Друге лиге Српске: Росић бржи од пиштаљке

БАЊАЛУКА - Фудбалери Омарске у дербију деветог кола Друге лиге Републике Српске, група запад савладали су актуелног шампиона Слогу из Трна са 2:1.

Како се и очекивало, Трњани су се показали као веома жилав противник и највећи фаворит првенства је до побједе дошао тек у трећем минуту судијске надокнаде другог полувремена када је најбољи играч Омарске Бранко Росић постигао побједоносни погодак.

Домаћин је од почетка имао теренску иницијативу, али су се гости организовано бранили. Омарска је повела у 29. минуту. Лазар Нишић је идеално центрирао са лијеве стране, а Огњен Јаћимовић је главом са петерца затресао мрежу Слоге. И када су сви очекивали да ће се сусрет завршити минималном побједом изабраника Велимира Стојнића у самом финишу сусрета услиједила су велика узбуђења. У 88. минуту послије аута лопту је прихватио фудбалер Слоге Дориан Курузовић и шутирао искоса са ивице шеснаестерца. Лопта је незгодно одскочила, изненадила голмана домаћинх Милана Згоњанина и закопрцала се у мрежи Омарске. Потом је у судијској надокнади услиједио већ описани погодак Росића, коме је асистирао “резервиста” Предраг Лајић.

До важне побједе и то на гостовању дошли су фудбалери Наприједа, који су у Јаружанима савладали Црни врх са 1:0. Стријелац јединог поготка био је Јапанац Аоки Котаро у 22. минуту.

У групи исток пет екипа из самог врха табеле забиљежило је побједе. Водећа Власеница на свом терену савладала је Задругар из Доњег Црњелова са 2:1. Домаће побједе забиљежили су Подриње из Јање и Пролетер из Дворова, док су се из гостовања са цијелим плијеном вратили фудбалери Јединства из Рођевића и Стакорине из Чајнича.

Парови наредног кола, које се игра у суботу и недјељу, 5. и 6. октобра: група запад, 10. коло: Дубраве - Слога (С), Текстилац - Борац (Ш), Пролетер (Т) - ФСА Приједор, Челинац - Лауш, Жељезничар (Д) - Полет 1926, Напријед - Омарска, Горица - Црни врх, Брдо - Алфа Модрича, Слога (Т) слободна, група исток, 8. коло: Јединство (БР) – Херцеговац, Гласинац 1936 - Илићка 01, Задругар (ДЦ) - Младост (Г), Будућност (П) - Власеница, Стакорина - Пролетер (Д), Јединство (Р) - Напредак, Младост (Р) - Рудар 1925, Губер - Подриње (Ј).

БРДО                         2 (1)

ДУБРАВЕ                 1 (0)

Стријелци: 1:0 Алвеш у 44, 2:0 Алвеш у 77, 2:1 Хаџиалагић у 81. минуту.

Стадион: “Ведро поље” у Приједору.

Гледалаца: 200.

Судија: Дејан Лазић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Исаковић, М. Тркуља (Брдо), Вучинић, Ђогић, Вуковић (Дубраве).

Играч утакмице: Едсон Жунио Алвеш (Брдо) 8.

БРДО: Видовић 7, М. Тркуља 7, Каруповић 7, Окори 7 (од 61. минута Сантана -), Миодраговић 7, Стевић 7 (од 70. минута Исаковић -), Бундало 7, Миљевић 7 (од 61. минута Мијић -), Д. Тркуља 7 (од 85. минута Војниковић -), Дедић 7, Алвеш 8 (од 85. минута Мармат -). Тренер: Мирза Алкић.

ДУБРАВЕ: Вуковић 6,5, Д. Кисин 6,5, Будимлић 6,5 (од 70. минута Вучинић -), Хаџиалагић 7, Квргић 6,5, Беук 6,5, Демо 6,5 (од 78. минута Сикимић -), В, Кисин 6,5 (од 58. минута Глишић 6,5), Ђогић 6,5, Малешевић 6,5 (од 58. минута Шикуљак 6,5), Никић 6,5 (од 70. минута Матић -). Тренер: Далибор Балабан.

