Друголигаш из Невесиња савладао Гласинац 1936 у Сокоцу

БАЊАЛУКА - Фудбалери Вележа из Невесиња у 19. колу Друге лиге Републике Српске савладали су као гости Гласинац 1936 у Сокоцу с 1:0 и преузели лидерску позицију.

Изабраници Мијата Мишељића до три вриједна бода дошли су поготком Горана Продановића у 33. минуту и сада се захваљујући бољој гол разлици налазе на челној позицији. Ветеран је сјајно извео слободан ударац с више од 25 метара и погодио гол Кристијана Крунића за славље, а испоставиће се и коначан резултат. Није то био једини проблем за Гласинац 1936 јер се приликом параде повриједио голман Крунић и није могао наставити утакмицу, па је на гол морао играч Кристијан Петрић, који је до краја меча остао несавладан. Невесињцима је наруку ишао и резултат из Билеће, гдје су у дербију кола домаћи Херцеговац и до овог кола водеће Јединство из Бродца, играли неријешено 1:1. Домаћин је повео у 36. минуту поготком Горана Милидраговића, што је изазвало ерупцију одушевљења на Градском стадиону на којем је било више од 500 гледалаца. И када се чинило да ће сва три бода остати у Билећи у 90. минуту досуђен је казнени ударац за госте, који је у погодак претворио Срђан Калајџић.

Прилику да се приближе самом врху пропустили су фудбалери Романије и Стакорине, који су на гостовањима против Власенице и Рудара 1925 играли неријешено, 1:1, односно 0:0. До важних бодова у борби за опстанак на гостовању дошла је Младост из Рогатице која је савладала доскорашњег прволигаша Будућност из Пилице с 3:2.

У групи запад водећи Борац из Козарске Дубице је као гост против имењака у Шамцу играо неријешено, 0:0. Кикс изабраника Раде Дрвенице искористила је Горица из Шипова, која је на свом терену побиједила Пролетер из Теслића с 2:0 и сада за лидером заостаје само четири бода. Трнска Слога је на свом терену побиједила Полет 1926 из Брода с 3:0, а сусрет је обиљежио Дориан Курузовић, који је постигао сва три поготка и то у периоду између 16. и 25. минута. Домаћин је могао да побиједи и убједљивије, међутим у 49. минуту Владимир Тучић је промашио једанаестерац.

ПРОЛЕТЕР (Т)  0 (0)

Стријелци: 1:0 Богосављевић у 55, 2:0 Јовић у 59. минуту.

Стадион: Горице у Шипову.

Гледалаца: 150.

Судија: Филип Средојевић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Јовановић (Пролетер, Теслић).

Играч утакмице: Стефан Богосављевић (Горица).

ГОРИЦА: Илић 7, Пено 7 (од 87. минута Ракита -), Халаба 7 (од 46. минута Џафер 7), Митрић 7, Сакан 7, Сивоњић 7, Чишија 7 (од 85. минута Граховац -), Р. Јовић 7,5, Малиновић 7 (од 87. минута Шобић -), Перак 7 (од 85. минута Јакшић -), Богосављевић 7,5. Тренер: Душко Сакан.

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): Хасић 6, Кузмановић 6 (од 70. минута Нестеровић -), Јовановић 6, Ристић 6, Е. Осмић 6 (од 82. минута Секулић -), Т. Осмић 6, Маркуљевић 6 (од 58. минута Вукмировић 6), Николић 6, Јотановић 6, Секулић 6, Кузмановић 6. Тренер: Дарјан Грбић.

Судија: Милан Гарић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Врховац, Зеленковић (Укрина), Петковић, Будимовић (Јединство, Жеравица).

Играч утакмице: Марко Радоја (Укрина).

УКРИНА: Нинковић 6,5, Вучић 6,5, Рајак 6 (од 74. минута Југовић -), Кулага 6 (од 59. минута Илић 6), Хаџикадунић 6,5, Вучић 6,5, Татић 6 (од 74. минута Босић -), Врховац 6 (од 59. минута Симић 6), Зеленковић 6,5 (од 90. минута Пејичић -), Ђурић 6,5, Радоја 7. Тренер: Миливоје Видовић.

