Фудбалери БСК-а минимално савладали мркоњићку Слободу

Г.С.

БАЊАЛУКА - Повратник у прволигашко друштво бањалучки БСК забиљежио је и другу побједу у шампионату Српске. Популарни “романтичари” у посљедњој утакмици трећег кола савладали су Слободу из Мркоњић Града са 1:0 и тако су стигли до треће позиције на табели и седмог бода.

Једини погодак у 41. минуту постигао је нападач Милош Перовић послије одличне асистенције најбољег актера сусрета Вукана Ђорђевића. У борбеној, али на моменте и грубој, односно нервозној утакмици виђена су и два црвена картона, а обје екипе меч су завршиле са десет играча на терену. Прво је гостујући фудбалер Хозе Хуан Фонтемаки у 24. минуту, због бруталног старта над капитеном “романтичара” Александром Радуловићем на средини терена зарадио директно искључење.

И домаћин је у судијској надокнади другог дијела сусрета остао са играчем мање на терену, јер је Михајло Савановић као посљедњи играч одбране домаћина на 17 метара срушио резервисту Мркоњићана Огњена Солдата, па је добио директни црвени картон. Илија Даниловић није искористио “слободњак” за изједначење, шутирао је јако лоше, преко гола.

***

БСК 1 (1)

СЛОБОДА (МГ) 0 (0)

Стријелац: 1:0 Перовић у 41. минуту.

Стадион: Градски у Бањалуци.

Гледалаца: 350.

Судија: Александар Јевтић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Јагодић (БСК), Митрић (Слобода, Мркоњић Град).

Црвени картони: Михајло Савановић (БСК) у 90+2. минуту,  Хозе Хуан Фонтемаки (Слобода, Мркоњић Град) у 24. минуту.

Играч утакмице: Вукан Ђорђевић (БСК) 7.

БСК: Модић 6,5, Шаула 6,5 (од 46. минута Рунић 6,5), Моцоња 6,5, Радуловић 7, Јагодић 6,5, Самарџија 6,5, Ђорђевић 7 (од 89. минута Стојичић -), Перовић 7, Савановић 5, Терзић 6,5 (од 78. минута Петровић -), Кујунџић 6,5 (од 61. минута Ерић -). Тренер: Бојан Пузигаћа.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Вуковић 6,5, Даниловић 6,5, Бобић 6,5, Никодиновић 6 (од 84. минута Ешба -), Зекановић 6,5, Луис 6 (од 67. минута Јакешевић -), Митрић 6 (од 67. минута Солдат -), Фонтемаки 5, Јотић 5 (од 61. минута Лазендић -), Бабић 6 (од 46. минута Радић 6), Ненад 6,5.