Европа за добојску Слогу све ближе

МОДРИЧА – Фудбалери Слоге наставили су сјајним прољећним издањима. Ако у овом ритму издрже до краја сезоне, Добојлије ће први пут у историји изборити пласман на међународну сцену.

Изабраници Владе Јагодића у првом колу трећег круга шампионата, односно у 23. првенственој рунди, савладали су Тузла сити са 3:1. Била им је ово трећа првенствена побједа овог прољећа уз два ремија.

Да је са разлогом проглашен за најбољег фудбалера Републике Српске само два дана раније, Дејан Видић је потврдио у 12. минуту када је довео Слогу до предности. Исти играч у 45. минуту није одустајао и искористио је кикс гостујуће одбране на челу са голманом Едином Лолићем те постигао други погодак чиме се на само гол заостатка примакао најбољем стријелцу лиге Немањи Билбији из Зрињског. У 54. минуту Срђан Грабеж је повисио на 3:0, а утјешни погодак за премијерлигаша из Симиног Хана, који се грчевито бори за опстанак, постигао је Ирфан Хаџић.

- Знао сам да ће ово бити веома тешка утакмица из енергетских разлога. Тузла сити нас је побиједила са 3:0 у овој сезони и нисмо се трудили да им се реванширамо истом мјером, већ само да их добијемо. Имали смо и дозу среће, коју смо вјероватно и заслужили. Можда је гол ривала мало закомпликовао ситуацију у самом финишу утакмице, али нема шта да замјерим играчима – нагласио је Јагодић.

Иако су у самом врху табеле и имају велике шансе за излазак у Европу искусни стручњак је рекао да је циљ остварен послије ове побједе.

- Пред почетак сезоне циљ нам је био опстанак у Лиги, мислим да смо га сада и математички обезбиједили. О свему осталом причаћемо послије репрезентативне паузе на коју мирно идемо. Неке играче сам у овом дуелу свјесно одморио, а дебитовао је млади Марко Брновић и на томе му честитам. Надам се да ће ускоро дебитовати и Момчило Мркаић – додао је Јагодић.

Остали резултати 23. кола: Зрињски – Жељезничар 2:0 (Мулахусејновић 79, Ћуже 89) Сарајево – ГОШК 4:0 (Хасић 35, Чатаковић 43, Бегановић 74, 90+1)

Посушје – Широки Бријег 1:0 (Петровић 23), Борац – Звијезда 09 играно синоћ, Вележ – Игман играно синоћ.

Парови 24. кола, које се игра суботу, 30. марта: Звијезда 09 – Широки Бријег, ГОШК  - Посушје, Тузла сити – Сарајево, Игман – Слога (Д), Жељезничар – Вележ, Борац – Зрињски.

***

СЛОГА     3 (2)

ТУЗЛА СИТИ    1 (0)

Стријелци: 1:0 Видић у 12, 2:0 Видић у 45, 3:0 Грабеж у 54, 3:1 Хаџић у 79. минуту

Стадион: "Др Милан Јелић" у Модричи.

Гледалаца: 400.

Судија: Ирфан Пељто (Сарајево) 7.

Жути картони: Веселиновић (Слога, Добој), Никић (Тузла сити).

Играч утакмице: Дејан Видић (Слога, Добој) 8.

СЛОГА (ДОБОЈ): Шћекић 7, Николић 7 (од 70. минута Батар -), А. Реџић 7, Предраговић 7 (од 63. минута Караћ -), Веселиновић 7 (од 63. минута Мрзић -), Попара 7 (од 83. минута Перковић -), Милановић 7, Квесић 7 (од 83. минута Брновић -), Грабеж 7,5, Варга 7, Видић 8. Тренер: Владо Јагодић.

ТУЗЛА СИТИ: Лолић 6, Никић 6, Бихорац 6 (од 90+2. минута Х. Реџић -), Делимеђац 6, Шукиловић 6 (од 46. минута Хаџић 6,5), Механовић 6, Пантелић 6 (од 90+2. минута Хоџић -), Карјашевић 6, Осмић 6 (од 70. минута Нукић -), Кобиљар 6 (од 85. минута Јашарагић -), Сушић 6. Тренер: Самир Аданалић.

6 голова: Киш (Зрињски),

5 голова: Хебибовић, М. Рамић (Игман), Каменар, Д. Бегић (Посушје), Квржић (Борац), Јовић (Слога, Д), Мекић (Жељезничар), Гулијашвили (Вележ), Хасукић (ГОШК), Ћуже (Зрињски)...