Фудбалери Барселоне и Фејенорда стигли до нових побједа у Лиги шампиона

Tanjug

БАРСЕЛОНА - Фудбалери Барселоне савладали су Шахтјор са 2:1, а Фејенорд је побиједио Лацио са 3:1, у првим мечевима данашњег програма 3. кола Лиге шампиона

Барселона је питање побjедника у мечу групе Х ријешила за само осам минута првог полувремена.

У 28. минуту Феран Торес је натрчао на лопту која се одбила од пречке послије шута Фермина Лопеза и смјестио је у мрежу. Торес је осам минута касније био асистент младом Лопезу за 2:0.

Голом Георгија Судакова у 62. минуту Шахтјор је само успио да ублажи пораз.

Шампион Шпаније је трећом победом у три одиграна кола практично на корак од пласмана у нокаут фазу, док је Шахтјор остао на три бода и трећи је тренутно, пред меч који вечерас у истој групи играју Антверп и Порто.

Фејенорд је у мечу групе Е победом над Лацијом направио огроман корак напред ка пласману у нокаут фазу.

Санти Хименез је начео госте из Рима голом у 31. минуту, док је Рамиз Зеруки у другом минуту надокнаде дуплирао предност домаћина.

Другим голом на мечу Хименез је у 74. минуту потврдио побједу шампиона Холандије. Почасни гол за госте постигао је резервиста Педро са пенала у 83. минуту.

Фејенорд има шест бодова из три меча, док је Лацио остао на четири бода. Касније вечерас у оквиру исте групе играју Селтик - Атлетико