Друге лиге Републике Српске: Напријед посрнуо у Обилићеву

Дарко Пашагић

БАЊАЛУКА - Јесењи шампион и лидер Друге лиге Републике Српске, група запад, Напријед доживио је први пораз ове сезоне на свом терену, што су искористили његови најближи пратиоци да му се примакну.

Бањалучани су у Обилићеву изгубили од Брда из Хамбарина са 0:1 и то им је био други узастопни пораз. Стријелац одлучујућег поготка за госте био је амерички интернационалац Чигози Окори, који је затресао мрежу изабраника Небојше Анђелића у 78. минуту.

Домаћин је у овом сусрету у записнику од 20 фудбалера имао чак 12 млађих од 21 године и сигурно је да су очекивали тријумф, међутим, Брдо је остварило важну побједу и направило значајан помак на табели.

Кикс Бањалучана искористили су, прије свега, фудбалери Црног врха из Јаружана, који су као гости савладали Челинац са 2:0, те сада заостају само три бода за водећом екипом. Одличан посао направила је и трнска Слога, која је на свом терену била убједљива против теслићког Пролетера и славила са 5:1. Тако су изабраници Предрага Мајкића сада на четири бода иза Наприједа и само бод иза Црног врха. До убједљивог тријумфа дошли су захваљујући одличној игри Стефана Тривана, али и тројице бразилских интернационалаца у својим редовима.

У групи исток водећа Дрина ХЕ у гостима је савладала Јединство из Роћевића са 2:1 и сада је одмакла најближем пратиоцу Пролетеру четири бода. Чета из Дворова на гостовању у Пилици играла је неријешено (0:0) против Будућности и тим киксом направила корак уназад од освајања титуле. Важне бодове у борби за излазак из опасне зоне освојио је Херцеговац из Билеће који је на свом терену са убједљивих 4:0 савладао Губер из Сребренице. У овој групи одгођен је сусрет између Јединства из Бродца и рогатичке Младости, а датум одигравања овог меча још није познат.

Парови 21. кола, које се игра у суботу и недјељу: група запад: Борац (Ш) - Челинац, ФСА Приједор - Слога (С), Слобода (НГ) - Дубраве, Текстилац - Полет 1926, Горица - Слога (Т), Пролетер (Т) - Напријед, Брдо - Прогрес, Јединство (Ж) - Црни врх, група исток: Гласинац 1936 - Јединство (БР), Рудар 1925 - Младост (Г), Задругар (ДЦ) - Будућност (П), Пролетер (Д) - Илићка 01, Подриње (Ј) - Херцеговац, Губер - Стакорина, Власеница - Јединство (Р), Дрина ХЕ - Младост (Р).

ЦРНИ ВРХ                   2 (1)

Стријелци: 0:1 Матерић (аутогол) у 18, 0:2 Арежина у 60. минуту.

Стадион: Челинца у Челинцу.

Гледалаца: 50.

Судија: Деан Јокић (Теслић) 6,5.

Жути картони: Бајић, Томић, Трифковић, Матерић (Челинац), Кукић (Црни врх).

Црвени картон: Александар Матерић (Челинац) у 81. минуту.

Играч утакмице: Драган Арежина (Црни врх) 7,5.

ЧЕЛИНАЦ: Милановић 6, Рулић 6 (од 46. минута Орашанин 6), Матерић 5, Бајић 6, Дубравац 6, Стојановић 6, Томић 6, Трифковић 6, Крминац 6, Тепић 6 (од 64. минута Џомбић -), Бабић 6. Тренер: Далибор Теиновић.

ЦРНИ ВРХ: Рачић 7, Петровић 7, Шавија 7, Дамјанић 7 (од 86. минута Јовандић -), Субић 7, Зеленика 7, Грујић 7 (од 75. минута Савичић -), Арежина 7,5, Кукић 7 (од 64. минута Цвијетић -), Вукосављевић 7, Грабовац 7. Тренер: Предраг Татић.