****

ГОРИЦА                  3 (2)

АЛФА МОДРИЧА  0 (0)

Стријелци: 1:0 Грачанин у 11, 2:0 Малиновић у 18, 3:0 Малиновић у 90+3. минуту.

Стадион: Горице у Шипову.

Гледалаца: 50.

Судија: Милош Саџак (Приједор) 6,5.

Жути картони: Малиновић (Горица), Герић, Максимовић, Веселиновић, Илић, Прљета (Алфа Модрича).

Играч утакмице: Станко Малиновић (Горица) 8.

ГОРИЦА: Илић 7, Пено 7, Грачанин 7,5, Митрић 7, Сакан 7 (од 76. минута Мешић -), Шобић 7 (од 58. минута Пастир 7), Малиновић 8, Јакешевић 7 (од 70. минута Јовичић -), Јакшић 7, Граховац 7, Вучковић 7. Тренер: Душко Сакан.

АЛФА МОДРИЧА: Крнетић 5,5 (од 88. минута Секулић -), Веселиновић 5,5, Герић 5,5, Јоловић 5,5, Мишановић 5,5, Костадиновић 5,5, Прљета 5,5, Околић 5,5 (од 46. минута Максимовић 5,5), Трифковић 5,5, Лимић 5,5 (од 68. минута Лазић -), Илић 5,5. Тренер: Дејан Савић.

Судија: Милан Гарић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Вукосављевић, Цвијетић (Црни врх), Домузин, Ђурђић, Чекић, помоћни тренер Бијелић.

Играч утакмице: Аоки Котаро (Напријед) 7,5.

ЦРНИ ВРХ: Рачић 6,5, Шавија 6,5, Савичић 6,5, Вукосављевић 6,5 (од 85. минута Ћоћкало -), Грујић 6,5, Б. Радић 6,5, Арежина 6,5, Кукић 6,5, Јовандић 6,5, Ћетојевић 6,5, Грабовац 6,5 (од 68. минута Цвијетић -). Тренер: Драган Бенић.

НАПРИЈЕД: Делић 7, Фреитас 7 (од 79. минута Дивљак -), Ђурђић 7, Чекић 7, Д. Радић 7 (од 61. минута Гајић -), Тревисан 7 (од 72. минута Диљевић -), Домузин 7 (од 79. минута Бојиновић -), Радоја 7, Котаро 7,5, Шупић 7, Косовић 7. Тренер: Небојша Анђелић.

***

ОМАРСКА                2 (1)

СЛОГА (Т)               1 (0)

Стријелци: 1:0 Јаћимовић у 29, 1:1 Курузовић у 88, 2:1 Росић у 90+3. минуту.

Стадион: Омарске у Омарској.

Гледалаца: 300.

Судија: Дејан Смиљић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Гојић, тренер Стојнић (Омарска), Пилиповић, Миладиновић Милиновић (Слога, Трн).

Играч утакмице: Бранко Росић (Омарска) 7,5.

ОМАРСКА: Згоњанин 7, Росић 7,5, Гојић 7, Панић 7 (од 85. минута Здјелар -), Крецељ 7 (од 66. минута Лајић -), Граховац 7, Анђић 7, Јаћимовић 7,5, Л. Нишић 7, Ђ. Нишић 7, Врачар 7 (од 64. минута Растока -). Тренер: Велимир Стојнић.

СЛОГА (ТРН): Гашић 6,5, Грозданић 6,5 (од 58. минута Грујић 6,5), Пилиповић 6,5, Копривица 6,5, Јаворац 6,5 (од 85. минута Голић -), Станковић 6,5, Вуковић 6,5 (од 58. минута Ђукановић 6,5), Курузовић 7, Гаврић 6,5 (од 68. минута Саватић -), Миладиновић 6,5, Томичић 6,5. Тренер: Предраг Мајкић.

Судија: Витомир Шербула (Градишка) 6,5.

Жути картони: Марковић, Јовичић, С. Грозданић (Полет 1926), Крминац (Челинац).

