ФК Борац "види" Европу

Дарко Драгичевић

БАЊАЛУКА - Борац је направио велики корак ка новом пласману у европска такмичења, након што је у дербију Премијер лиге БиХ савладао Жељезничар са 2:0 и сачувао предност у односу на ривале.

Бањалучки тим је тако наставио позитиван низ у дуелима са сарајевским јер је ово већ осми међусобни меч у којем Борац није доживио пораз. Ове сезоне остварили су три побједе у дуелима са Жељезничаром.

Након опрезног почетка дербија , први су запријетили домаћи. Алеј Јуриљ је имао добру шансу у 26.минуту и није успио да пошаље лопту у мрежу.

Млади Енвер Кулашин је затим још једном покушао у 32.минуту, а Муфтић је одлично одбранио. Голман Жељезничара се истакао и након другог покушаја Јуриља

У другом дијелу ритам је пао а Жељезничар је кренуо мало отвореније у наставку. Ипак правих прилика није било све до 72. минута.

Момчило Мркаић је одлично реаговао на убацивање Недјељка Пишчевића и постигао је 10. гол у сезони.
Веома брзо домаћи су дошли до 2:0 и то опет након прекида. Нинковић је извео корнер а најбоље се снашао Недељко Пишчевић који је затресао мрежу.

У наредном колу Борац гостује код Вележа у Мостару.