ЈЕДИНСТВО (ЖЕРАВИЦА): Бекић 7, Ђогић 6,5, Петровић 6,5, Ђ. Нишић 6,5, Будимовић 6,5, Кнежић 6,5, Ерцег 7, Л. Нишић 6,5, Петковић 6,5, Кнежевић 6,5, Хамзић 6,5. Тренер: Велимир Стојнић.

***

СЛОГА (Т)         3 (3)

ПОЛЕТ 1926      0 (0)

Стријелац: 1:0 Курузовић у 16, 2:0 Курузовић у 23, 3:0 Курузовић у 25. минуту.

Стадион: Слоге у Трну.

Гледалаца: 50.

Судија: Немања Пилиповић (Приједор) 6,5.

Играч утакмице: Дориан Курузовић (Слога, Трн) 8,5.

СЛОГА (ТРН): Гашић -, Грозданић 7 (од 46. минута Не. Јокановић 7), Јаворац 7, Курузовић 8,5 (од 57. минута Тодорић -), Ни. Јокановић 7 (од 77. минута Марчетић -), Ивић 7, Домузин 7, Телић 7, Тучић 6,5 (од 65. минута Савић -), Гаћеша 7, Кукић 7 (од 46. минута Милиновић 7). Тренер: Предраг Мајкић.

ПОЛЕТ 1926: Вукичевић 6, Ђорђевић 6, Петрић 6, Ђекановић 6, П. Бардак 6, Жарић 6, Милошевић 6, Васић 6 (од 31. минута Теодосић 6), Игњатић 6, С. Бардак 6, Жарић 6. Тренер: Бојан Петрић.

***

БОРАЦ (Ш)        0

БОРАЦ (КД)      0

Стадион: Градски у Шамцу.

Судија: Дејан Смиљић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Благојевић, Нишић, Дујмушић, Јаћимовић, Д. Маслић, Мићић, Пупчевић, Павловић (Борац, Шамац), Ј. Памплона, Бунић, Јаћимовић, Ковачевић (Борац, Козарска Дубица).

Црвени картони: Перица Мићић (Борац, Шамац) у 90+6. минуту, Алесандро Јаћимовић (Борац, Козарска Дубица) у 86. минуту.

Играч утакмице: Маријан Маслић (Борац, Шамац) 7.

БОРАЦ (ШАМАЦ): М. Маслић 7, Нишић 6,5, Јаћимовић 6,5, Дакић 6,5 (од 46. минута Павловић 6,5), Дујмушић 6,5, Марчета 6,5, Мићић 5, Сјенчић 6,5, Павловић 6,5 (од 78. минута Пупчевић -), Д. Маслић 6,5 (од 85. минута Арсенић -), Благојевић 6,5. Тренер: Младен Радовић.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Ј. Памплона 7, Бунић 6,5, Далић 6,5, С. Памплона 6,5 (од 46. минута Ковачевић 6,5), Пејичић 6,5, Томаш 6,5, Јаћимовић 5, Хинестроза 6,5 (од 88. минута Паласиос -), Пекић 6,5, Лончар 6,5, Пралица 6,5. Тренер: Раде Дрвеница.

***

ЧЕЛИНАЦ         3 (2)

БСК           0 (0)

Стријелци: 1:0 Јусић у 24, 2:0 Дубравац у 43, 3:0 Кузмановић у 65. минуту.

Стадион: Спортски центар у Челинцу.

Гледалаца: 300.

Судија: Славиша Шарић (Градишка) 7.

Жути картони: Босанчић, Орашанин, Бабић (Челинац), Микић, Драгољић, Трнинић (БСК).

Играч утакмице: Милош Кузмановић (Челинац).

ЧЕЛИНАЦ: Јовић 7, Рађеновић 7, Амиџић 7, Дубравац 7,5, Кузмановић 7,5, Томић 7 (од 75. минута Матерић -), Орашанин 7 (од 70. минута Крминац -), Јусић 7,5 (од 66. минута Субић -), Шиканић 7, Босанчић 7 (од 66. минута Кнежевић -), Бабић 7 (од 75. минута Гаврић -). Тренер: Данијел Пеулић.