Играч утакмице: Александар Кушљић (Полет 1926) 7.

ПОЛЕТ 1926: Валенсија 6,5, Пејичић 6,5, Петрић 6,5, М. Грозданић 6,5, Марковић 6,5, С. Грозданић 6,5, Кушљић 7, Лекић 6,5, Моксвера 6,5, Маринковић 6,5 (од 84. минута Дуроња -), Јовичић 6,5. Тренер: Бојан Петрић.

ЧЕЛИНАЦ: Војводић 6, Дакић 6 (од 90. минута Вуковић -), Бабић 6 (од 68. минута Кнежевић -), Дубравац 6, Бајић 6, Томић 6, Стојановић 6, Јагодић 6, Крминац 6, Кутић 6, Пеуља 6 (од 74. минута Бојић -). Тренер: Борислав Врховац.

***

ЛАУШ                     1 (0)

ПРОЛЕТЕР (Т)      3 (2)

Стријелци: 0:1 Симић у 7 0:2 Николић у 16, 1:2 Миздрак у 49, 1:3 Алексић у 80. минуту.

Стадион: Лауша у Бањалуци.

Гледалаца: 20.

Судија: Борислав Радић (Градишка) 6,5.

Жути картони: тренер Шешић, Стојичић (Лауш), Алексић (Пролетер, Теслић).

Играч утакмице: Давид Симић (Пролетер, Теслић) 7,5.

ЛАУШ: Вулета 6, Добраш 6, Галић 6 (од 82. минута Плавшић -), Савић 6 (од 78. минута Јањетовић -), Миздрак 6,5, Пртија 6, Јованић 6, Стојичић 6, Петровић 6, Врућинић 6, Ковљенић 6 (од 46. минута Жутић 6). Тренер: Игор Шешић.

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): Митровић 7, Малацков 7, Ђукарић 7, Јовановић 7 (од 72. минута С. Кузмановић -), Николић 7,5 (од 82. минута Вукмировић -), Осмић 7, Зарић 7 (од 72. минута Б. Кузмановић -), Симић 7,5, Радешић 7, Станковић 7, Секулић 7 (од 60. минута Алексић 7,5). Тренер: Дарјан Грбић.

****

ФСА ПРИЈЕДОР     0 (0)

ТЕКСТИЛАЦ            1 (1)

Стријелац: 0:1 Милановић у 6. минуту.

Стадион: “Пољана” у Приједору.

Судија: Игор Грбић (Лакташи) 6,5.

Жути картони: Мршић, Ковачевић, Црнобрња, Мариновић (ФСА Приједор), Брус, Трнинић, Лончар, Тадић (Текстилац).

Црвени картони: Немања Мариновић (ФСА Приједор) у 80. минуту, Борис Брус (Текстилац) у 80. минуту.

Играч утакмице: Јован Милановић (Текстилац) 7.

ФСА ПРИЈЕДОР: Змијањац 6, М. Микић 6 (од 50. минута Дрљача 6), Голић 6, Ковачевић 6, Мариновић 5, В. Мршић 6, Црнобрња 6 (од 69. минута Паспаљ -), Кнежевић 6, Вујчић 6, Милинковић 6 (од 80. минута Шунић -), М. Мршић 6. Тренер: Ненад Башић.

ТЕКСТИЛАЦ: Лончар 6,5, Марић 6,5, Милановић 7, Трнинић 6,5, Арсић 6,5, Јотић 6,5 (од 90+4. минута Живанић -), Тадић 6,5, Граховац 6,5, Думоњић 6,5 (од 67. минута Кнежевић -), Брус 5, Игњић 6,5. Тренер: Милан Станивуковић.

***

БОРАЦ (Ш)             2 (2)

СЛОГА (С)               3 (0)

Стријелци: 1:0 Благојевић у 30, 2:0 Марчета из пенала у 37, 2:1 Јокановић у 50, 2:2 В. Њежић у 73, 2:3 В. Њежић у 89. минуту.

Стадион: Градски у Шамцу.

