Енглеска бриљирала против Сенегала, у четвртфиналу излази на мегдан са Француском

ГС

ДОХА - Енглеска је лако изашла на крај са Сенегалом, прваком Африке, остваривши побједу од 3:0.

Сенегалци су били сасвим солидни до пред краја првог полувремена, међутим, у кратком року примили два гола (Хендерсон и Кејн), да би у наставку Мендија савладао и Сака.

Енглеска је до велике предности стигла у завршници првог полувремена.

У 38. минути Кане је одлично проиграо Белингхама који је пробио лијеви бок и послао повратну лопту на “пенал” Хендерсону који је одличним ударцем са 11 метара свладао Мендија.

У посљедњим секундама првог дијела превише Сенегалаца је кренуло у напад, а након изгубљене лопте Белингхам је повукао противнапад, прослиједио лопту за Фодена који је видио да га прати Кане и упослио свог капетана који је избио сам пред Мендија и рутинирано га свладао за 2-0.

Двобој је резултатски закључен у 57. минути када је Сака повисио на 3-0 искористивши одличан продор Фодена по лијевој страни и додавање кроз ноге капетана Сенегала Кулибалија.

Млади нападач Арсенала спремно је дочекао лопту у средини казненог простора и сигурно реализирао прилику.

Енглеска ће тако у четвртфиналу играти против браниоца наслова Француске која је раније у недјељу са 3-1 надиграла Пољску.