Друге лиге Републике Српске: Сјајна партија фудбалера Стакорине у дуелу против Губера

БАЊАЛУКА - Фудбалер Стакорине из Чајнича Александар Миловић обиљежио је шесто коло у другим фудбалским лигама Републике Српске, пошто је у побједи свог тима над Губером из Сребренице од 4:1 учествовао са сва четири гола.

Миловић је тресао противничку мрежу у 13, 30, 38. и 53. минуту и постао права ноћна мора за голмана гостију, искусног Миљана Бодирогу. Једини погодак за Сребреничане, који су у Чајниче допутовали са само 11 фудбалера постигао је Стефан Лемез у 58. минуту.

Фудбалери Дрине ХЕ наставили су да тероришу своје ривале у групи исток. Овог пута славили су на гостовању у Рогатици, гдје су савладали Младост с 2:1. Тако су Вишеграђани забиљежили шесту узастопну побједу и задржали максималан учинак. Домаћи су до вођства дошли у 27. минуту, када је судија Далибор Лукић показао на бијелу тачку, а Марко Маљукан је пенал претворио у погодак. У наставку сусрета преокрет. У 60. минуту Милош Пејовић је изједначио на 1:1, а тријумф гостима донио је Далибор Дамјановић у 85. минуту.

У групи запад бањалучки Напријед је наставио с одличним партијама и у овом колу је на стадиону у “Обилићеву” савладан Пролетер из Теслића с 2:1. У веома нервозном сусрету на којем је показано 10 жутих и два црвена картона Напријед је до предности довео искусни Синиша Радоја, који је био прецизан из једанаестерца досуђеног у 42. минуту. Гости се нису предавали и у 72. минуту стигли су до изједначења, а мрежу Бојана Добријевића затресао је Немања Ђукарић. Осам минута касније Радоја је другим поготком донио побједу Наприједу и останак на првом мјесту на табели с два бода предности у односу на Црни врх из Јаружана, који је у једном од дербија кола на свом терену савладао Јединство из Жеравице с убједљивих 4:1.

Прву утакмицу у сезони одиграла је новоградска Слобода, која је на гостовању у Дубрава код истоименог домаћина поражена с 0:3. Гости су стигли са само 13 фудбалера од којих је чак девет било млађе од 21 године и већ сада је јасно да им предстоји грчевита борба за опстанак.

Парови седмог кола које се игра у суботу и недјељу, 30. септембра и 1. октобра, група запад: Јединство (Ж) - Челинац, Брдо - Црни врх, Пролетер (Т) - Прогрес, Горица - Напријед, Текстилац - Слога (Т), Слобода (НГ) - Полет 1926, ФСА Приједор - Дубраве, Борац (Ш) - Слога (С), група исток: Дрина ХЕ - Јединство (БР), Власеница - Младост (Р), Губер - Јединство (Р), Подриње (Ј) - Стакорина, Пролетер (Д) - Херцеговац, Задругар (ДЦ) - Илићка 01, Рудар 1925 - Будућност (П), Гласинац 1936 - Младост (Г).

Судија: Бојан Томић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Кутић, Јусић (Челинац), Станковић, Митровић (Борац, Шамац).

Црвени картон: Денис Јусић (Челинац) у 90+2. минуту, Габријел Благојевић (Борац, Шамац) у 88. минуту.

Играч утакмице: Александар Матерић (Челинац) 7,5.

ЧЕЛИНАЦ: Јовић 7, Рађеновић 7, Матерић 7,5, Кутић 7, Дубравац 7, Кнежевић 6,5 (од 48. минута Поповић 6,5), Томић 7, Јусић 7, Илић 6,5 (од 79. минута Орашанин -), Крминац 7, Бабић 6,5 (од 39. минута Бајић 6,5). Тренер: Борислав Врховац.

БОРАЦ (ШАМАЦ): Ђурић 6,5, М. Игњатовић 6,5, Петровић 6,5, Јаћимовић 6,5, Поповић 6,5, С. Игњатовић 6,5, Марчета 6,5, Дакић 6 (од 58. минута Ђурић 6), Благојевић 6 (од 87. минута Арсенић -), Митровић 6,5, Станковић 6 (од 54. минута Пупчевић 6). Тренер: Младен Радовић.

***

ДУБРАВЕ           3 (0)

СЛОБОДА (НГ) 0 (0)

Стријелци: 1:0 Матић у 49, 2:0 Матић у 51, 3:0 Матић у 53. минуту.

Стадион: Дубрава у Дубравама.

Гледалаца: 60.

Судија: Дејан Радић (Модрича) 6,5.