Судија: Немања Алексић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Ћосовић, Митровић (Борац, Шамац), Грбић (Слога, Србац).
Играч утакмице: Ведран Њежић (Слога, Србац) 8.

БОРАЦ (ШАМАЦ): Маслић 6,5, Нишић 6,5, Петровић 6,5 (од 73. минута Дакић -), Јаћимовић 6,5 (од 82. минута Богдановић -), Поповић 6,5 (од 82. минута Богдановић -), Благојевић 7, Марчета 7, Ћосовић 6,5, Митровић 6,5, Симеуновић 6,5 (од 60. минута Арсенић 6,5), Стефановић 6,5 (од 60. минута Пупчевић 6,5). Тренер: Јоцо Стокић.

СЛОГА (СРБАЦ): Смиљанић 7, Зец 7, Радосавац 7, Вајукић 7, Шарић 7, Грбић 7 (од 68. минута Субић -), В. Њежић 8, Карамехић 7, Јокановић 7,5, Пралица 7, Зукановић 7 (од 63. минута Сарић -). Тренер: Славко Вујић.

****

ГУБЕР                      2 (1)

ЈЕДИНСТВО (БР)  0 (0)

Стријелци: 1:0 Маринковић у 2, 2:0 Петровић у 55. минуту.

Стадион: “Видиковац” у Сребреници.

Судија: Горан Лакић (Брчко) 6,5.

Играч утакмице: Немања Маринковић (Губер) 7,5.

ГУБЕР: Радић 7, Суљић 7, Маринковић 7,5, Петровић 7,5, А. Смајиловић 7, Косанић 7 (од 63. минута Салкић -), Лемез 7, О. Смајиловић 7, Максимовић 7, Грујичић 7, Ћаћић 7. Тренер: Милорад Косанић.

ЈЕДИНСТВО (БРОДАЦ): Капетина 6, Максић 6 (од 71. минута Мионић -), Бајић 6, Ђукић 6, Симић 6, Марић 6, Лазић 6, Гогић 6, Демоњић 6, Ђогатовић 6 (од 69. минута Максимовић -), Илић 6. Тренер: Зоран Стајић.

****

ПОДРИЊЕ (Ј)        5 (3)

МЛАДОСТ (Р)        2 (1)

Стријелци: 1:0 Деспотовић из пенала у 2, 2:0 Максимовић у 13, 3:0 Јахић у 31, 3:1 Миличевић из пенала у 45, 4:1 Максимовић у 67, 5:1 Максимовић у 73, 5:2 Ступар у 76. минуту.

Стадион: Подриња у Јањи.

Гледалаца: 250.

Судија: Бојан Пејић (Соколац) 6,5.

Играч утакмице: Александар Максимовић (Подриње, Јања) 8,5.

ПОДРИЊЕ (ЈАЊА): Ђорђић 7, Марић 7, Томић 7, Јовановић 7, Јездић 7, Максимовић 8,5 (од 87. минута Јашаревић -), Савић 7 (од 62. минута Павловић -), Јахић 7,5 (од 78. минута Хајдуковић -), Деспотовић 7,5, Станкић 7 (од 78. минута Ћелахметовић -), Цецо 7 (од 62. минута Алић -). Тренер: Миле Лазаревић.

МЛАДОСТ (РОГАТИЦА): Шеховац 5,5, Љепић 5,5, Миловановић 5,5, Миличевић 6, Томић 5,5, Ступар 6, Андрић 5,5 (од 56. минута Зимоњић 5,5), Нешковић 5,5, Маријановић 5,5, Обрадовић 5,5, Божовић 5,5. Тренер: Младен Симсија.

****

РУДАР 1925            1 (1)

ЈЕДИНСТВО (Р)     2 (0)

Стријелци: 1:0 Марковић у 9, 1:1 Дамјановић у 65, 1:2 Митровић у 73. минуту.

Стадион: Градски у Угљевику.

Гледалаца: 40.

