Друголигаши у групи запад радили “прековремено”: Омарска не посустаје

БАЊАЛУКА - Фудбалери Омарске у седмом колу Друге лиге Републике Српске савладали су на свом терену Челинац са 3:0 и сада имају три бода више од најближих пратилаца, Брда из Хамбарина и Дубрава.

Изабраници Велимира Стојнића у дуелу са Челинчанима рутински су дошли до побједе, а сам почетак утакмице био је фуриозан, јер су већ до петог минута повели са 2:0.

Прво је у другом минуту Ђорђе Нишић погодио за 1:0, да би у петом Огњен Јаћимовић повисио на 2:0. У тим тренуцима дјеловало је да ће гости доживјети дебакл, јер је домаћин пропустио још три, четири велике прилике, односно млади голман Челинца Ђорђе Војводић неколико пута је бравурозно интервенисао и спријечио да Омарска у првих десет минута постигне пет голова.

Послије тога домаћин је “спустио гас”, што су гости искористи и преузели иницијативу, али нису успјели да дођу до гола, иако су чак погодили и пречку. У самом финишу сусрета Бранко Росић је постигао и трећи гол за Омарску, а сам тим и коначан резултат.

У групи исток одиграна су два одгођена сусрета првог кола, а у једном од њих некадашњи премијерлигаш Гласинац 1936 доживио је прави дебакл на гостовању у Сребреници, гдје је Губер славио са 6:1.

Домаћин је отпор гостију сломио у практично пет минута. Прво је у 31. мрежу Сокочана затресао Ђорђе Богичевић, а у 36. Милош Вујичић је постигао аутогол и тако домаћину донио два гола предности. У наставку су малобројни гледаоци видјели још четири гола домаћина, а чак три од 84. до 90. минута.

Стријелац почасног гола за госте био је Синиша Шкобо.

Парови осмог кола, групе запад које ће бити играно у суботу, недјељу и сриједу, 21, 22. и 25. септембра: Дубраве - Борац (Ш), Слога (С) - ФСА Приједор, Текстилац - Лауш, Пролетер (Т) - Полет 1926, Жељезничар (Д) - Омарска, Слога (Т) - Црни врх, Напријед - Алфа Модрича, Горица - Брдо, Челинац слободан. Парови шестог кола групе исток, које ће бити играно у суботу и недјељу, 21. и 22. септембра: Јединство (БР) - Илићка 01, Херцеговац - Младост (Г), Гласинац 1936 - Власеница, Задругар (ДЦ) - Пролетер (Д), Будућност (П) - Напредак (ДШ), Стакорина - Рудар 1925, Јединство (Р) - Подриње (Ј), Младост (Р) - Губер.