Играч утакмице: Бане Матић (Дубраве).

ДУБРАВЕ: Хамзић -, Д. Кисин 7, Велагић 7, Квргић 7, Матић 8,5 (од 79.  минута Гламочић -), Мерис Демо 7 (од 75. минута В. Кисин -), Сикимић 7 (од 75. минута Пузић -), Чехајић 7, Никић 7 (од 79. минута Малешевић -), Бркић 7, Малбашић 7 (од 81. минута Турановић -). Тренер: Игор Миљевић.

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД): Блануша 5,5, Мијатовић 5,5, Макивић 5,5, Мулалић 5,5, Бешир 5,5, Милаковић 5,5, Екић 5,5, Вујановић 5,5, Мајкић 5,5, Елијазовић - (од 11. минута Селимагић 5,5), Бокан 5,5. Тренер: Јосип Ковачевић.

***

ПОЛЕТ 1926      0

ТЕКСТИЛАЦ    0

Стадион: Градски у Броду.

Гледалаца: 180.

Судија: Милан Алексић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Петрић, С. Грозданић, М. Грозданић (Полет 1926), Алексић, Трнинић, Дуспара (Текстилац).

Играч утакмице: Бојан Петрић (Полет 1926) 7.

ПОЛЕТ 1926: Валенсија 6,5, Пејичић 6,5, Петрић 7, М. Грозданић 6,5, Јовичић 6,5, С. Грозданић 6,5, Костадиновић 6,5, Лекић 6,5, Милошевић 6,5, Маринковић 6,5, Ескарага 6,5. Тренер: Бојан Петрић.

ТЕКСТИЛАЦ: Плиснић 7, Марић 6,5, Алексић 6,5, Трнинић 6,5, Дуспара 6,5, Триван 6,5, Игњић 6,5, Седлар 6,5 (од 72. минута Драгољић -), Техеда 6,5, Сантос Карнеиро 6,5, Симић 6,5. Тренер: Зоран Бујић.

***

СЛОГА (Т)         1 (1)

ГОРИЦА   3 (2)

Стријелци: 0:1 Сивоњић у 27, 1:1 Домузин у 32, 1:2 Пено у 43, 1:3 Сивоњић у 47. минуту.

Стадион: Слоге у Трну.

Гледалаца: 100.

Судија: Бојан Џепина (Приједор) 6,5.

Жути картони: Ивић, Гаћеша (Слога, Трн), Сакан (Горица).

Играч утакмице: Маринко Сивоњић (Горица) 8.

СЛОГА (ТРН): Делић 6, Грозданић 6 (од 46. минута Саватић 6), Тучић 6 (од 60. минута Милиновић 6), Јанковић 6, Савановић 6 (од 46. минута Пилиповић 6), Домузин 7, Ни. Јокановић 6, Ивић 6, Томичић 6, Гаћеша 6, Штековић 6. Тренер: Предраг Мајкић.

ГОРИЦА: Кокошар 6,5, Пено 7,5, Грачанин 7, Митрић - (од 21. минута Гајановић 7, од 88. минута Јакшић -), Сакан 7, Сивоњић 8, Мешић 7, Проле 7 (од 75. минута Ракита -), Пастир 7 (од 80. минута Граховац -), Дојчиновић 7, Јовић 7. Тренер: Душко Сакан.

***

НАПРИЈЕД                 2 (1)

ПРОЛЕТЕР (Т)  1 (0)

Стријелци: 1:0 Радоја из пенала у 42, 1:1 Ђукарић у 72, 2:1 Радоја у 80. минуту.

Стадион: Наприједа у Бањалуци.

Гледалаца: 50.

Судија: Немања Давидовић (Приједор) 6,5.

Жути картони: помоћни тренер Бијелић, Кременовић, Бркић, Бундало (Напријед), С. Кузмановић, Б. Кузмановић, Т. Осмић, тренер Грбић, Остојић, Симић (Пролетер, Теслић).

Црвени картон: Саша Кузмановић (Пролетер, Теслић) у 76. минуту, помоћни тренер Немања Рашић (Пролетер, Теслић) у 90+4. минуту.

Играч утакмице: Синиша Радоја (Напријед) 8.

НАПРИЈЕД: Добријевић 6,5, Кременовић 7, Вуклишевић 7, Миладиновић 7, Бундало 7, Грујић 7 (од 85. минута Бојиновић -), Савић 7 (од 90+3. минута Кобас -), Радоја 8, Јањић 7 (од 62. минута Љубичић -), Трнинић 7, Бркић 7. Тренер: Небојша Анђелић.