Судија: Љубомир Гајић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Гвозденац, тренер Панић, Станковић, Марковић, Миш. Гајић (Рудар 1925), Крстић, Мих. Писић, Благојевић, Митровић, Мичић, Лакић (Јединство, Роћевић)

Црвени картон: тренер Борис Панић (Рудар 1925) у 90+4. минуту.

Играч утакмице: Вељко Митровић (Јединство, Роћевић) 7,5.

РУДАР 1925: Станковић 6,5, Бумбић 6,5, Лазић 6,5, Марковић 7, Арсеновић 6,5, Оџаклић 6,5 (од 84. минута Миш. Гајић -), Петровић 6,5 (од 34. минута Неџибовић -), Давидовић 6,5 (од 73. минута Радовановић -), Гвозденац 6,5, Стевић 6,5, Новаковић 6,5. Тренер: Борис Панић.

ЈЕДИНСТВО (РОЋЕВИЋ): Н. Гајић 7, Дар. Писић 7 (од 90. минута Јањушевић -), Мих. Писић 7, Ристић 7, Митровић 7,5, Благојевић 7, Лакић 7, Мичић 7, Ми. Крстић 7 (од 71. минута Росић -), Милошевић 7, Дамјановић 7,5. Тренер: Горан Шкиљевић.

****

НАПРЕДАК (ДШ) 1 (0)

СТАКОРИНА        3 (2)

Стријелци: 0:1 Н. Лукић у 2, 0:2 Ристановић у 33, 1:2 Љ. Јовановић из пенала у 73, 1:3 Мрдак у 86. минуту.

Стадион: Напретка у Доњем Шепку.

Гледалаца: 30.

Судија: Василије Милошевић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Јосиповић, Секулић (Напредак, Доњи Шепак), Ристановић (Стакорина).

Играч утакмице: Немања Лукић (Стакорина) 7,5.

НАПРЕДАК (ДОЊИ ШЕПАК): Јевтић 6, Перушиновић 6, Еркић 6, Јосиповић 6 (од 61. минута Јанковић -), Милић 6, Љ. Јовановић 6,5, Риђошић 6, Хајдуковић 6 (од 61. минута Васић -), Секулић 6, Гаврић 6 (од 83. минута Окиљ -), Ђукановић 6. Тренер: Миодраг Јевтић.

СТАКОРИНА: Пајевић 7, Д. Јовановић 7, Гиговић 7, Митрашиновић 7 (од 90. минута Томић -), Ристановић 7,5, Н. Лукић 7,5, Д. Симовић 7, Н. Симовић 7, Кајевић 7, Б. Лукић 7, Мрдак 7,5. Тренер: Константин Катана.

****

ПРОЛЕТЕР (Д)      2 (0)

БУДУЋНОСТ (П)   1 (1)

Стријелци: 0:1 Марковић у 34, 1:1 Лакић у 69, 2:1 Н. Ракић у 76. минуту.

Стадион: Пролетера у Дворовима.

Судија: Дарко Попадић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Лукић, Малетић, Н. Ракић, Лакић (Пролетер, Дворови), Митровић, Радић, Ристић (Будућност, Пилица).

Црвени картон: Стефан Ракић (Пролетер, Дворови) у 66. минуту, Винко Ђурић (Будућност, Пилица) у 66. минуту

Играч утакмице: Немања Ракић (Пролетер, Дворови) 7,5.

ПРОЛЕТЕР (ДВОРОВИ): Оплакан 7, Мркајић 7, Н. Ракић 7,5, С. Ракић 5, Лукић 7, Магазин 7 (од 90. минута Ивановић -), Илић 7, Барјактаревић 7, Павловић 7 (од 75. минута Вујадиновић -), Малетић 7, Лакић 7,5. Тренер: Драган Матић.

БУДУЋНОСТ (ПИЛИЦА): Смиљанић 6,5, Марковић 7, Ђокић 6,5, Митровић 6,5, Лазаревић 6,5, Радић 6,5, Радовановић 6,5, Миловановић 6,5, Ристић 6,5, Ђурић 5, Крезовић 6,5. Тренер: Далибор Крезовић.