***

ПРОГРЕС            2 (2)

ЈЕДИНСТВО (Ж) 1 (0)

Стријелци: 1:0 М. Будић у 10, 2:0 Кахрић у 25, 2:1 Галић у 54. минуту.

Стадион: Прогреса у Кнежеву.

Гледалаца: 70.

Судија: Милан Гарић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Дукић, М. Ђурановић (Прогрес), Ћетојевић, Ђогић (Јединство, Ж).

Играч утакмице: Миљан Будић (Прогрес) 7,5.

ПРОГРЕС: Филиповић 7, Халаба 7, Кахрић 7,5, Ступар 7 (од 56. минута Алексић 7), М. Будић 7,5, П. Будић 7 (од 61. минута Стојановић -, од 88. минута Марић -), Свјетлановић 7, Дукић 7, Ж. Ђукарић 7, Баришић 7, М. Ђурановић 7. Тренер: -.

ЈЕДИНСТВО (ЖЕРАВИЦА): Војводић 6,5, Ђогић 6,5, Будимовић 6,5 (од 71. минута Хајдаревић -), Шакотић 6,5 (од 46. минута Вранић-Будимовић 6,5), Хамзић 6,5, Кнежић 6,5 (од 88. минута Илишевић -), Ерцег 6,5, Диљевић 6,5 (од 46. минута Гаврић 6,5), Петковић 6,5, Ћетојевић 6,5 (од 88. минута Делибашић -), Галић 7. Тренер: Велимир Стојнић.

Судија: Игор Грбић (Лакташи) 6,5.

Жути картони: Миладиновић, Радоја (Напријед), Мармат, Мијић (Брдо).

Играч утакмице: Чигози Окори (Брдо) 7,5.

НАПРИЈЕД: Добријевић 6,5, Радић 6, Миладиновић 6, Ма. Бундало 6,5 (од 81. минута Бојиновић -), Љубичић 6,5 (од 65. минута Грујић -), Радоја 6,5, Шупић 6, Кременовић 6,5, Драгољић 6, Јањић 6 (од 65. минута Хаџић -), Вуклишевић 6. Тренер: Небојша Анђелић.

БРДО: Видовић 7, М. Тркуља 7, Исаковић 7 (од 46, минута Каруповић 7), Миодраговић 7, Стевић 7, Мармат 7 (од 63. минута Окори 7,5), Ми. Бундало 7, Миљевић 7, Дедић 7, Араухо 7 (од 63. минута Мијић -), Алвеш 7 (од 75. минута Д. Тркуља -, од 81. минута Драгић -). Тренер: Мирза Алкић.

***

СЛОГА (Т)                   5 (2)

ПРОЛЕТЕР (Т)  1 (1)

Стријелци: 1:0 Ђукановић у 8, 2:0 Триван у 33, 2:1 Николић у 45, 3:1 Мендеш у 62, 4:1 Соуза у 65, 5:1 Милиновић у 90. минуту.

Стадион: Слоге у Трну.

Гледалаца: 175.

Судија: Дејан Радић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Триван (Слога, Т), Секулић, помоћни тренер Рашић (Пролетер, Т).

Играч утакмице: Стефан Триван (Слога, Т) 7,5.

СЛОГА (ТРН): Делић 7, Грозданић 7 (од 75. минута Шарић -), Пилиповић 7 (од 63. минута Микић -), Да Силва 7 (од 66. минута Голић -), Мендеш 7,5 (од 75. минута Милиновић -), Триван 7,5 (од 63. минута Јаворац -), Соуза 7,5, Ивић 7, Томичић 7, Гаћеша 7, Ђукановић 7,5. Тренер: Предраг Мајкић.