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): Хасић 6, Ђукарић 7, Ристић 6,5, Е. Осмић 6,5, Т. Осмић 6,5, Алексић 6 (од 62. минута Остојић -), Радешић 6, Станковић 6, Симић 6 (од 80. минута Секулић -), С. Кузмановић 6, Б. Кузмановић 6. Тренер: Дарјан Грбић.

***

ПРОГРЕС 1 (0)

БРДО                  1 (1)

Стријелци: 0:1 Бундало у 41, 1:1 Трифковић у 85. минуту.

Стадион: Прогреса у Кнежеву.

Гледалаца: 30.

Судија: Славиша Јованић (Прњавор) 6,5.

Жути картони: Алексић, Баришић (Прогрес), Дедић, Вујатовић, Војниковић, Бехлић, Миодраговић, Бундало (Брдо).

Играч утакмице: Дејан Трифковић (Прогрес) 7.

ПРОГРЕС: Зељковић 6,5, Трифковић 7, Гламочић 6,5, Кахрић 6 (од 46. минута Халаба 6), Никић 6 (од 80. минута Дукић -), М. Будић 6,5, П. Будић 6 (од 46. минута Вучић 6), Марјановић 6,5, Алексић 6,5, Ђурановић 6,5, Баришић 6,5. Тренер: Стефан Марковић.

БРДО: Видовић 6,5, Тркуља 6,5, Харамбашић 6,5, Вујатовић 6,5, Миодраговић 6,5, Стевић 6 (од 90+2. минута Ж. Куриџа -), Мармат 6,5, Д. Куриџа 6 (од 88. минута Кривдић -), Бундало 6,5, Дедић 6 (од 82. минута Бехлић -), Карајица 6 (од 46. минута Војниковић 6). Тренер: Мирза Алкић.

***

ЦРНИ ВРХ                   4 (2)

ЈЕДИНСТВО (Ж)        1 (1)

Стријелци: 1:0 Зеленика у 10, 2:0 Кукић из пенала у 15, 2:1 Ерцег из пенала у 25, 3:1 Дамјанић у 53, 4:1 Кукић у 77. минуту.

Стадион: Црног врха у Јаружанима.

Гледалаца: 150.

Судија: Срђан Ландуп (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Дамјанић, Субић (Црни врх), Ерцег, Ћетојевић (Јединство).

Играч утакмице: Милош Кукић (Црни врх) 8.

ЦРНИ ВРХ: Радетић 6,5, Савичић 7 (од 79. минута Ђукановић -), Шавија 7, Дамјанић 7,5, Субић 7 (од 85. минута Станковић -), Зеленика 7,5, Грујић 7, Арежина 7, Кукић 8 (од 79. минута Црногаћа -), Амиџић 7, Грабовац 7 (од 79. минута Милаковић -). Тренер: Далибор Балабан.

ЈЕДИНСТВО (ЖЕРАВИЦА): Војводић 5,5, Бабић 5,5 (од 61. минута Хајдаревић -), Ђогић 5,5, Вранић-Будимовић 5,5, Хамзић 5,5, Будимовић 5,5 (од 74. минута Гаврић -), Ерцег 6,5 (од 85. минута Делибашић -), Диљевић 5,5, Петковић 5,5, Ђурђић 5,5, Ћетојевић 5,5 (од 85. минута Илишевић -). Тренер: Велимир Стојнић.

***

МЛАДОСТ (Г)   6 (3)

РУДАР 1925       0 (0)

Стријелци: 1:0 Пушара у 7, 2:0 Ћеранић у 30, 3:0 Николић у 43, 4:0 Ћеранић у 73, 5:0 Ћеранић из пенала у 75, 6:0 Ћеранић у 88. минуту.

Стадион: Градски у Гацку.

Гледалаца: 70.

Судија: Дарко Кусмук (Пале) 6,5.

Жути картони: Ћеранић (Младост, Гацко), Мићо Гајић, Томић, Марковић, Јовић (Рудар 1925).

Црвени картони: Илија Марковић (Рудар 1925) у 75. минуту, Немања Стевић (Рудар 1925) у 75. минуту, представник клуба Ненад Стевановић (Рудар 1925) у 75. минуту.

Играч утакмице: Рајко Ћеранић (Младост, Гацко) 9.

МЛАДОСТ (ГАЦКО): Миљанић -, Авдаловић 7, Жарковић 7 (од 46. минута Зиројевић 7), Мрковић 7, Кандић 7 (од 63. минута Крстојевић -), Елек 7, Николић 7,5, Ћеранић 9, Пушара 7,5 (од 61. минута Стајић -), Суџум 7, Тепавчевић 7 (од 61. минута Шаренац -). Тренер: Веселин Слијепчевић.