БСК: Гојић 5,5, Микић 5,5, Милосављевић 5,5, Стојичић 5,5 (од 79. минута Бабић -), Драгољић 5,5, Трнинић 5,5, Јовић 5,5, Дојчиновић 5,5 (од 70. минута Пушић -), Грачанин 5,5 (од 89. минута Кулишић -), Штековић 5,5, Триван 5,5 (од 70. минута Лемић -). Тренер: Жељко Врањеш.

***

БРДО                  1 (0)

СЛОГА (С)         1 (1)

Стријелци: 0:1 Кондић из пенала у 22, 1:1 Бундало у 90+5. минуту.

Стадион: “Ведро поље” у Хамбаринама.

Гледалаца: 70.

Судија: Славиша Митровић (Шамац) 6,5.

Жути картони: Каруповић, Стевић, тренер Алкић, Сархатлић, Миљевић, Кадирић, (Брдо), Тодорић, Зукановић, В. Њежић (Слога, Србац).

Црвени картон: Вахид Каруповић (Брдо) по завршетку утакмице.

Играч утакмице: Милан Бундало (Брдо) 7.

БРДО: Видовић 6,5, Тркуља 6 (од 81. минута Карајица -), Харамбашић 6,5, Каруповић 5, Миодраговић 6,5, Стевић 6 (од 76. минута Кадирић -), Сархатлић 6,5, Исаковић 6 (од 46. минута Куриџа 6,5), Бундало 7, Крнета 6 (од 58. минута Вујатовић 6,5), Миљевић 6 (од 76. минута Дедић -). Тренер: Мирза Алкић.

СЛОГА (СРБАЦ): Дабић 7, Зукановић 6,5, В. Њежић 6,5, Карамехић 6,5, Тодорић 6,5, И. Њежић 6,5, Шервел 6,5, Р. Зеленац 6,5, Травар 6,5, Г. Зеленац 6 (од 87. минута Шарић -), Кондић 7. Тренер: Славко Вујић.

***

ДУБРАВЕ 4 (3)

ПРОГРЕС 2 (1)

Стријелци: 0:1 М. Будић у 19, 1:1 Квргић у 34, 2:1 Шакић у 35, 3:1 Томичић у 38, 3:2 Видовић у 74, 4:2 Савановић у 86. минуту.

Стадион: “Дубрава” у Дубравама.

Гледалаца: 130.

Судија: Деан Јокић (Теслић) 7.

Жути картони: Радосавац, Малбашић (Дубраве), Никић, Кутић, Трифковић, Баришић, М. Будић, представник клуба Поповић, Васиљевић, Дукић (Прогрес).

Црвени картон: Милан Шакић (Дубраве) у 56. минуту.

Играч утакмице: Обрад Томичић (Дубраве) 7,5.

ДУБРАВЕ: Хамзић 6, Лукајић 7, Сањицки 7, Квргић 7,5 (од 70. минута Пузић -), Шакић 5, Томичић 7,5 (од 75. минута Чехајић -), Радосавац 7, Никић (од 46. минута Савановић 7,5), Грујић 7 (од 70. минута Борковић -), Б. Кисин 7,5, Малбашић 7. Тренер: Синиша Ђурић.

ПРОГРЕС: Милановић 5,5, Дукић 6, Трифковић 6, Никић 6, М. Будић 7, П. Будић 6,5, Видовић 7 (од 89. минута Васиљевић -), Кутић 6, Ђукарић 6 (од 89. минута Гламочић -), Баришић 6,5, Ђурановић 6. Тренер: -

***

ФСА ПРИЈЕДОР        4 (2)

ЦРНИ ВРХ                   1 (1)

Стријелци: 0:1 Милаковић у 16, 1:1 Ковачевић у 18, 2:1 Микић у 42, 3:1 Кнежевић у 56, 3:1 Саџак у 85. минуту.

Стадион: “Пољана” у Приједору.

Судија: Милан Алексић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Цвијетић (Црни врх).