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): Ристић 5, Ђукарић 5, Николић 5,5, Т. Осмић 5, Алексић 5 (од 75. минута Вукмировић -), Павловић 5 (од 87. минута Јовановић -), Радешић 5, Симић 5, С. Кузмановић 5 (од 82. минута Махмутовић -), Секулић 5 (од 87. минута Бабић -), Б. Кузмановић 5 (од 75. минута Остојић -). Тренер: Дарјан Грбић.

***

ПОЛЕТ 1926                1 (1)

ГОРИЦА            0 (0)

Стријелац: 1:0 С. Грозданић у 2. минуту.

Стадион: Градски у Броду.

Гледалаца: 350.

Судија: Филип Средојевић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Ариас, Петрић (Полет 1926), Митровић (Горица).

Црвени картон: Владимир Митрић (Горица) у 90+1. минуту.

Играч утакмице: Срећко Грозданић (Полет 1926) 7.

ПОЛЕТ 1926: Памплона 6,5, Пејичић 6,5, Петрић 7, М. Грозданић 6,5, Ариас 6,5, Лучановић 6,5, С. Грозданић 7, Паласиос 6,5, Лекић 6,5, Маринковић 7 (од 84. минута Жарић -), Томичевић 6,5 (од 72. минута Игњатић -). Тренер: Бојан Петрић.

ГОРИЦА: Илић 6,5, Пено 6,5, Митрић 6, Сакан 6,5, Сивоњић 6, Пастир 6 (од 80. минута Нерац -), Шобић 6 (од 46. минута Јовичић 6), Јакешевић 6, Граховац 6 (од 61. минута Проле -), Јакшић 6, Вучковић 6,5. Тренер. Душко Сакан.

***

ДУБРАВЕ           2 (0)

ТЕКСТИЛАЦ              0 (0)

Стријелци: 1:0 М. Демо у 60, В. Кисин у 75. минуту.

Стадион: Дубрава у Дубравама.

Гледалаца: 250.

Судија: Срђан Ландуп (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Будимлић, Д. Кисин, тренер Миљевић (Дубраве), Тадић (Текстилац).

Играч утакмице: Мерис Демо (Дубраве) 7,5.

ДУБРАВЕ: Дринић 7, Д. Кисин 7, Будимлић 7, Хаџиалагић 7 (од 84. минута Тимарац -), Вучинић 7, Квргић 7 (од 59. минута В. Кисин 7,5), Матић 7 (од 59. минута М. Демо 7,5), Талић 7, Сикимић 7 (од 76. минута Шикуљак -), Малбашић 7 (од 76. минута Бенцуз -), Никић 7. Тренер: Игор Миљевић.

ТЕКСТИЛАЦ: Плиснић 6, Алексић 6, Трнинић 6 (од 70. минута Ступар -), Бабић 6, Комљеновић 6, Тадић 6 (од 86. минута Кнежевић -), Травар 6, Слијепчевић 6 (од 81. минута Живанић -), Стојчић 6, Игњић 6, Хамзић 6. Тренер: Горан Пијетловић.

***

СЛОГА (С)                   0 (0)

СЛОБОДА (НГ) 1 (0)

Стријелац: 0:1 Вејновић у 57. минуту.

Стадион: Градски у Српцу.

Судија: Славиша Митровић (Шамац) 6,5.

Жути картони: Г. Зеленац, Шарић, Ђаковић, Цвијетић (Слога, С), Вејновић, Зец, Палавесињо (Слобода, НГ).

Црвени картон: Горан Зеленац (Слога, С) у 87. минуту.

Играч утакмице: Немања Вејновић (Слога, С) 7.

СЛОГА (СРБАЦ): Дабић 6,5, Зукановић 6,5 (од 78. минута Бјелонић -), Аћић 6,5, Шарић 6 (од 73. минута Сарић -), Грбић 6 (од 73. минута Цвијетић -), В. Њежић 6,5, Карамехић 6,5, Шервел 6, Ђаковић 6, Р. Зеленац 6,5, Г. Зеленац 5 (од 65. минута Ремић -). Тренер: Славко Вујић.