РУДАР 1925: Стевановић 5, Цвијетиновић 5, Томић 5, Цвијић 5, Марковић 5, Арсеновић 5, Мићо Гајић 5, Јоцић 5, Видаковић 5, Мишо Гајић 5 (од 46. минута Радовановић 5), Стевић 5. Тренер: -.

***

БУДУЋНОСТ (П)       3 (0)

ЗАДРУГАР (ДЦ) 6 (4)

Стријелци: 0:1 Павић у 7, 0:2 Караман у 11, 0:3 Караман у 24, 0:4 Марио Максимовић у 40, 1:4 Ристић у 50, 2:4 Јосиповић у 60, 2:5 Марио Максимовић у 63, 3:5 Ристић у 74, 3:6 Тодоровић у 78. минуту.

Стадион: Будућности у Пилици.

Гледалаца: 60

Судија: Младен Поповић (Источно Сарајево) 6,5.

Жути картони: Симић, Малетић (Задругар, Доње Црњелово)

Играч утакмице: Млађен Караман (Задругар, Доње Црњелово) 8.

БУДУЋНОСТ (ПИЛИЦА): С. Радић 5,5, Лукић 5,5, Ристић 7, П. Радић 5,5, Марковић 5,5 (од 46. минута Пантић 5,5), Јосиповић 6,5 (од 75. минута Секанић -), Ивановић 5,5, Миловановић 5,5, Ђурић 5,5, Крезовић 6, Васић 5,5. Тренер: Далибор Крезовић.

ЗАДРУГАР (ДОЊЕ ЦРЊЕЛОВО): Ђокић 7, Малетић 7, Вићић 7, Ђокић 7, Оџаклић 7, Павић 7,5, Марко Максимовић 7, Вуковић 7, Марио Максимовић 8 (од 81. минута Јоловић -), Караман 8 (од 69. минута Тодоровић -), Симић 7. Тренер: Велибор Вујић.

***

ИЛИЋКА 01                0 (0)

ПРОЛЕТЕР (Д)  5 (3)

Стријелци: 0:1 С. Ракић у 10, 0:2 Павловић у 14, 0:3 Павловић у 43, 0:4 Н. Ракић у 49, 0:5 Арчаба у 74. минуту.

Стадион: Градски у Брчком.

Судија: Велибор Видаковић (Зворник) 6,5.

Жути картони: Томић, Антуновић (Илићка 01), Арчаба (Пролетер, Дворови).

Играч утакмице: Синиша Павловић (Пролетер, Дворови) 8.

ИЛИЋКА 01: Мићановић 5, Челик 5, Антуновић 5, Ристић 5, Станкић 5, Тодоровић 5 (од 52. минута Маријанац 5), Арсић 5 (од 46. минута Томић 6), Крсмановић 5, Божић 5 (од 52. минута Петровић 5), Крстић 5, Бојић 5. Тренер: Радивоје Николић.

ПРОЛЕТЕР (ДВОРОВИ): Оплакан -, Мркајић 7, Васић 7, Н. Ракић 7,5 (од 82. минута Вукомановић -), Арнаутовић 7, С. Ракић 7,5, Магазин 7, Барјактаревић 7, Павловић 8 (од 64. минута Арчаба -), Грујичић 7, Лукић 7 (од 73. минута Мојић -). Тренер: Драган Матић.

***

ХЕРЦЕГОВАЦ  3 (1)

ПОДРИЊЕ (Ј)    2 (2)

Стријелци: 0:1 Сушић у 7, 1:1 Вуковић у 20, 1:2 Станкић у 34, 2:2 Бегенишић у 56, 3:2 Кешељевић у 77. минуту.

Стадион: Градски у Билећи.

Гледалаца: 200.

Судија: Бојан Пејић (Соколац) 6,5.

Жути картони: Јокановић, Комненић, Салатић, М. Вујовић (Херцеговац), Стевановић, Насуфовић, Мехмедовић, Сушић (Подриње, Јања).

Играч утакмице: Александар Бегенишић (Херцеговац) 7,5.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Џелатовић 7, Бегенишић 7,5, Попадић 7, Андрић 7, Комненић 7, Јокановић 7, Ф. Вујовић 7, Илић 7 (од 65. минута М. Вујовић -), Вуковић 7,5 (од 65. минута Милојевић -), Салатић 7, Ђорђић 7 (од 65. минута Мишељевић 7,5). Тренер: Рајко Миленић.