****

ВЛАСЕНИЦА          2 (1)

ЗАДРУГАР (ДЦ)    1 (1)

Стријелци: 1:0 Јањушевић у 17, 1:1 Бој. Јовић у 41, 2:1 Зекић у 73. минуту.

Стадион: Градски у Власеници.

Судија: Милан Тадић (Пале) 6,5.

Жути картони: Зекић, Видаковић, Матић, Петровић (Власеница), Матовић, Јовић (Задругар, Доње Црњелово).

Играч утакмице: Вања Зекић (Власеница) 7,5.

ВЛАСЕНИЦА: Вукотић 7, Мијатовић 7, Видаковић 7 (од 73. минута Томић -), Фехратовић 7, Гаџуновић 7 (од 59. минута Петровић 7), Зекић 7,5, Матић 7, Ступар 7, Јањушевић 7,5, Бобар 7, Ћирковић 7. Тренер: Павле Голијан.

ЗАДРУГАР (ДОЊЕ ЦРЊЕЛОВО): Крајишник 6,5, Радовановић 6,5, Матовић 6,5, Кајалџић 6,5, Валенсија 6,5, Енрике 6,5, Куљанин 6,5, Бајић 6,5 (од 57. минута Бож. Јовић 6,5), Живковић 6,5, Ристивојевић 6,5 (од 70. минута Симић -), Бој. Јовић 7 (од 76. минута Милановић -). Тренер: -.

****

МЛАДОСТ (Г)                    1 (0)

ГЛАСИНАЦ 1936              0 (0)

Стријелац: 1:0 Б. Пушара у 17. минуту.

Стадион: Градски у Гацку.

Судија: Лука Ковачевић (Фоча) 6,5.

Жути картони: Шешељ, Вучетић, тренер Поповић, Дрљан (Младост, Гацко), Лончаревић, Цвјетановић (Гласинац 1936).

Играч утакмице: Бошко Пушара (Младост, Гацко) 7.

МЛАДОСТ (ГАЦКО): Дрљан 6,5, Вукосав 6,5, Мрковић 6,5, Вучетић 6,5, Јонг Мин 6,5 (од 90+2. минута С. Лозо -), Шешељ 6,5 (од 46. минута Суџум 6,5), Горановић 6,5, Николић 6,5 (од 84. минута Ђерић -), Ћеранић 6,5, Б. Пушара 7, Анђушић 6,5. Тренер: Жељко Поповић.

ГЛАСИНАЦ 1936: Крунић 6, Марић 6, Вуковић 6 (од 83. минута Шкиљевић -), Деурић 6, Тадић 6 (од 58. минута Пантић 6), Шкобо 6, Новосел 6, Вујичић 6, Лончаревић 6, Ћирјанић 6, Цвјетановић 6. Тренер: Огњен Крешталица.

****

ИЛИЋКА 01             1 (1)

ХЕРЦЕГОВАЦ         1 (0)

Стријелци: 1:0 Трујић у 27, 1:1 Илић у 55. минуту.

Стадион: Градски у Брчком.

Судија: Бошко Лазић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Крстић, Тривуновић, Благојевић, Антуновић (Илићка 01), Старовић, Аћимовић, Комненић, Милошевић, Алексић (Херцеговац).

Играч утакмице: Марко Илић (Херцеговац) 7.

ИЛИЋКА 01: Бјељац 6,5, Станкић 6,5, Ћимић 6,5, Арсић - (од 7. минута Зимоњић 6,5), Крсмановић 6,5, Божић 6,5, Трујић 7 (од 46. минута Благојевић 6,5), Крстић 6,5, Тривуновић 6,5, Анутновић 6,5, Бојић 6,5. Тренер. Радивоје Николић.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Алексић 6,5, Милојевић 6,5, Скочо 6,5 (од 74. минута Вучић -), Попадић 6,5, Старовић 6,5 (од 90+7. минута Бјелетић -), Аћимовић 6,5, Михић 6,5, Илић 7, Суџум 6,5, Милошевић 6,5, Комненић 6,5. Тренер: Дејан Михић.