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД): Фајковић 7, Вејновић 7, Бокан 6,5, Екић 6,5, Палавесињо 7, Павић 6,5, Алдабе 7, Макивић 6,5, Јаћимовић 7, Зец 7, Пралица 7. Тренер: Ернест Шабић.

***

БОРАЦ (Ш)                  3 (2)

ФСА ПРИЈЕДОР        1 (0)

Стријелци: 1:0 Дакић у 8, 2:0 Марчета у 31, 2:1 Кнежевић из пенала у 57, 3:1 Арсенић у 78. минуту.

Стадион: Градски у Шамцу.

Гледалаца: 300.

Судија: Марко Ерак (Крупа на Врбасу) 7.

Жути картони: Дакић, Марчета, Јаћимовић, Нишић (Борац, Ш), Крнета (ФСА Приједор).

Играч утакмице: Стефан Арсенић (Борац, Ш) 7,5.

БОРАЦ (ШАМАЦ): Маслић 7, Јаћимовић 7, Бијелић 7, Благојевић 7 (од 72. минута Петровић -), Марчета 7,5, Дакић 7,5 (од 46. минута Нишић 7), Ћосовић 7 (од 82. минута Н. Богдановић -), Поповић 7 (од 72. минута Сјенчић -), Пупчевић 7 (од 78. минута С. Богдановић -), Арсенић 7,5, Митровић 7. Тренер: Милорад Илишковић.

ФСА ПРИЈЕДОР: Змијањац 6 (од 78. минута Милунић -), Паспаљ 6 (од 46. минута М. Мршић -), Црнобрња 6, Огбоке 6, В. Мршић 6, Кнежевић 6,5, Вујчић 6, Милинковић 6, Добријевић 6, Крнета 6, Дрљача 6. Тренер: Ненад Башић.

***

ЈЕДИНСТВО (Р)                   1 (1)

ДРИНА ХЕ                            2 (2)

Стријелци: 0:1 Вулевић у 14, 0:2 Окука у 26, 1:2 С. Дамјановић у 39. минуту.

Стадион: “Лугови” у Роћевићу.

Гледалаца: 200.

Судија: Милан Тадић (Пале) 6,5.

Жути картони: Крстић, Видаковић (Јединство, Р), Окука, Пејовић (Дрина ХЕ).

Играч утакмице: Лука Вулевић (Дрина ХЕ) 7,5.

ЈЕДИНСТВО (РОЋЕВИЋ): Богићевић 6,5, Дан. Писић - (од 28. минута Росић 6,5), Мих. Писић 6,5, Ристић 6,5, Мичић 6,5, Благојевић 6,5, Алић 6,5, Видаковић 6,5, Драшковић 6,5, С. Дамјановић 7, Крстић 6,5. Тренер: Горан Шкиљевић.

ДРИНА ХЕ: Никић 7, Пејовић 7, Пљеваљчић 7, Д. Дамјановић 7, Марковић 7, Секулић 7, Окука 7,5 (од 65. минута Грујић -), Ћирковић 7, Санг Вон 7 (од 90. минута Мајдов -), Вулевић 7,5 (од 81. минута Лозо -), Ранитовић 7. Тренер: Драган Вулевић.

***

СТАКОРИНА                       2 (1)

ВЛАСЕНИЦА                       1 (0)

Стријелци: 1:0 Ристановић у 44, 1:1 Петровић у 57, 2:1 Миловић у 64. минуту.

Стадион: “Раковице” у Чајничу.

Гледалаца: 150.

Судија: Предраг Кићић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: О. Гиговић, Лукић (Стакорина), М. Ковачевић, Петровић (Власеница).

Играч утакмице: Александар Миловић (Стакорина) 7,5.

