Фудбалери Хрватске побједили Мароко и освојили треће мјесто на СП у Катару

ДОХА - Фудбалска репрезентација Хрватске освојила је треће мјесто на Свјетском првенству у Катару, пошто је вечерас у Дохи побједила Мароко резултатом 2:1.

Голове за Хрватску постигли су Јошко Гвардиол у седмом и Мислав Оршић у 42. минуту. Једини стријелац за Мароко био је Ашраф Дари у деветом минуту.

Хрватска је освојила треће мјесто на СП 1998, а прије четири године на Мундијалу у Русији била је вицешампион свијета.

Мароко је освајањем четвртог мјеста на СП у Катару направио највећи успјех у историји своје земље и афричког фудбала.

Финални меч између Француске и Аргентине биће одигран сутра од 16 сати.

Хрватска је повела већ у седмом минуту поготком Гвардиола. Он је главом погодио мрежу Марока послије акције Ловро Мајера и Ивана Перишића. Мароко је изједначио после само два минута.

Дари је послије слободног ударца стигао до лопте прије голмана Хрватске Доминика Ливаковића и смјестио је у мрежу.

У наставку меча углавном се играло на средини терена, али је Хрватска прво полувријеме решила у своју корист резултатом 2:1 поготком Оршића у 42. минуту. Фудбалери Марока били су нешто офанзивији на старту другог полувремена, док је Хрватска чувала вођство.

Мароканци су највећу шансу за изједначење имали у 75. минуту, али је Ливаковић зауставио ударац Јусефа Ен Несирија.

Мароко је до краја утакмице имао иницијативу, али није успио да стигне до изједначења.

Репрезентација Хрватске зарадила више од 51 милион евра

Фудбалска репрезентација Хрватске зарадила је укупно 51,5 милиона евра на Свјетском првенству у Катару, преносе медији у Загребу.

Хрватска је на Мундијалу у Катару освојила треће мјесто, пошто је данас побједила Мароко резултатом 2:1.

Фудбалском савезу Хрватске (ХНС) припало је 26 милиона евра за треће мјесто на СП.

Мароко ће зарадити 24 милиона евра за освајање четвртог мјеста у Катару.

Другопласирала селекција на СП ће инкасирати 30 милиона евра, а шампиону свијета ће припасти 40 милиона евра.