Играч утакмице: Борислав Микић (ФСА Приједор) 7,5.

ФСА ПРИЈЕДОР: Згоњанин 7, Речевић 7, Рудак 7, Голић 7 (од 86. минута Милинковић -), Ковачевић 7,5 (од 86. минута Вујчић -), Мариновић 7 (од 83. минута Црнобрња -), Микић 7,5 (од 89. минута Грбић -), Саџак 7,5, Кнежевић 7,5, Бабић 7, Мршић 7 (од 89. минута Тадић -). Тренер: Ненад Башић.

ЦРНИ ВРХ: Рачић 5,5, Милаковић 6,5 (од 72. минута Црногаћа -), Аулић 5,5 (од 62. минута Рогић -), Шавија 6, Ђукановић 5,5 (од 62. минута Вукосављевић -), Субић 6, Зеленика 6, Грабовац 6 (од 72. минута Станковић -), Миздрак 6 (од 53. минута Диљевић 6), Цвијетић 6, Рогић 6. Тренер: Далибор Балабан.

***

ГЛАСИНАЦ 1936       0 (0)

ВЕЛЕЖ (Н)                  1 (1)

Стријелац: 0:1 Г. Продановић у 33. минуту.

Стадион: “Бара” у Сокоцу.

Судија: Далибор Лукић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Нинковић, Новосел, Вуковић (Гласинац), Пантић (Вележ, Невесиње)

Играч утакмице: Горан Продановић (Вележ, Невесиње) 7.

ГЛАСИНАЦ 1936: Крунић 6,5 (од 34. минута Петрић 6,5), Пајевић 6,5, Деурић 6,5, Новосел 6,5 (од 61. минута Чортан -), Витомир 6,5 (од 46. минута Вуковић 6,5), Нинковић 6,5, Шкобо 6,5, Шука 6,5, Лиздек 6,5, Лончаревић 6,5 (од 73. минута Новосел 6,5), А. Пејановић 6,5 (од 61. минута Гладанац -). Тренер: Огњен Крешталица.

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Зуровац 6,5, Гутић 6,5, Поповић 6,5, Петковић 6,5, Вукосав 6,5, Г. Продановић 6,5, Кљакић 6,5 (од 61. минута Братић -, од 81. минута Радојичић -), Драшковић 6,5, Милошевић 6,5 (од 46. минута Вујичић 6,5), Пантић 6,5 (од 46. минута Шаренац 6,5), С. Продановић (од 81. минута Андријашевић -). Тренер: Мијат Мишељић.

***

ДРИНА ХЕ                  1 (1)

ПОДРИЊЕ (Т)   1 (0)

Стријелци: 1:0 Се. Лозо у 45, 1:1 Јовановић у 83. минуту.

Стадион: Градски у Вишеграду.

Судија: Милан Тадић (Пале) 6,5.

Жути картони: Станојчић, Пљеваљчић, Секулић (Дрина ХЕ) Фетаховић (Подриње, Тршић).

Играч утакмице: Никола Јовановић (Подриње, Тршић) 7.

Дрина ХЕ: Томић 6,5, Ристивојевић 6,5, Пљеваљчић 6,5, Станојчић 6,5, Дамјановић 6,5, Марковић 6,5 (од 86. минута Терзић -), Секулић 6,5, Се. Лозо 7, Врећо 6,5, Симић 6,5, Грачанин 6,5. Тренер: Јадранко Јањић.

ПОДРИЊЕ (ТРШИЋ): Петровић 6,5, Јосиповић 6,5, Тешић 6,5, Крстић 6,5, Хускић 6,5, Фетаховић 6,5 (од 79. минута Катић -), Хасановић 6,5, Д. Аћимовић 6,5 (од 79. минута Јовановић 7), Крајшумовић 6,5, Новаковић 6,5 (од 46. минута Матић -), М. Аћимовић 6,5. Тренер: Милан Стевановић.

***

ИЛИЋКА 01                3 (0)

ПРОЛЕТЕР (Д)  1 (1)

Стријелци: 0:1 Н. Ракић у 25, 1:1 Омић у 48, 2:1 Станкић из пенала у 58, 3:1 Арсић у 85. минуту.