СТАКОРИНА: Бојановић 7, Н. Симовић 7 (од 46. минута О. Гиговић 7), Д. Јовановић 7, Б. Гиговић 7, Ђ. Јовановић 7, Миловић 7,5, Ристановић 7,5 (од 71. минута Чевриз -), Д. Симовић 7 (од 67. минута Катана -), Нешковић 7, Лукић 7, Мрдак 7 (од 88. минута Д. Тадић -). Тренер: Константин Катана.

ВЛАСЕНИЦА: Дракулић 6,5, Мијатовић 6,5, Видаковић 6,5, Петровић 7, Вуковић 6,5 (од 75. минута Слијепчевић -), Матић 6,5, Ступар 6,5, Томић 6,5, Гаџуновић 6,5, Ерделић 6,5. М. Ковачевић 6,5. Тренер: Павле Голијан.

***

ХЕРЦЕГОВАЦ            4 (1)

ГУБЕР                                   0 (0)

Стријелци: 1:0 Бегенишић у 40, 2:0 Мркаић у 54, 3:0 Јокановић у 76, 4:0 Ђ. Милојевић у 87. минуту.

Стадион: Градски у Билећи.

Судија: Љубомир Гајић (Бијељина) 6,5.

Жути картон: Јокановић (Херцеговац).

Црвени картон: Стефан Лемез (Губер) у 44. минуту.

Играч утакмице: Трипо Јокановић (Херцеговац) 7,5.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Алексић -, Бегенишић 7,5, Андрић 7, Попадић 7, Ђорђић 7, Мркаић 7,5 (од 61. минута Илић -), Ф. Вујовић 7 (од 73. минута Полић -), Н. Милојевић 7 (од 73. минута Ђ. Милојевић -), Јокановић 7,5, Кешељевић 7 (од 61. минута М. Вујовић -), Комненић 7 (од 78. минута Албијанић -). Тренер: Рајко Миленић.

ГУБЕР: Бодирога 5,5, Лазаревић 5,5, Максимовић 5,5, Грујичић 5,5, С. Мујић 5,5, Чирак 5,5, Косанић 5,5, Бектић 5,5, Е. Мујић 5,5, Лемез 5, Богичевић 5,5. Тренер: Милорад Косанић.

***

ИЛИЋКА 01                3 (2)

ПОДРИЊЕ (Ј)    2 (0)

Стријелци: 1:0 Г. Станкић у 37, 2:0 Арсић у 43, 2:1 Стојановић у 61, 3:1 Арсић у 86, 3:2 Вуковић у 90+1. минуту.

Стадион: Градски у Брчком.

Судија: Бојан Пејић (Соколац) 6,5.

Жути картони: Бојић, Г. Станкић, Н. Антуновић, Арсић, Фрањић, тренер Николић, Петровић (Илићка 01), Насуфовић, Д. Станкић, Механовић (Подриње, Ј).

Црвени картон: Абид Механовић (Подриње, Ј) у 80. минуту.

Играч утакмице: Милован Арсић (Илићка 01) 8.

ИЛИЋКА 01: Јефтић 7, Челик 7, Н. Антуновић 7, Ристић 7, Г. Станкић 7,5, Тодоровић 7, Арсић 8, Крсмановић 7 (од 88. минута Ћимић -), Фрањић 7 (од 67. минута Божић -), Бојић 7, Г. Антуновић 7 (од 54. минута Петровић 7). Тренер: Радивоје Николић.

ПОДРИЊЕ (ЈАЊА): Сулејмановић 6,5, Јовановић 6,5, Насуфовић 6,5 (од 67. минута Ибрашимовић -), Механовић 5, Перковић 6,5, Мехмедовић 6,5 (од 67. минута Вуковић -), Стојановић 7, Арифовић 6,5, Д. Станкић 6,5, Стевановић 6,5, Савић 6,5. Тренер: Небојша Глигић.

***

БУДУЋНОСТ (П)                 0

ПРОЛЕТЕР (Д)            0

Стадион: “Пилица” у Пилици.

Гледалаца: 100.

