Фудбалери Борца протутњали кроз Коњиц и декласирали Игман

КОЊИЦ – Фудбалери Борца прије одгођеног сусрета другог кола Премијер лиге БиХ најављивали су да им је једини циљ побједа и то су и остварили.

На Градском стадиону у Коњицу лакше него што се очекивало савладали су домаћи Игман са 4:0 и тако ссу се пробили на друго мјесто на табели.

Гости из Бањалуке повели су већ у четвртом минуту. Грешку одбране Игмана искористио је Енвер Кулашин, али је његов шут голман Коњичана Алдин Ћеман одбио у стативу.

Лопта се дошла до младог Павла Ђајића, чији је шут Ћеман кратко одбио. На лопту је натрчао Кулашин и са неких пола метра смјестио у мрежу. У 20. минуту запријетио је Кулашин, али му је лота незгодно одскочила и завршила у Ћемановим рукама.

Четири минута касније Бањалучани су удуплали предност. Акцију је започео Кулашин, наставио Санди Огринец, који је одлично упослио Стојана Врањеша, а искусни "вук" је смјестио у мрежу за 2:0.

У 29. минуту покушао је Алдин Мешић да угрози гол гостију, али је његов шут завршио преко гола. Минуту касније Огринец је снажно шутирао са ивице казненог простора, али голман Игмана је био на висини задатка. У 42. минуту Кулашин је имао још једну сјајну прилику, али је његов шут погодио стативу.

У наставку сусрета Бањалучани су играли мирно, а домаћи фудбалери су све више били нервозни. У 55. минуту због симулирања Стефан Денковић је добио други жути картон, па је прије времена морао у свлачионицу.

Борац је бројчану предност на терену крунисао у 69. минуту.

Огринец је још једном био асистент, а други погодак постигао је Кулашин. У 80. минуту соло акција Давида Чавића, који је лопту прихватио на половини игралишта. Стуштио се као голу домаћина, на крају преварио и Ћемана за 4:0.

Бањалучани првенствену трку настављају у недјељу од 19,45 часова, када на Градском стадиону дочекују Жељезничар.

Већ наредног четвртка, у оквиуру другог кола групне фазе Лиге Конференције "црвено-плави" ће од 18,45 часова бити гости на Кипру, гдје ће играти са домаћим Апоелом.