Финале завршнице Омладинске лиге БиХ: Козара у Премијер лиги

Г.С.

ДОБОЈ - Јуниори Козаре из Градишке пласирали су се у Премијер лигу пошто су у финалу завршнице Омладинске лиге БиХ савладали Славију из Источног Сарајева послије бољег извођења пенала с 5:4 (1:1).

На утакмици која је одиграна по веома тешком и спарном времену на стадиону "Луке" у Добоју "соколови" су повели у 13. минуту поготком Лазара Стјепића. Послије тога Градишчани су заиграли много агресивније, а таква игра уродила је плодом у судијској надокнади првог полувремена када је Александар Комленић изједначио на 1:1.

Иако је у наставку меча било по неколико лијепих покушаја с обје стране мреже су остале нетакнуте и приступило се извођењу једанаестераца. Прецизни с "бијеле тачке" за Козару били су Аљоша Благојевић, Адмир Садиковић, Марко Дакић и Слађан Савић, док су за Славију погађали Василије Гојковић, Лазар Стјепић и Страхиња Максић. Јунак у пенал лутрији био је капитен Козаре, голман Павле Глишић, који је одбранио пенале Младену Цвијетићу и Габријелу Челану.