Стадион: Градски у Брчком.

Судија: Раде Аћимовић (Зворник) 6,5.

Жути картони: Божић, Крсмановић, Маријанац 78', Антуновић (Илићка 01), Јовић, Арнаутовић (Пролетер, Дворови).

Црвени картон: Даниел Јовић (Пролетер, Дворови) у 79. минуту.

Играч утакмице: Милован Арсић (Илићка 01)

ИЛИЋКА 01: Мићановић 7, Добријевић 7, Омић 7,5, Станкић 7,5, Божић 7, Арсић 7,5, Крсмановић 7, Баљак 7, Томић - (од 26. минута Маријанац 7), Петровић 7 (од 90. минута Маркановић -), Крстић 7. Тренер: Радивоје Николић.
ПРОЛЕТЕР (ДВОРОВИ): Илић 6, Секулић 6, Јовић 5, Мркајић 6, Васић 6, Н. Ракић 6,5, Арнаутовић 6 (од 88. минута Магазин -), С. Ракић 6,5, Оџаклић 6,5, Симић 6, Максимовић 6 (од 59. минута Матијевић 6). Тренер: Драган Матић.

***

ВЛАСЕНИЦА   1 (1)

РОМАНИЈА      1 (0)

Стријелци: 1:0 С. Ступар у 27, 1:1 Благојевић у 81. минуту.

Стадион: Градски у Власеници.

Гледалаца: 100.

Судија: Раденко Јовић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Мијатовић, тренер Голијан, Дракулић, Н. Ковачевић, Јањушевић, С. Ступар, Матић, Мајсторовић (Власеница), Симанић, Јовановић, Короман, Лучић, Мотика, Чворо (Романија).

Играч утакмице: Марко Благојевић (Романија) 7.

ВЛАСЕНИЦА: Дракулић 6,5, Мијатовић 6,5, Матић 6,5, Митровић 6,5, С. Ступар 7, Н. Ковачевић 6,5 (од 79. минута Тешић -), Мајсторовић 6,5, М. Ковачевић 6,5, Јањушевић 6,5, Видовић 6,5, Крсмановић 6,5 (од 46. минута Фехратовић -). Тренер: Павле Голијан.

РОМАНИЈА: Лучић 6,5, Јовановић 6,5, Короман 6,5 (од 61. минута Мотика -), Чворо 6,5 (од 74. минута Глуховић -), Кошарац 6,5, Симанић 6,5, Лукић 6,5, Цицовић 6,5, Елек 6,5, Благојевић 7, Ђ. Ступар 6,5 (од 87. минута Тробок -). Тренер: Сретко Вуксановић.

***

МЛАДОСТ (Г)   2 (1)

ГУБЕР                          1 (1)

Стријелци: 0:1 Ћирковић у 22, 1:1 Ћеранић у 45, 2:1 Мрковић у 86. минуту.

Стадион: Градски у Гацку.

Судија: Жељко Текић (Зворник) 6,5.

Жути картони: Слијепчевић, Ћеранић, Шаренац (Младост, Гацко), О. Смајиловић, Косанић, Чирак (Губер).

Црвени картон: Рагиб Чирак (Губер) у 77. минуту.

Играч утакмице: Бојан Мрковић (Младост, Гацко) 7.

МЛАДОСТ (ГАЦКО): Миљанић 6,5, Авдаловић 6,5, Мрковић 7, Кандић 6,5, Слијепчевић 6,5 (од 62. минута Шаренац -), Горановић 6,5, Николић 6,5, Ћеранић 7, Пушара 6,5, Зиројевић 6,5 (од 75. минута Жарковић -), Зечевић 6,5 (од 90+3. минута Крстојевић -). Тренер: Веселин Слијепчевић.

ГУБЕР: Маринковић 6, Гвозденовић 6, О. Смајиловић 6, Јурошевић 6, Чирак 5, Петровић 6, А. Смајиловић 6, Богичевић 6, Лемез 6, Косанић 6, Ћирковић 6,5. Тренер: Милорад Косанић.

