Фамос корача ка опстанку

Д.Д.

БАЊАЛУКА – Фудбалери Фамоса направили су значајан корак у борби за опстанак у Првој лиги Републике Српске након што су савладали Козару на свом терену са 3:1.

Све дилеме око побједника ријешене су у првом полувремену иако су гости имали два добра покушаја преко Александра Малбашића и Дејана Глишића.

Домаћи тим је повео у 10.минуту из пенала који је успјешно реализовао Младен Перовић. У 37.минуту Аднан Вранешић је био на правом мјесту и послао је лопту у мрежу да би у финишу првог дијела Данел Блажић погодио за 3:0.

Козара је у наставку остала без Филипа Шћекића који је искључен, али су у финишу меча постигли почасни гол преко Алена Чамџића.

У другом мечу Љубић је голом Милоша Мишића савладао Алфа Модричу.

29. колo: Љубић- Алфа Модрича 1:0 , Фамос – Козара 3:1,  субота: 16,30 часова: Рудар Приједор – Звијезда 09, Жељезничар Спорт тим – Подриње (Ј), Текстилац – Лакташи, недјеља: Слобода (МГ) – Славија (16,30), Сутјеска – Крупа (19), Дрина (З) – Слобода (НГ) игра се 10. маја у 17 часова, Радник – Омарска играно у петак увече.