ПОДРИЊЕ (ЈАЊА): Ружић 6,5, Јовановић 6,5, Сушић 7, Јовичић 6,5 (од 36. минута Јашаревић 6,5, од 78. минута Вуковић -), Стевановић 6,5, Алић 6,5 (од 82. минута Ибрашимовић -), Арифовић 6,5, Станкић 7, Мехмедовић 6,5, Митровић 6,5, Насуфовић 6,5 (од 82. минута Каријашевић -). Тренер: Небојша Глигић.

***

СТАКОРИНА    4 (3)

ГУБЕР                1 (0)

Стријелци: 1:0 А. Миловић у 13, 2:0 А. Миловић у 30, 3:0 А. Миловић у 38. 4:0 А. Миловић у 53, 4:1 Лемез у 58. минуту.

Стадион: “Раковице” у Чајничу.

Судија: Василије Милошевић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Адиловић (Стакорина).

Играч утакмице: Александар Миловић (Стакорина) 9.

СТАКОРИНА: Адиловић 7, Рацковић 7 (од 55. минута Гиговић 7), А. Миловић 9, Лукић 7, Т. Тадић 7 (од 46. минута Симовић 7), Ђ. Јовановић 7, Д. Јовановић 7, Кајевић 7 (од 69. минута Д. Тадић -), Ћевриз 7 (од 55. минута Томић 7), Нешковић 7, Мрдак 7 (од 69. минута Тодоровић -). Тренер: Мирослав Фуртула.

ГУБЕР: Бодирога 6, Зекић 5,5, Аврамовић 5,5, Маринковић 5,5, Петровић 5,5, А. Смајиловић 5,5, Мујић 5,5, Јашаревић 5,5, Лемез 6, Косанић 5,5, Гвозденовић 5,5. Тренер: Милорад Косанић.

***

ЈЕДИНСТВО (Р)         1 (1)

ВЛАСЕНИЦА             4 (0)

Стријелци: 1:0 Ристић из пенала у 23, 1:1 Костић (аутогол) у 58, 1:2 Матић у 61, 1:3 Ступар у 70, 1:4 Фехратовић у 82. минуту.

Стадион: “Лугови” у Роћевићу.

Судија: Радош Михајловић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Мијатовић, Петровић, Н. Ковачевић, Тешић, Мајсторовић (Власеница).

Играч утакмице: Данијел Матић (Власеница) 7,5.

ЈЕДИНСТВО (РОЋЕВИЋ): Готовац 5,5, Дар. Писић 5,5, Дан. Писић 5,5 (од 30. минута Драшковић 5,5), Ристић 6, Мичић 5,5 (од 75. минута Л. Милошевић -), Росић 5,5 (од 75. минута Алемпић -), Да. Милошевић 5,5, Костић 5,5, Др. Милошевић 5,5, М. Писић 5,5, Дамјановић 5,5 (од 89. минута Савић -). Тренер: Горан Шкиљевић.

ВЛАСЕНИЦА: Дракулић 7, Тешић 7, Видовић 7, Матић 7,5, Петровић 7, Н. Ковачевић 7 (од 84. минута Вуковић -), Ступар 7,5 (од 86. минута Слијепчевић -), Мијатовић 7, Фехратовић 7,5, Томић 7, М. Ковачевић 7. Тренер: Павле Голијан.

***

МЛАДОСТ (Р)   1 (1)

ДРИНА ХЕ         2 (0)

Стријелци: 1:0 Маљукан из пенала у 27, 1:1 Пејовић у 60, 1:2 Дамјановић у 85. минуту.

Стадион: СРЦ “9. јануар” у Рогатици.

Судија: Далибор Лукић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Томић, Маљукан (Младост, Рогатица), Леонардо, Пејовић, Дамјановић (Дрина ХЕ).

Играч утакмице: Милош Пејовић (Дрина ХЕ) 7,5.

МЛАДОСТ (РОГАТИЦА): Крсмановић 6,5, Миловановић 6,5, Елек 6,5, Маљукан 7, Томић 6,5 (од 46. минута Кошарац 6,5), Ћаћић 6,5, Маријановић 6,5, Кушић 6,5, Обрадовић 6,5, Дебелногић 6,5, Минић 6,5. Тренер: Драган Јовановић.

ДРИНА ХЕ: Томић 7, Тасић 7, Пљеваљчић 7, Дамјановић 7,5, Марковић 7, Секулић 7, Окука 7 (од 46. минута Андре Меурер 7), Пејовић 7,5, Грујић 7 (од 52. минута Едуардо 7), Вулевић 7 (од 46. минута Леонардо 7), Лозо 7 (од 88. минута Шимшић -). Тренер: Драган Вулевић.