***

БУДУЋНОСТ (П)       2 (0)

МЛАДОСТ (Р)   3 (2)

Стријелци: 0:1 Планинчић у 12, 0:2 Ћаћић у 21, 1:2 Миловановић у 52, 1:3 Ћаћић у 67, 2:3 Ивановић у 78. минуту.

Стадион: Будућности у Пилици.

Судија: Младен Поповић (Источно Сарајево) 6,5.

Жути картони: Лукић, Стјепановић, Радовановић (Будућност, Пилица), Крсмановић, Планинчић, Нешковић (Младост, Рогатица).

Играч утакмице: Немања Ћаћић (Младост, Рогатица) 8.

БУДУЋНОСТ (ПИЛИЦА): Симић 6,5, Савић 6,5, Марковић 6,5, Стјепановић 6,5, Лукић 6,5, Радовановић 6,5, Радић 6,5, Јосиповић 6,5, Ивановић 7, Миловановић 7, Крезовић 6,5. Тренер: Далибор Крезовић.

МЛАДОСТ (РОГАТИЦА): Којић 7, Нешковић 7, Ћаћић 8, Планинчић 7,5, Кушић 7, Томић 7, Крсмановић 7, Спајић (од 83. минута Цвијетић -), Михајловић 7, Ђорем 7, Николић 7. Тренер: Драган Јовановић.

***

РУДАР 1925       0

СТАКОРИНА    0

Стадион: Градски у Угљевику.

Судија: Горан Лакић (Брчко) 6,5.

Жути картони: Давидовић, Стевић, Јелић, Бумбић, Симикић, (Рудар 1925), Ристановић, Фуртула, Нешковић, Рацковић (Стакорина).

Играч утакмице: Немања Максимовић (Рудар 1925) 7.

РУДАР 1925: Максимовић 7, Бумбић 6,5, Божић 6,5, Тојић 6,5 (од 52. минута Арсеновић 6,5), Симикић 6,5, Јелић 6,5 (од 58. минута Н. Цвијић 6,5), Б. Цвијић 6,5, Давидовић 6,5, Марковић 6,5, Стевић 6,5, Јовић 6,5 (од 71. минута Стјепић -). Тренер: Горан Љубојевић.

СТАКОРИНА: Бојановић 7, Миловановић 6,5, Поповић 6,5, Рацковић 6,5 (од 83. минута Т. Тадић -), Мрдак 6,5, Ристановић 6,5 (од 77. минута Давидовић -), Кајевић 6,5 (од 46. минута Фуртула 6,5), Д. Симовић 6,5, Јовановић 6,5, Нешковић 6,5, Н. Симовић 6,5. Тренер: Игор Јоксимовић.

***

ХЕРЦЕГОВАЦ  1 (1)

ЈЕДИНСТВО (БР)      1 (0)

Стријелци: 1:0 Милидраговић у 36, 1:1 Калајџић из пенала у 90. минуту.

Стадион: Градски у Билећи.

Гледалаца: 500.

Судија: Немања Јовичић (Источни Стари Град).

Жути картони: Андрић, М. Вујовић (Херцеговац), Лукић, Вучић, Стевановић, Томић, Шикуљак, Ђорђић (Јединство, Бродац).

Играч утакмице: Горан Милидраговић (Херцеговац) 7.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Милановић 6,5, Милидраговић 7 (од 78. минута Дангубић -), Андрић 6,5, Комненић 6,5, Ф. Вујовић 6,5, Мркаић 6,5, Ивковић 6,5 (од 72. минута Салатић -), Илић 6,5, М. Вујовић 6,5, Јокановић 6,5 (од 85. минута Пухало -), Суџум 6,5. Тренер: Рајко Миленић.

ЈЕДИНСТВО (БРОДАЦ): Ђорђић 6,5, Лукић 6,5 Јевтић 6,5 (од 58. минута Шикуљак 6,5), Стевановић 6,5, Рачановић 6,5 (од 75. минута Митровић -), Томић 6,5, Вучић 6,5, Василић 6,5, Кајалџић 7, Дукић 6,5, Крсмановић 6,5. Тренер: Борислав Тонковић.