Фудбалери Интера побједили Милан 2:0 у првом мечу полуфинала Лиге шампиона

МИЛАНО - Фудбалери Интера побједили су вечерас екипу Милана резултатом 2:0 (2:0) у првом мечу полуфинала Лиге шампиона.

Интер је повео у осмом минуту голом Едина Џека.

“Нероазури” су само три минута касније постигли и други гол преко Хенрика Мхитаријана.

Интер је наставио са нападима, а Хакан Чалханоглу је у 16. минуту погодио стативу. Главни судија Хезус Хил Манзано је досудио пенал за Интер у 32. минуту после прекршаја над Лаутаром Мартинезом, али је послије интервенције из ВАР собе поништио своју одлуку.

У другом полувремену углавном се играло на средини терена, а најбољу шансу за Милан имао је Сандро Тонали, али је погодио стативу.

Реванш меч биће одигран за шест дана, а домаћин ће бити екипа Интера.

Меч између Милана и Интера са трибина је пратио и најбољи тенисер свијета Србин Новак Ђоковић.

У првом полуфиналу Лиге шампиона, фудбалери Реала и Манчестер ситија играли су синоћ у Мадриду без побједника, 1:1.