 Д. Глишић из пенала у 45, 2:0 Бабић у 58. минуту.

Стадион: “Велимир Сомболац” у Градишци.

Гледалаца: 100.

Судија: Александар Јевтић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Поповић, Јандрић, Шикањић (Козара), Марковић, Рашевић (Радник).

Играч утакмице: Небојша Бабић (Козара) 7,5.

КОЗАРА: П. Глишић 7, Благојевић 7, Рудан 7, Малбашић 7 (од 86. минута Чамџић -), Д. Глишић 7,5, Јандрић 7 (од 86. минута Садиковић -), Бабић 7,5, Шикањић 7, Поповић 7, Пљеваљчић 7 (од 89. минута Матић -), Пепић 7. Тренер: Ален Медовић.

РАДНИК: Митровић 6, Паранос 6 (од 61. минута Срећковић -), Дошло 6, Васић 6, Ристић 6, Марковић 6 (од 61. минута Матковић -), Максимовић 6 (од 80. минута Гаврић -), Малетић 6, Деспотовић 6, Рашевић 6, Перишић 6 (од 80. минута Даниловић -), Тренер: Велибор Ђурић.

***

АЛФА МОДРИЧА      2 (0)

ДРИНА (З)                   0 (0)

Стријелци: 1:0 Гускић у 47, 2:0 Куљанин у 81. минуту.

Стадион: “Др Милан Јелић” у Модричи.

Судија: Стефан Бокић (Билећа) 7.

Жути картони: Радић (Алфа Модрича), Сушић (Дрина, Зворник).

Играч утакмице: Перица Гускић (Модрича) 8.

МОДРИЧА: Ђурић 7, Живковић 7, Пљеваљчић 7, Де Карваљо 7, Радић 7, Куљанин 7,5 (од 82. минута Тосака -), Омерхоџић 7,5, Лимић 7, Гускић 8, Илић 7, Којић 7. Тренер: Милан Петровић.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Гајић 6,5, Марић 5 (од 81. минута Новак -), Вељкић 5,5, Сушић 5,5, Васић 5,5, Денковски 5,5 (од 65. минута Хајдуковић -), Перић 5,5 (од 65. минута Риђошић -), Јездић 5,5, Ћулум 6, Станишић 5,5, Хидић 5,5. Тренер: Миодраг Јевтић.

Судија: Мирослав Бјелица (Трново) 6,5.

Жути картони:  Јањић, помоћни тренер Црњац (Звијезда 09), Гаврић (Слобода, Мркоњић Град).

Играч утакмице: Абид Мујагић (Звијезда 09) 7.

ЗВИЈЕЗДА 09:  Абдулаховић 6,5, Јањић 6,5, Јањић 7, Матић 6,5 (од 66. минута Ресић -), Блажевић 6,5 (од 85. минута Којић -), Мујагић 7 (од 73. минута Бокић -), Дујковић 7, Живановић 6,5, Зоћевић 6,5 (од 66. минута Гудсвил -), П. Тешић 6,5, Ристановић 6,5 (од 85. минута В. Тешић -). Тренер: Тони Карачић.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД):  Травар 6,5, Даниловић 6, Пуцар 6, Сухарев 6,5 (од 81. минута Тодоровић -), Ђукановић 6,5, Станишић 6, Копривица 6, Буразор 6,5, Јакешевић 6, Гаврић 6, Ненад 6,5. Тренер: Марко Тешић.