Судија: Горан Лакић (Брчко) 6,5.

Жути картони: Миловановић, Лукић, Радовановић (Будућност, П)

Играч утакмице: Стево Јокић (Будућност, П) 6,5.

БУДУЋНОСТ (ПИЛИЦА): Јокић 6,5, Радовановић 6 (од 77. минута Н. Марковић -), Д. Марковић 6,5, Лукић 6,5, Ристић 6, Миловановић 6,5 (од 90+1. Николић -), П. Радић 6,5, Ивановић 6,5, Ђурић 6, Крезовић 6,5, Васић 6,5 (од 77. минута Пантић -). Тренер: Далибор Крезовић.

ПРОЛЕТЕР (ДВОРОВИ): Оплакан 6,5, Класановић 6,5, Мркајић 6, Арчаба 6,5 (од 88. минута Матијевић -), Арнаутовић 6, Лукић 6,5, Магазин 6, Илић 6, Грујичић 6 (од 57. минута Секулић -), Малетић 6,5, Лакић 6 (од 63. минута Павловић -). Тренер: Драган Матић.

***

МЛАДОСТ (Г)             3 (1)

ЗАДРУГАР (ДЦ)          1 (0)

Стријелци: 1:0 Ћеранић у 9, 1:1 Ерић у 59, 2:1 Николић у 63, 3:1 Ћеранић у 84. минуту.

Стадион: Градски у Гацку.

Гледалаца: 40.

Судија: Младен Поповић (Источно Сарајево) 6,5.

Играч утакмице: Рајко Ћеранић (Младост, Г) 8.

МЛАДОСТ (ГАЦКО): Миљанић 7, Авдаловић 7, Антељ 7, Мрковић 7, Кандић 7 (од 84. минута Зиројевић -), Д. Лозо 7, Слијепчевић 7, Горановић 7 (од 46. минута Вуковић 7), Николић 7,5, Ћеранић 8, Суџум 7 (од 75. минута Шаренац -). Тренер: Жељко Поповић.

ЗАДРУГАР (ДОЊЕ ЦРЊЕЛОВО): Јоловић 6, Новаковић 6, Вићић 6, Митровић 6, Марић 6, М. Максимовић 6, Матовић 6, Ерић 7, Шавија 6 (од 46. минута Симић -), Караман 6,5, Симић 6. Тренер: Велибор Вујић.

***

ГЛАСИНАЦ 1936                 1 (0)

РУДАР 1925                          1 (0)

Стријелци: 1:0 Нинковић у 53, 1:1 Б. Цвијић у 59. минуту.

Стадион: “Бара” у Сокоцу.

Гледалаца: 80.

Судија: Радош Михајловић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: А. Пејановић, Рајић (Гласинац 1936), Стевић, Бумбић, Јовић, Н. Цвијић, Радовановић (Рудар 1925).

Црвени картон: тренер Огњен Крешталица (Гласинац 1936) по завршетку утакмице:

Играч утакмице: Бранислав Цвијић (Рудар 1925) 7.

ГЛАСИНАЦ 1936: Крунић 6,5, Чортан 6,5, Вуковић 6,5 (од 73. минута Дебелногић -), Пајевић 6,5, Деурић 6,5 (од 49. минута Нинковић 7), Каповић 6,5 (од 61. минута Рајић -), Шкобо 6,5, Шука 6,5, Ми. Вујичић 6,5, Лончаревић 6,5, А. Пејановић 6,5 (од 73. минута Ћирјанић -). Тренер: Огњен Крешталица.

РУДАР 1925: Јаковљевић 6,5, Бумбић 6,5, Лазић 6,5, Марковић 6,5, Јовић 6,5, Мићо Гајић 6,5 (од 71. минута Н. Цвијић -), Б. Цвијић 7 (од 81. минута Радовановић -), Давидовић 6,5, Гвозденац 6,5, Стевић 6,5, Копривица 6,5. Тренер: Борис Панић.